تالاسمی مینو - پرسش 12159

  • تصویر کاربر سحر دوشنبه ۱۲ آذر ۹۷( 1 سال پیش) متخصص زنان،زایمان،نازایی و مامایی
    سلام من مینور دارم نامزدمم مشکوکه به مینور خواستم بدونم ایشونم مینور هستن اقا هستن ایشونhgb14.6 mcv81.1 mch27 hct44..4 rbc5.4 feritin161 wbc7.4 rdwcd13 rdw-sd41.2 توی ازمایش قبلی mcv79.1 بود
    1. تصویر کاربر دکتر اعظم عرفانی دوشنبه ۱۲ آذر ۹۷( 1 سال پیش)

      سلام برا اطمینان باید هموگلوبین الکتروفورزیس انجام بدید.طبق این ازمایش بتاتالاسمی که ندارند ولی ممکنه الفا تالاسمی باشه که موردی برا ازدواج ندارد.

جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما