طپش قلب - پرسش 8134

 • تصویر کاربر نسلایه چهارشنبه ۲۳ خرداد ۹۷( 2 سال پیش) تعداد بازدید: 38 متخصص قلب و عروق
  سلام بنده ۳۰ ساله هستم پارسال با طپش های قلب ناگهانی مواجه شدم دوبار ضربان قلبم به ۲۰۰ رسید که به بیمارستان رفتم و آمپولی بهم تزریق کردن که ضربانم شکست و رسید به ۹۰. به دکتر قلب مراجعه کردم و ایشون نوار قلبم در موقع حمله رو دید و گفت که تاکی کاردی فوق بطنی داری و باید eps بشی. که esp انجام دادم . الان بعد از گذشت حدود ۹ ماه یکبار دیگه ضربان قلبم به ۱۹۰ رسید ولی بعد از اینکه دراز کشیدم و پروپرانول ۱۰ خوردم ضربان شکست و به ۹۸ رسید. نگران شدم که نکنه دوباره باید برم eps بشم. به دکترم مراجعه کردم و گفت تا حمله دوباره بهت دست نده و نوار قلب اون موقع رو نبینم نمیتونم نظر بدم. الانم در حالت های عادی و استراحت ضربان قلبم بین ۷۶ تا ۹۴ هست. خیلی نگرانم نمیدونم چیکار کنم
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما چهارشنبه ۲۳ خرداد ۹۷( 2 سال پیش)
   نگران نباشید بعضی از مواقع ممکن است حملات تپش برگردد که معمولا به شدت قبل نیست و میتوان دوباره eps کرد

   دکتر محسن صادقی قهرودی
   متخصص قلب و عروق و فوق تخصص آنژیوپلاستی

   http://drghahrodi.com
جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما