پلاکت خون - پرسش 10320

 • تصویر کاربر Seyedahmad دوشنبه ۹ مهر ۹۷( 1 سال پیش) متخصص زنان،زایمان،نازایی و مامایی
  ممنون از قلب بزرگ و رئوفتون که نگران حال مردمید
  همسرم پلاکت خونش یکم پایینه
  آزمایش گرفتیم پلاکتش زیر ۲۰۰۰ دکتر گفته
  ولی بمون گفته یه آزمایش دیگه هم بدین.
  شنیدم که احتمال مبتلا به سرطان وجود داره
  خواستم ببینم
  پلاکت خون باید چند باشه اگه خدایی نکرده درد سرطان گریبان گیر ما بشه؟
  خیلی نگرانه
  ممنون میشم جوابمو بدید
  1. تصویر کاربر دکتر مریم عباسیان دوشنبه ۹ مهر ۹۷( 1 سال پیش)

   سلام.پلاکت پایین خیلی از تشخیص ها را بدنبال دارد .نگران نباشید آزمایشات لازم را انجام دهید و حتما پیش متخصص هماتولوژی بروید یعنی فوق تخصص خون.

جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما