چرا در هفته ی ششم قلب جنین تشکیل نشده است؟ - پرسش 382

  • تصویر کاربر بی دوشنبه ۱۱ بهمن ۹۵( 5 سال پیش) تعداد بازدید: 149 متخصص زنان،زایمان،نازایی و مامایی
    سلام و خسته نباشید. من یک هفته پیش سقط داشتم به دلیل عدم تشکیل قلب جنین که 6 هفته ای بود.گروه خونی من اوی منفی و همسرم ab مثبت هست. 1.دلایل عدم تشکیل قلب جنین و روش جلوگیری برای بارداری بعدی؟ 2.دکترم بهم نگفت که باید امپول روگام بزنم و من تا حالا نزدم،چیکار باید بکنم؟خیلی نگرانم 3.بعد از سقط چه مراقبتهایی بکنم؟
    1. تصویر کاربر مشاور نبض ما دوشنبه ۱۱ بهمن ۹۵( 5 سال پیش)
      با سلام علل عدم تشکیل قلب جنین و سقط بسیار متفاوت هستند ولی شایع ترین علت آن اختلالات ژنتیکی و کروموزومی می باشد. در صورت تکرار سقط باید بررسی شوید. همچنین پس از سقط بهتر است تا 6 ماه جلوگیری داشته باشید، که مطمئن ترین روش استفاده از قرص های ضد بارداری می باشد. در خانمی که گروه خونی منفی دارد حتی پس از سقط باید روگام تزریق شود دیگر اینکه آزمایش Indirect Coobs مثبت باشد. در حال حاضر فقط شما جهت بررسی ناسازگاری خونی باید تست indirect coobs بدهید.
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
امتیاز به مطلب post

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما