چاق شدن فقط در یک هفته!

اگر شما از آن دست لاغر‌هایی هستید که رژیم های مختلف غذایی در چاق شدن شما تاثیری نداشته است، ما به شما کمک می کنیم تا با رعایت نکات ساده چاق شدن در یک هفته  را تجربه کنید.

چاقی یکی از آرزو های دوردستی است که اکثر افراد لاغر به آن نمی‌رسند. به نظر می‌رسد چاق شدن آسان تر از لاغر شدن باشد اما افراد لاغر چنین نمی گویند!

حدود دو سوم افراد در جهان دارای اضافه وزن بوده و یا چاق هستند. با این حال، بسیاری از افراد هم با مشکل دیگری مواجه هستند که بیش از حد لاغر بودن است. لاغری یک نگرانی قابل توجه است، زیرا کمبود وزن می تواند به اندازه چاق شدن برای سلامت شما مضر باشد.

علاوه بر این، بسیاری از افرادی که به طور بالقوه کم وزن نیستند، هنوز می خواهند عضلات بیشتری به دست آورند. در ادامه راهکارهای چاق شدن سریع، تکنیک های چاق شدن سریع کودکان و چند معجون چاق کننده سریع را معرفی خواهیم کرد.

افزایش وزن سریع در یک هفته

این که آیا شما به لحاظ بالینی کم وزن هستید و یا در چاق شدن و ساختن عضلات دچار مشکل هستید، تفاوت زیادی ندارد و اصول اولیه راه حل برای هر دو یکسان است. این مقاله راه های چاق شدن سریع که سلامت شما را حفظ کند ارائه خواهد داد.

لاغری بیش از حد یعنی چه؟

کم وزنی به عنوان داشتن شاخص توده بدنی (BMI) کمتر از ۱۸٫۵ تعریف شده است. در واقع این شاخص به عنوان ابزاری برای تعیین چاقی یا لاغری افراد به کار می رود. این مقدار از توده بدنی مورد نیاز برای داشتن وضعیت سلامت بهینه کمتر است. در مقابل، شاخص بیش از ۲۵ برای اضافه وزن و بیش از ۳۰ برای چاقی درنظر گرفته می شود.

با این حال، در نظر داشته باشید که مشکلات زیادی در مقیاس BMI وجود دارد چرا که فقط به وزن و قد نگاه می کند و توده عضلانی را در نظر نمی گیرد. بعضی از مردم به طور طبیعی بسیار لاغر هستند اما هنوز هم سالم هستند. داشتن وزن کم با توجه به این مقیاس لزوما به این معنی نیست که شما مشکل سلامتی دارید.

کمبود وزن حدود ۲-۳ برابر در میان دختران و زنان رایج تر است. در ایالات متحده، ۱٪ مردان و ۲٫۴٪ زنان ۲۰ ساله و بالاتر دارای کم وزنی هستند.

چاق شدن در یک هفته

افزایش وزن سریع

چگونه در‌مدت کوتاه چاق شویم ؟ برای افزایش وزن سریع راهکارهای زیر را پیشنهاد می‌کنیم:

 1. خوردن وعده های غذایی اصلی، ۵-۶ بار در روز.
 2. در میان میان وعده های خود، موز بخورید.
 3. ۲ ساعت بعد از صبحانه، میوه هایی مانند موز، انبه، هندوانه مصرف کنید که باعث می‌شود تا مدت بیشتری احساس سیری کنید.
 4. مصرف هر وعده غذایی را با یک قاشق چای خوری افزایش دهید.
 5. برای چاق شدن در یک هفته یک ساعت قبل از خواب شیر بنوشید.

موز و چاقی

۱۰ نکته دیگر برای چاقی سریع

ترکیب دریافت کالری زیاد با تمرینات بدنی سنگین، دو عامل مهم است. با این حال در اینجا ۱۰ راهنمایی برای چاق شدن ارائه می شود:

۱- قبل از وعده های غذایی آب ننوشید. این می تواند شکم شما را پر کند و دریافت کالری کافی را برای شما سخت تر کند.

۲- بیشتر بخورید در هر زمان که می توانید غذا یا غذای اضافی بخورید، مثلا قبل از خواب.

۳- شیر بنوشید. نوشیدن شیر کامل برای رفع تشنگی یک راه ساده برای دریافت پروتئین و کالری با کیفیت بالا است.

چاق شدن سریع با شیر

۴- اگر واقعا خواهان چاق شدن در یک هفته هستید می توانید شِیک های افزایش وزن را امتحان کنید. این پروتئین شیک ها حاوی پروتئین کربوهیدرات و کالری بسیار زیاد است.

۵- برای چاق شدن سریع از بشقاب های بزرگتر استفاده کنید. قطعا از بشقاب های بزرگ استفاده کنید اگر قصد دارید کالری بیشتری دریافت کنید، زیرا بشقاب های کوچکتر باعث می شود مردم به طور خودکار کمتر غذا بخورند.

۶- به قهوه خود خامه اضافه کن. این یک روش ساده برای اضافه کردن کالری بیشتر است.

۷- برای افزایش وزن ، کراتین مصرف کنید. مکمل ساختاری کراتین مونوهیدرات می تواند به شما کمک کند که مقدار کمی وزن عضلانی خود را افزایش دهید.

۸- خوب بخوابید. خواب درست است برای رشد عضله بسیار مهم است.

۹- پروتئین خود را اول بخورید و سبزیجات را در آخر مصرف کنید. اگر مخلوطی از غذاها را در بشقاب خود دارید، ابتدا غذاهای غنی از کالری و پروتئین را مصرف کنید و در آخر سبزیجات را بخورید.

۱۰- سیگار نکشید. افراد سیگاری کمتر از افراد غیر سیگاری وزن اضافه می کنند و ترک سیگار اغلب منجر به چاق شدن می شود.

راهکارهای چاق شدن سریع در یک هفته

برای چاق شدن در یک هفته ، بسیار مهم است که این کارها را انجام دهید:

نوشابه و دونات نخورید

خوردن نوشابه و دونات ممکن است به شما در چاق شدن کمک کند، اما می تواند سلامت شما را در همان زمان نابود کند. اگر وزن کم دارید و طبیعتا می خواهید مقدار متعادلی از توده عضلانی و چربی زیر پوستی به دست آورید، نه یک دسته چربی شکم ناسالم.

غذای سالم بخورید

تعداد زیادی از افراد هستند که وزن طبیعی دارند ولی در عین حال مبتلا به بیماری هایی مثل دیابت نوع ۲، مشکلات قلبی و سایر بیماری های مرتبط با چاقی هستند. بنابراین، کاملا ضروری است که شما هنوز هم غذاهای سالم بخورید و زندگی کلی سالمی داشته باشید.

اگر مبتلا به دیابت هستید و یا احساس درد در قفسیه سینه، سوزش و یا سنگینی سینه دارید برای مشاوره رایگان با متخصص قلب و عروق دکتر سعید یزدانخواه بر روی پرسش از دکتر کلیک کنید.

مقدار زیادی پروتئین بخورید

مهمترین مواد مغذی برای به دست آوردن وزن سالم پروتئین است. عضله از پروتئین ساخته شده و بدون آن اکثر کالری های اضافی ممکن است به چربی بدن تبدیل شوند.

مطالعات نشان می دهد که در طول دوره ای که بیشتر غذا می خورید، یک رژیم غذایی با پروتئین بالا باعث می شود بسیاری از کالری های اضافی به عضله تبدیل شود. با این حال، در نظر داشته باشید که پروتئین یک شمشیر دو طرفه است.

چاق شدن

پروتئین بسیار پرکننده است، به طوری که می تواند گرسنگی و اشتهای شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. که این باعث می شود کالری مورد نیاز سخت تر به دست شما برسد.

اگر شما در حال تلاش برای چاق شدن هستید، به ازای هر کیلوگرم، ۱٫۵ الی ۲٫۲ گرم پروتئین را هدف قرار دهید. اگر مصرف کالری شما بسیار زیاد باشد، حتی می توانید این مقدار را افزایش هم دهید.

منابع پروتئین شامل گوشت، ماهی، تخم مرغ، بسیاری از محصولات لبنی، حبوبات، آجیل و دیگر غذاها می شوند. اگر شما برای گرفتن پروتئین کافی در رژیم غذایی خود دچار مشکل هستید، مکمل های پروتئین مانند پروتئین آب پنیر می تواند مفید باشد

چاق شدن سریع

چگونه چاق شویم؟

برای چاق شدن در یک هفته از روش‌های سالم زیر استفاده کنید:

 • بیشتر بخورید.
 • مواد غذایی غنی از مواد مغذی را انتخاب کنید.
 • شیرینی ها و شیک ها را امتحان کنید.
 • هنگام نوشیدن تماشا کنید.
 • هر لقمه ای را که می جوید بشمارید.
 • رفتاری مناسب داشته باشید.
 • ورزش کنید.

چاقی صورت با داروهای گیاهی

گونه چاق به معنای اضافه کردن چربی روی صورت نیست. شما می توانید با پیروی از برخی از روش های ساده طبیعی، تمرین و درمان خانگی به آن دست یابید. در ادامه در مورد نحوه چگونگی به دست آوردن گونه های چاق از طریق روش های طبیعی بحث خواهیم کرد.

روش های زیر، روش های طبیعی و گیاهی هستند که می تواند در چاق شدن صورت به شما کمک کند.

۱. محلولی برای چاق شدن : گلاب رز و گلیسیرین

گلاب رز و گلیسیرین ترکیبی عالی است که می تواند در شکل گیری گونه های چاق به خوبی کار کند. به نظر می رسد این ترکیب دارای خواص فوق العاده پوستی و مرطوب کنندگی است. گلاب رز و گلیسیرین را مخلوط کنید. شب گونه های خود را با آن مالش دهید.

بهتر است در زمان قبل از خواب باشد. بگذارید در طول شب روی صورتتان باشد و صبح فردا آن را با آب گرم بشویید. این ترکیب پوست را تغذیه و هیدراته می کند. برای رسیدن به گونه های چاق، این روند را به طور مرتب تکرار کنید.

۲- عسل برای چاق شدن گونه

عسل به عنوان یکی از موثر ترین روش های خانگی برای چاق شدن سریع گونه ها در نظر گرفته می‌شود. عسل قادر به حفظ رطوبت در پوست است، در نتیجه باعث می شود پوست تازه و سالم بماند. حضور آنتی اکسیدان ها نقش مهمی در جلوگیری از مشکلات پوستی رادیکال های آزاد دارد.

عسل برای چاقی

با مخلوط کردن ۱ قاشق چای خوری عسل همراه با پاپایا خمیری آماده کنید. این خمیر را بر روی گونه های خود قرار دهید و آن را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه نگه دارید. حالا آن را با آب گرم بشویید. بهتر است این روش را در صبح انجام دهید. تکرار منظم برای نتایج موثر لازم است.

۳- آلوئه ورا

ویژگی سفت‌کنندگی پوست که در آلوئه ورا موجود است، برای جلوگیری از صاف شدن گونه ها موثر است که این باعث بهبود خاصیت الاستیک بودن پوست می شود. فراوانی آنتی اکسیدان ها در آلوئه ورا مانع از انواع آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد می شود. همچنین تولید کلاژن را افزایش می دهد که به پوست ظاهری با طراوت می بخشد.

آلوئه ورا و چاقی

گونه های خود را با ژل آلوئه ورا به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ماساژ دهید، به مدت چند دقیقه به آن دست نزنید و سپس با آب گرم شستشو دهید. برای به دست آوردن بهترین نتیجه، این روند را دو بار در روز تکرار کنید. یکی دیگر از گزینه ها این است که آب آلوئه ورا را تهیه کنید و حداقل یک بار در روز مصرف کنید!

۴- کره

این یکی از بهترین روش های خانگی چاق شدن سریع است که می توانید دنبال کنید. با مخلوط کردن کره و شکر، خمیری درست کنید. بهترین چیز در مورد این روش این است که به غیر از نرم کردن پوست، پوست را با لایه اضافی از چربی پوشش می دهد. پس از اعمال آن بر روی صورت خود، آن را با آب گرم شستشو دهید.

۵- شنبلیله

شنبلیله می تواند به شما در رسیدن به گونه های چاق در زمان کم کمک کند. شنبلیله غنی از ویتامین و آنتی اکسیدان است که مانع آسیب های شدید شده و پوست را صاف و سالم می کند. با مخلوط کردن ۱ قاشق چایخوری پودر شنبلیله و آب خمیری ضخیم تهیه کنید.

افزایش وزن با شنبلیله

این خمیر را بر روی گونه ها بگذارید و به آرامی ماساژ دهید. و ۱۰ الی ۱۵ دقیقه به آن دست نزنید. هنگامی که خمیر به طور کامل بر روی صورت چسبید، می توانید آن را با آب گرم شستشو دهید. شما همچنین می توانید این کار را یک یا دو بار در روز انجام دهید.

۶- شیر

شیر یکی دیگر از گزینه ها برای بدست آوردن گونه های چاق است. پوست شما را مرطوب می کند و باعث می شود پوست شما ملایم تر شود.

گونه های خود را با شیر سرد در حرکتی رو به بالا و حرکت دایره ای به مدت ۵ دقیقه ماساژ دهید. اجازه دهید برای ۵ دقیقه دیگر روی صورتتان بنشیند، سپس آن را با آب گرم بشویید. این کار را یکبار هر روز انجام دهید. همچنین می توانید ۱ تا ۲ لیوان شیر بدون چربی یا کم چرب به صورت روزانه بنوشید.

۷- سیب

سیب حاوی مواد مغذی بسیاری است که برای پوست شما مفید است. آنتی اکسیدان ها در سیب ها از آسیب بافتی و چین و چروک جلوگیری می کنند. علاوه بر این، به پوست شما کمک می کند ظاهری نرم و چاق داشته باشد.

افزایش وزن با سیب

½ سیب طوری مخلوط کنید که خمیرمانند شود. این خمیر را بر روی گونه ها بگذارید و به صورت دایره وار به مدت ۵ دقیقه ماساژ دهید. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قبل از شستشو با آب گرم بگذارید روی صورتتان بماند. یک بار در روز این روش را تکرار کنید. همچنین روزانه هرزمان که می توانید سیب بخورید.

در مورد چاق شدن صورت شنیده اید در این مقاله با این موضوع بیشتر آشنا شوید.

چاق شدن صورت با شیر خشک

چاق شدن پاها

چاقی پاها و یا همان چاق شدن سریع پاهای لاغر با حرکات ورزشی بهتر و ماندگار ترخواهد بود.

برای چاق شدن پاها، پله نوردی کنید. بالا و پایین رفتن از پله (استپ) روی کل پایین تنه کار کرده و به بالا بردن حجم عضلانی این ناحیه کمک می کند.

می توانید برای این منظور از استپ های ورزشی استفاده کرده و خیلی ساده از آن بالا و پایین روید. برای بالا بردن شدت تمرین، دو دمبل در دست هایتان نگه دارید.

چاق شدن پاها

به طور کلی برای داشتن بازو و پاهای لاغر چیزی بیش از یک نگرانی بابت زیبایی است. کمبود وزن اغلب باعث ایجاد نشانه هایی از قبیل ضعف، خستگی، کوفتگی و احساس سرماخوردگی می شود.

همچنین می تواند اثرات جانبی روانی مانند کاهش اعتماد به نفس، اضطراب و افسردگی داشته باشد. اگر چه مقدار چربی در پاها و بازوهای های شما عمدتا به خاطر ژنتیک است، اما شما می توانید اندازه اندام خود را با تنظیم نمودن رژیم غذایی و رژیم های تناسب اندام افزایش دهید.

داروی گیاهی برای چاق شدن پایین تنه

داروی گیاهی برای چاق شدن پایین تنه

گیاهان و داروهای گیاهی عوارض داروها و قرص های چاق کننده را ندارند. به جز اینکه، می‌توانند برای سلامتی شما مفید باشند، برخی از آنها باعث چاق شدن هم می‌شوند. در ادامه چهار داروی گیاهی برای چاق شدن پایین تنه را معرفی می‌کنیم.

گیلاس زمستانی (Ashwagandha)

برای اضافه کردن وزن، گیلاس زمستانی محبوب ترین داروی گیاهی هندی است که افراد از آن استفاده می کنند. فواید گیلاس زمستانی برای درمان استرس، بهبود وضعیت اشتها، درمان کمبود انرژی و وضعیت های دیگر به اثبات رسیده اند. بنابراین مصرف گیلاس زمستانی به صورت مکمل می تواند به افزایش وزن کمک کند.

دانه های شنبلیله

دانه های شنبلیله می توانند به عنوان داروی گیاهی برای چاق شدن پایین تنه موثر و مفید باشند. این دانه ها به کنترل طبیعی دیابت و کاهش وزن کمک می کنند. شاید به نظر متناقض با هدف ما باشد، اما آثار این دانه گیاهی با نحوه مصرف آن متفاوت خواهد شد. برای افزایش وزن، نوشیدن چای دانه های شنبلیله در وعده های صبح و شب می تواند مفید باشد. کپسول های این دانه ها نیز در دسترس هستند که بهتر است با تجویز از جانب پزشک مصرف شوند.

ریشه قاصدک

ریشه قاصدک سرشار از مواد مغذی ای است که برای بدن سالم ضروری هستند. علاوه بر سرشار بودن از مواد غذایی مهم، ریشه قاصدک می تواند به اضافه کردن وزن کمک کرده و داروی گیاهی برای چاق شدن پایین تنه باشد. این ریشه اشتهای افراد را تحریک می کند. بنابرین افراد می توانند با کمک آن به وزن خود اضافه کنند.

بابونه

بابونه گیاهی با شکوفه های زیبا است که مصرف آن به افراد برای ایجاد تناسب وزنی به واسطه افزایش وزن در دوره ای کوتاه از زمان کمک می کند. این گیاه بهترین روش برای افزایش طبیعی اشتها و داروی گیاهی برای چاق شدن پایین تنه  محسوب می شود.

معجون چاق کننده سریع

معجون چاق کننده سریع

معجون های چاق کننده به شما در مصرف کالری های بیشتر زمانی که رژیم غذایی شما قادر به ارائه کالری کافی به بدن شما نیست کمک می کنند. با استفاده از مواد تشکیل دهنده مناسب، یک معجون می تواند ورودی روزانه بدن شما را تا 4000 کالری افزایش دهد. در ادامه به دو معجون چاق کننده سریع میپردازیم.

معجون کرم نارگیل

ترکیب 1.5 فنجان کرم نارگیل، نصف فنجان روغن نارگیل، نصف فنجان عسل، 2 فنجان جو و 1 فنجان بادام، معجونی با بیش از 4000 کالری انرژی فراهم می کند. اگر علاقه ای به معجون های شیرین ندارید، به جای عسل از دو فنجان موز له شده استفاده کنید یا عسل را به طور کل از ترکیب حذف کنید.

اگر چه روغن و کرم نارگیل مقادیر زیادی از چربی اشباع در خود دارند، چربی نیمه اشباع موجود در آنها برای بدن افراد مفید هستند، این موضوع در مطالعه ای در دانشگاه کالیفرنیا نشان داده شده است. با این حال اگر پیش از این نارگیل را در چنین مقادیری مصرف نکرده اید، ابتدا نصف یا یک چهارم چنین معجونی را امتحان کنید، زیرا مقادیر زیاد از این ماده غذایی در بعضی افراد واکنش هایی نظیر اسهال ایجاد می کند.

شیک کره بادام زمینی و موز

شیک کره بادام زمینی و موز

شیک حاوی 1 فنجان از کرم های سنگین، 1.5 فنجان کره بادام زمینی، 3 فنجان موز له شده و یک فنجان جو دوسر می تواند چیزی نزدیک به 4000 کالری برای بدن فراهم کند. برای تردتر شدن شیک، تنها یک فنجان کره بادام زمینی اضافه کنید و جای باقی آن را با یک فنجان بادام خام یا نوع دیگری از آجیل پر کنید.

اگر از موز له شده استفاده می کنید، شیک شما به اندازه ای ضخیم خواهد بود که می توانید مشابه بستنی و با قاشق به مصرف آن بپردازید. این شیک را می‌توانید به عنوان یک معجون چاق کننده سریع استفاده کنید.

شخصی سازی طعم ها

اجزای بهبود دهنده طعم نظیر پودر کاکائو، عصاره وانیل، دارچین یا جوز هندی کالری چندانی به معجون های شما اضافه نمی کنند، اما با استفاده از این مواد می توانید مانع از تکراری شدن طعم آنها شوید و یا از خوردن این معجون ها لذت ببرید. شما هر روز می توانید با مواد اصلی یکسان معجون خود را با طعم متفاوتی درست کنید و خوش مزه‌ترین معجون چاق کننده سریع را نوش جان کنید.

بهبود شیک های پودری

اگر از شیک های پودری افزایش وزن استفاده می کنید، به جای دو یا سه برابر کردن پودری که مصرف می کنید، اجزای پر کالری را به آن اضافه کنید. برای مثال، اگر از پودر افزایش وزن با طعم دهنده شکلات استفاده می کنید که 2000 کالری در هر وعده برای شما فراهم می کند، 2 فنجان کرم سنگین و 1 فنجان موز له شده به آن اضافه کنید، تا بتوانید 4000 کالری وارد بدن خود کنید.

چاق شدن سریع کودکان

چاق شدن سریع کودکان

برای چاق شدن سریع کودکان باید گام‌های زیر را انجام دهید:

به دفعات بیشتری غذا دهید

در بسیاری موارد، مشکل غذایی که کودک مصرف می کند نیست، بلکه مقداری است که وارد بدن وی می شود. کودکان کوچک، شکم های کوچکی دارند و نیاز به مصرف غذا به دفعات بیشتری نسبت به بزرگسالان دارند.

کودکان ممکن است نیاز به خوردن 5 تا 6 وعده کوچک تر به صورت تنقلات در طول روز داشته باشند.

زمانی که کودک دچار کمبود وزن احساس گرسنگی می کند، حتما به او غذا بدهید.

وعده های غذایی را مهم کنید

برای چاق شدن سریع کودکان در حالی که تنقلات را اضافه می کنید، وعده های غذایی اصلی را به صورت منظم مورد توجه قرار دهید. به کودک خود بیاموزید که خوردن غذا مهم و لذت بخش است.

اگر وعده های اصلی به صورت آزار دهنده، وعده های اضافی یا نوعی تنبیه برای کودک محسوب شوند (نظیر این که تا غذای خود را نخوری از جای خود تکان نمی خوری)، آن گاه کودکان اشتیاق کمتری به غذا خوردن خواهند داشت.

غذاهای اصلی را به صورت روتین و منظم ادامه دهید. تلویزیون را خاموش کنید. غذا بخورید و از تمرکز لذت ببرید.

مثال خوبی برای کودک خود ایجاد کنید

زمانی که ممکن است کودک شما نیاز به اضافه کردن چند کیلو وزن داشته باشد، ممکن است شما بخواهید چند کیلو وزن خود را کاهش دهید. اگر حتی با این چالش رودررو هستید، عادت های غذایی شما نباید تفاوت عجیبی داشته باشند. خوردن انواع غذاهای مغذی برای افراد دارای کسر وزن و اضافه وزن و خلاصه همه افراد اهمیت یکسانی دارد.

کودکان با مشاهده شما، رفتار غذایی خود را یاد می گیرند. اگر به طور منظم به امتحان کردن غذاهای جدید بپردازید و گزینه های سالم نظیر میوه ها، سبزیجات و دانه های مفید را برای غذای خود امتحان کنید، آنها نیز به میزان بیشتری این عادت ها را کسب می کنند. استفاده کم و نادر از غذاهای نامطلوب نیز می تواند برای هر دوی شما مفید باشد.

چند میان وعده چاق کننده سریع

چند میان وعده چاق کننده سریع

برای چاق شدن در یک هفته پنج وعده و یا بیشتر در طول روز بخورید. به عنوان مثال، صبحانه، میان وعده صبحانه بزرگ، ناهار، شام و یک میان وعده در زمان خواب. غذاهای با کالری زیاد و چربی سالم مانند آوکادو، کره بادام زمینی، آجیل و گرانول را انتخاب کنید.

چاشنی ها و افزودنی هایی را به مواد غذایی خود اضافه کنید تا باعث افزایش کالری، که باعث افزایش چربی در سراسر بدن شما، از جمله بازوها و پاها شود. به عنوان مثال، شیر خشک را در سوپ، کره بر روی سیب زمینی و پنیر بر روی تخم مرغ اضافه کنید.

نوشیدنی های پرکالری را به جای آب مصرف کنید

هر روز شش لیوان یا بیشتر از آن ها را مصرف کنید مانند شیر کم چرب و یا آبمیوه. ۲۰ دقیقه تمرین قدرتی، سه روز در هفته انجام دهید. ورزش به تحریک اشتها کمک می کند، شما را تشویق می کند که بیشتر بخورید.

همچنین تشنگی شما را افزایش می دهد، بنابراین شما می توانید کالری بیشتری از طریق نوشیدنی های پرکالری اضافه کنید. تمرینات را انتخاب کنید که به طور خاص مربوط به بازو و پاها شود. مانند شنا، قدم زدن و …

قرص چاقی مخمر آبجو

مکمل مخمر آب جو اشتها را نیز بالا می‌برد. اگر به دنبال چاق شدن در یک هفته هستید و می‌خواهید چند کیلو چاق شوید نیز می‌توانید از مکمل مخمر آبجو استفاده کنید. در مخمر آبجو ویتامینهای گروه B از جمله ویتامین B12، اسیدهای آمینه، مواد معدنی، فیبر، مواد آنتی اکسیدان و … وجود دارد. با توجه به ترکیبات، این قرص در کمک به ترمیم بافتها، جلوگیری از برخی سرطانها، افزایش اشتها، رفع خستگی و بالا بردن انرژی بدن، رفع یبوست، تنظیم متابولیسم بدن و چاق شدن سریع بدن … موثر باشد.

نحوه مصرف قرص مخمر آبجو برای چاق شدن

قرص چاقی مخمر آبجو

عوارض قرص چاقی

قبل از هرچیز لازم است توصیه شود که پیش از مصرف هرگونه دارو و قرصی با پزشک مربوطه حتما باید مشورت صورت گیرد. اما در مورد قرص ها و کپسول های چاقی نکاتی است که لازم است بدانید.

افزایش چربی ناسالم در بدن

کپسول های افزایش وزن به روش های مختلفی کار می کنند. یکی از آنها افزایش اشتها است. وقتی احساس گرسنگی می کنید، طبیعتا بیشتر غذا می خورید. در صورتی که قادر به مراقبت از رژیم غذایی خود در همه زمان ها نباشید، ممکن است در معرض مواد غذایی ناسالم قرار بگیرید. این باعث چاق شدن از طریق انباشت چربی در بدن می شود و شما را در معرض چاقی قرار می دهد. درصد قابل توجهی از چربی های بدن باعث بروز مشکلاتی در سلامتی انسان می شود.

قرص های چاقی

کاهش انرژی از عوارض قرص چاقی

برخی از کپسول ها برای چاق شدن سریع وجود دارند که با کاهش سرعت متابولیسم بدن کار می کنند و حتی می‌توانند رویای چاق شدن در یک هفته را تحقق بخشند. در موارد خاص، متابولیسم کندتر می تواند به مشکلات مرتبط با آن مانند عدم انرژی، خستگی و غیره منجر شود. در صورت استفاده از خدماتی که نیاز به هشیاری و چابکی ذهنی دارد، این قرص ها ممکن است باعث مشکلات جدی شود. سرعت متابولیسم آهسته نیز ممکن است به عوارض مرتبط با سلامتی منجر شود.

قرص چاقی می‌تواند برخی یبماری‌ها را وخیم‌تر کند

بیشتر کپسول های افزایش وزن با ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی بسته بندی می شوند. اگر چه بسیاری از این ها نقش مهم و مفیدی را ایفا می کنند، اما ممکن است در برخی شرایط برای سلامتی مناسب نباشند. به عنوان مثال، اگر شما از مشکلات کلیوی یا سرطان کلیه رنج می برید، ممکن است توصیه شود که از مواد معدنی مفید مانند سدیم و پتاسیم دوری کنید.

اگر به دنبال رژیم غذایی هفتگی برای چاقی هستید بر روی لینک زیر کلیک کنید:

برنامه غذایی چاق شدن

شما می توانید سوالات خود را از طریق لینک پرسش از دکتر با پزشکان ما مطرح نمایید.

منبع healthline

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

214 نظر
 1. ف می‌نویسد

  سلام من هرکاری میکردم وزنم از ۴۹ و ۴۸ تکون نمیخورد …حتی چند سال تو وزن ۴۷ کیلو بودم ؛باشگاه میرفتم ،پودر چاقی میخوردم و چه و چه ولی اصلا تاثیری نداشت اگرم داشت یکی دو کیلو چاق میشدم دوباره برمیگشت به حالت اول،اما حالا لازم نیس به خودم فشار بیارم،اصلا سراغ پودر و قرص نرید چون واقعا مضره ،خب اولشو رو با عرق یونجه شروع کنید یه استکان از اونو با کمی شکر مخلوط کنید و یک ساعت قبل از صبحانه و شام بخورید به مدت ۲ هفته …یه مشکلی که ما لاغرا داریم به نظرم جذب نشدن مواد غذای است برا همین سعی کنید بعد از هر وعده غذاییتون دو قاشق چایخوری شیره انگور میل کنید چون من واقعا تاثیرش رو دیدم مخصوصا بعد از شام و ناهار….بعدی اینکه سعی کنید صبحانه چیزای مقوی بخورید به جای قرص و کپسول و… پولتونو بدید به یه بسته شیره انگور و یه بسته ارده و کمی پسته و گردو..ارده و شیره و مخلوط کنید بخورید واقعا عالیه..بین صبحانه و ناهار حتما یا کنجد بخورید یا کمی پسته حتما و ۲ ساعت بعد ناهار حتما یه سیب بخورید با هرمیوه ای در کناش که دوست دارید ….شبا حتما قبل از خواب یه دونه موز ببخورید هم باعث چاقی صورت و هم بدن …اینایی که میگم رو حتما تا دو ماه اجام بدین هرروز و اون عرق یونجه رو هم بعد دو هفته یه وقفه ۱۰روزه بدین بعد یه هفته دیگه بخورین…تاثیرش در من حدود ۳ یا ۴ کیلو بوده در ماه،عرق یونجه عالیه شاید روز اول باعث خارش بشه ولی اهمیت ندید بعد یکی دوروز عادی میشه و این عرق برا اونایی که عصبی هستن و به خاطر عصبیت لاغر هستن عالیه عالیه چون یه جور حس بی تفاوتی و ریلکسی بهتون میده که باعث میشه کمتر حرص بخورید…موفق باشید

  1. زهرا می‌نویسد

   سلام
   مرسی از راهنماییت
   خیلی واضح و خوب توضیح دادی

   1. ناشناس می‌نویسد

    سلام

  2. دخترخانوم می‌نویسد

   ای ول
   ممکنه از پرکاری تیروئیدت هم باشه
   میتونی ب کمپللکس مصرف کنی اشتهات رو هم زیاد میکنه
   و امگا۳

   اما آهن و زینک لاغر میکنه

   1. ناشناس می‌نویسد

    سلام من متولد ۶۳ هستم قدم ۱۶۰ و وزنم ۵۸ کیلو هست پودر چاقی وقرص چاقی زیاد مصرف کردم ولی تاثیری نداشت درضمن من کم کاری تیرویید داشتم ولی یک سالی میشه مشکلم رفع شده الان دوست دارم چن کیلو وزنم زیاد بشه ممنون میشم راهنمایبم کنین

    1. م می‌نویسد

     سلام الان من حساب ک کردم شمادوسه کیلواضافه هم داری پس نگران نباش ولی اگ دوس داری بازم چاق شی هرروز صبح ی لیوان آب سیب زمینی خام رومصرف کن واقعاعالیه

     1. ناشناس می‌نویسد

      اب سیب زمینی رو چطوری بگیرم?

    2. ناشناس می‌نویسد

     سلام اگ تیرویید کم کار داریدهروز صبحها ناشتا ی حبه اندازه ی قند کوچولو سیر قورت بدید تا تیرویید و قند و میزان میکنه وعفونت بدنت و میگیره واشتهات و بالامیبره امتحان کن چون من نتیجه گرفتم

    3. ناشناس می‌نویسد

     سلام من لاغر هستم وهر چه میکنم چاق نمیشم من متولد ۸۵هستم قدم۱۶۰است من چیکار کنم

     1. محسن می‌نویسد

      سلام سعی کنین برنامه غذاییتونو درس کنین،از وسبزیجات و میوه ها بیشتر استفاده کنین بجای این میتونین از کپسول ویتامین میترالم استفاده کنین ک نیاز ب ویتامین رو براتون حل میکنه،مصرف حبوبات و لبنیات رو بیشتر کنین،مثلا روزی ۴۵گرم پنیر حتما بخورین،من خودم با یع برنامه غذایی کلی نتیجه گرفتم

     2. نگار می‌نویسد

      منم 😭😭😭😭😭😭

     3. ناشناس می‌نویسد

      عزیزم خانم۸۵قرص اشتاه اوربخوربادیگزا

    4. ناشناس می‌نویسد

     شما که وزنتون عالیه اگه بیشتر بشین دچار اضافه وزن میشید

   2. ناشناس می‌نویسد

    سلام من باران هستم من خیلی لاغر هستم هرچی میکنم چاق نمیشم چی باید کرد

    1. ناشناس می‌نویسد

     هیچی باید بخوری بخوری وبخوری تا چاق شی

  3. Maryam می‌نویسد

   مرسی بابت راهنماییت خ خوب توصیف دادی کاش فقط روشن جواب بده چون همه راهی امتحان کردم

   1. mariya می‌نویسد

    منم فوق العاده لاغرم و۱۰کیلوروقدووزنم کمبودوزن دارم وناامیدم وجوری شدم ک اعتمادبنفسم شده صفرومیخوام گریه کنم میخام اینوامتحان کنم کاش جواب بده

    1. ادی می‌نویسد

     خانوم ماریا سعی کنید غذاهاتونو با نون میل کنید من با این روش ماهی چهار کیلو بدون هیچ دارو،پودر و هزینه ای چاق شدم.برای بدنسازی هم متدهایی دارم.

    2. ناشناس می‌نویسد

     منم مثل توام خسته شدم از این وضع روزی ۳یا ۴ساعت گریه میکنم

     1. هادی می‌نویسد

      مگه با گریه ادم چاق میشه

     2. علی می‌نویسد

      سلام منم ۱۵ سالمه ۱۷۰قدمه هست و ۵۱کیلو وزن دارم میخوام وزن رو ببرم بالا.حالا اسمتون رو ناشناس نوشتین ولی اقا یا خانوم .اتفاقا با گریه کردن اعصاب ضعیف شده و بدن کلیسم جذب نمیکنه و تغیری پیدا نمی کنید. به جای ناراحتی و گریه به توصیه ها توجه کنید //به ارزوی چاقی شما//

     3. سمانه می‌نویسد

      من ۳۱ سالمه صورتم بر اثر عمل بینی خیلی لاغر شده بود .ولی الان ا ماهه شبا قبل خواب ا لیوان شیر رو با ۳ پیمونه شیر خشک مخلوط میکنم میخورم و صبح ناشتا نصف ژله وهر روز ساعت ۱۰ صبح و ۵ بعد از ظهر عرق یونجه مصرف میکنم و در کنار اینا روزانه یک عدد قرص زینک و ویتامین ای مصرف میکنم و واقعا از چاقی صورت و نتیجه ای که گرفتم لذت میبرم.

    3. ناشناس می‌نویسد

     سلام
     عزیزان من خودم همین مشکل لاغری شدیدوداشتم اصلا فک نمیکردم یه روز به آرزوم برسم یه روشو از یک دکتر داروساز ناخاسته شنیدم و خودم انجام دادم الان چند ساله رو همون وزن که دلم میخاست موندم .

     1. باران می‌نویسد

      باران چطوردارویی دکتربه شما توصیه کرد

     2. ناشناس می‌نویسد

      سلام چی هست راهکارشون ممنون میشم بگید

     3. ناشناس می‌نویسد

      سلام من کل بدم چاق میشه بجز ساق پام توروخدا بگید چکار کنم

     4. 😒 می‌نویسد

      خب چطوری؟؟؟

     5. ناشناس می‌نویسد

      چییییی؟!

     6. ناشناس می‌نویسد

      چی بود میشه بگین