نارسایی قلبی - پرسش 8803

 • تصویر کاربر y.h یکشنبه ۲۴ تیر ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 32 متخصص قلب و عروق
  باسلام.
  بیمارمن سابقهcopd واسموکینگ حدود50سال داره به گفته خودش از1ماه قبل دچار تنگی نفس فعالیتی شده که هر روز سیگارش رو بیشتر کرده از2هفته قبل دچار ادم اندام ها .سیانوز و علایم مسمومیتco2شده. بعد از بستری وانجام اکو مشخص شدpap100داره وef60 که با نظر فوق ریه قرص بوسنتان62.5bid شروع شد بعد از2روز ادم برطرف شد علایم مسمومیت co2بهتر شد ولی تنگی نفس فعالیتی باقی موند.اما مجدد بعد از4روز ادم اندام ها شروع شده و به حد اولیه رسیده در این مدت از دیورتیک هایی مثل الداکتون ولازیکس هم استفاده شده فشار خون در محدوده نرمال بوده به جز اون چند روزی که ادم کم شد.لطفا اگر میشه راهنمایی کنید برای کنترل ادم وتنگی نفس فعالیتی چکار کنیم در این مدت سعی کردم رژیم کم نمک داشته باشه.قراره مجدد اکو انجام وpapاندازه گیری بشه
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما یکشنبه ۲۴ تیر ۹۷( 2 سال پیش)
   بهتر است با متخصص ریه مشورت شود واز cpap استفاده شود
   دکتر محسن صادقی قهرودی
   متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

   http://drghahrodi.com
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما