واریکوسل گرید 3 - پرسش 9137

 • تصویر کاربر مجید چهارشنبه ۳ مرداد ۹۷( 2 سال پیش) متخصص کلیه و مجاری ادراری
  سلام واریکوسل گرید ۳ داشتم ک به روش میکروسکوپی عمل کردم ..میخاستم بدونم بعد ۳ یا ۴ ماه عود میکنه تا از سربازی معاف بشم؟اصلا اونجا بگم ۶ ماه پیش عمل کردم یا ۳ ماه پیش که اگر عود کرده باشد برام ایراد نگیرن؟چجوری متوجه میشن که عود کرده با معاینه ساده یا سونوگرافی؟
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق چهارشنبه ۳ مرداد ۹۷( 2 سال پیش)
   سلام،عود زمان خاصی ندارد
   تایید عود با سونوگرافی رنگی است
   برای تعیین زمان فاصله عود از جراحی،مدارک جراحی قبلی شما رویت میشود

   دکتر شهریار ناطق
   جراح کلیه و متخصص ارولوژی

   https://drshnategh.com
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما