زیاد بودن ادرار و بی اختیاری - پرسش 8422

  • تصویر کاربر کورش سه شنبه ۲۹ خرداد ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 131 متخصص کلیه و مجاری ادراری
    با سلام-- احتراماً خدمتتان عرض کنم پدرم حدود 77 سال سن دارد که چندین سال پیش دوبار عمل پروستات انجام داد ( یک بار باز و یک بار لیزر) البته پروستات خوش بوده. اما حدود سه یا چهار است که به دفعات زیاد ادرار می کند و مرتب از بی اختیاری ادار و بعضاً خارج شدن ادار قبل از رسیدن به توالت شکایت میکند و به لحاظ روحی خیلی اذیت است و خیلی هم ضعیف شده و با سختی مواجه شده. چندین نویت هم به پزشک مراجعه کردیم ولی درمان نشده . لطفاً راهنمایی فرمایید این مشکل درمان می شود یا نه؟ در صورت مثبت بودن چگونه؟ چون پدرم خیلی اذیت است هم به لحاظ روحی و هم جسمی.( لازم بذکر است فشار خون بالا هم دارد و گاهی تا 20 یا 21 هم می رود و دارو هم می خورد علاوه بر این نقرس هم دارد . اما در حال حاضر بزرگترین مشکلش زیادبودن دفعات ادرار و بی اختیاری آن است . لطفاً راهنمایی فرمایید.
    1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور سه شنبه ۲۹ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
      با سلام سونوگرافی از نظر کلیه ها مثانه پروستات و تعیین حجم باقیمانده ادراری انجام بده + یک آزمایش ادرار و کشت ادرار جوابش رو همراه با همین شرح حالی که ارسال کردید مجددا برای من ارسال کنید
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
امتیاز به مطلب post

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما