قرص اورژانسی - پرسش 10790

  • تصویر کاربر زهرا یکشنبه ۸ مهر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 62 متخصص زنان،زایمان،نازایی و مامایی
    سلام من خانمی 30ساله ومتاهل ودارای یک فرزند9ساله هستم...اینماه مجبور به استفاده ی سه بارقرص اورژانسی به فواصل یه هفته شدم...البته الان که اطلاع پیدا کردم از عوارض این قرص خیلی ناراحتم که چرا رعایت نکردم...الان شکمم خیلی ورم کرده وسفت شده و فهمیدم یکی از عوارض این قرصه و نگران این هستم که نکنه اثری نداشته باشه و باردار بشم..چونکه به دلیل شرایط مالی شوهرم فعلا بچه نمیخاد....ممنون میشم به سوالم پاسخ بدید.
    1. تصویر کاربر دکتر مریم عباسیان یکشنبه ۸ مهر ۹۷( 3 سال پیش)

      سلام.اگر قرص ضد بارداری را در زمان کمتر از ۲۴ ساعت مصرف کرده باشید جای نگرانی نیست.قرص اورژانسی راه خوبی برای شما نیست یا باید از روش قرص هر ماه استفاده کنید یا از روشی مثل iud

جهت بهبود کیفیت پاسخ‌گویی لطفا امتیاز دهید
امتیاز به مطلب post

قسمت پرسش از دکتر نبض ما به صورت رباتیک نبوده و تمامی سوالات توسط پزشکان متخصص و فوق تخصص که با مجموعه نبض ما همکاری دارند، پاسخ داده می شوند. 

شما میتوانید سوالات خود را دقیق و با درج تمامی جزئیات مطرح نموده و کد رهگیری دریافت نمائید. پس از ثبت سؤال هم از طریق سیستم پیامکی و هم ایمیل کد رهگیری ارسال خواهد شد .همچنین زمان پاسخ دهی مجدد از طریق پیامک به همراهتان اطلاع داده خواهد شد .

به جهت رعایت اصل امانت داری و بمنظور حفظ حریم شخصی ، مشخصات بیماران در پاسخگویی نمایش داده نمیشود و فقط کد رهگیری مشاهده خواهد شد .

پاسخ های ارائه شده هیچگاه جایگزین تشخیص قطعی نمیباشد و از تجویز دارو معذوریم .

مهمترین وشایع ترین سوالات هر بیماری در بخش لیست سوالات شایع  بهمراه جواب قرارداده شده است لطفا پس از مطالعه در آن بخش در صورت غیر تکراری بودن سوال خود را مطرح بفرمائید.

همچنین میتوانید در بخش جستجوی سایت موضوع یا بیماری یا داروی مورد نظر را تایپ و راجب آن مقالات و مطالب مربوط به پیشگیری وعلائم و عوارض و درمان را بیابید و در بخش  دکتر سلام  با برخی از پزشکان تیم نبض ما بیشتر آشنا شوید .

سلامت و شاد و تندرست باشید – تیم پزشکی نبض ما