چسبندگی انتهای حلق در زمان سرما خوردگی( حالت آپنه) - پرسش 7670

 • تصویر کاربر صباغی یکشنبه ۹ اردیبهشت ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 73 متخصص بیماری‌های گوش حلق و بینی
  سلام وتشکر- همیشه در زمان سرماخوردگی برونشیت میشم و انتهای حلق دچار حالت چسبندگی و عبور سریع هواهوا را دارم طوری که با قورت دادن آب دهان احساس بدی دارم و اکثرا از شب تاصبح بوده و از خواب مکرر بیدار میشم. با زدن بتا LA هم کمی بهتر میشم . ولی تا زمان پایان سرما خوردگی این حالت وجود دارد واذیتم میکند. به پزشکان زیادی هم مراجعه کرده ام.
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما یکشنبه ۹ اردیبهشت ۹۷( 3 سال پیش)
   سلام
   به نظر می رسد علت اصلی گرفتگی بینی در زمان سرماخوردگی باشد زیرا با تنفس دهانی باعث می شود رطوبت مخاط از بین رفته وخلط سفت واحساس حالت بد در گلو ایجاد شود.
   اینها به فرض عدم سیگاری بودن شما عرض شد.
   برونشیت مزمن بیماری فردی است که سالها دخانیات مصرف می کرده یا با دود سر وکار داشته است.

   دوم اینکه بعد از سرماخوردگی راه هوایی بعضی افراد حساس می شود وعلائمی شبیه شما ایجاد می نماید
   که به آن بیماری افزایش حساسیت راه هوایی بعد از سرماخوردگی می گویند که مستلزم معاینه وداروی های مربوطه می باشد

   دکتر سید محمد لاجوردی
   متخصص گوش، حلق و بینی | جراحی پلاستیک بینی
   http://dr-lajevardi.com
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
امتیاز به مطلب post

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما