چاق شدن سریع فقط در یک هفته!

اگر شما از آن دست لاغر‌هایی هستید که رژیم های مختلف غذایی در چاق شدن شما تاثیری نداشته است، ما به شما کمک می کنیم تا با رعایت نکات ساده چاق شدن سریع را در مدت کوتاهی تجربه کنید.

نبض ما- چاقی یکی از آرزو های دوردستی است که اکثر افراد لاغر به آن نمی‌رسند. به نظر می‌رسد چاق شدن آسان تر از لاغر شدن باشد اما افراد لاغر چنین نمی گویند!

حدود دو سوم افراد در ایالات متحده، دارای اضافه وزن بوده و یا چاق هستند. با این حال، بسیاری از افراد هم با مشکل دیگری مواجه هستند که آن بیش از حد لاغر بودن است . لاغری یک نگرانی قابل توجه است، زیرا کمبود وزن می تواند به اندازه چاق شدن برای سلامت شما مضر باشد. علاوه بر این، بسیاری از افرادی که به طور بالقوه کم وزن نیستند، هنوز می خواهند عضلات بیشتری به دست آورند.

افزایش وزن سریع

این که آیا شما به لحاظ بالینی کم وزن هستید و یا در چاق شدن و ساختن عضلات دچار مشکل هستید، تفاوت زیادی ندارد و اصول اولیه راه حل برای هردو یکسان است. این مقاله یک استراتژی ساده برای چاق شدن سریع ، که سلامت شما را حفظ کند ارائه خواهد داد.

لاغری بیش از حد یعنی چه؟

کم وزنی به عنوان داشتن شاخص توده بدنی (BMI) کمتر از ۱۸٫۵ تعریف شده است. در واقع این شاخص به عنوان ابزاری برای تعیین چاقی یا لاغری افراد به کار می رود. این مقدار از توده بدنی مورد نیاز برای داشتن وضعیت سلامت بهینه کمتر است. در مقابل، شاخص بیش از ۲۵ برای اضافه وزن و بیش از ۳۰ برای چاقی درنظر گرفته می شود.

با این حال، در نظر داشته باشید که مشکلات زیادی در مقیاس BMI وجود دارد چرا که فقط به وزن و قد نگاه می کند و توده عضلانی را در نظر نمی گیرد. بعضی از مردم به طور طبیعی بسیار لاغر هستند اما هنوز هم سالم هستند. داشتن وزن کم با توجه به این مقیاس لزوما به این معنی نیست که شما مشکل سلامتی دارید.

کمبود وزن حدود ۲-۳ برابر در میان دختران و زنان رایج تر است. در ایالات متحده، ۱٪ مردان و ۲٫۴٪ زنان ۲۰ ساله و بالاتر دارای کم وزنی هستند.

چگونه چاق شویم

چگونه سریع وزن اضافه کنیم؟

 1. خوردن وعده های غذایی بزرگ، ۵-۶ بار در روز.
 2. در میان میان وعده های خود، موز بخورید.
 3. ۲ ساعت بعد از صبحانه، میوه هایی مانند موز، انبه، هندوانه مصرف کنید که باعث می شود تا مدت بیشتری احساس سیری کنید.
 4. مصرف هر وعده غذایی را با یک قاشق چای خوری افزایش دهید.
 5. ۱ ساعت قبل از خواب شیر بخورید.

موز و چاقی

راهکارهای چاق شدن سریع

– برای چاق شدن ، بسیار مهم است که این کارها را انجام دهید:

نوشابه و دونات نخورید

خوردن نوشابه و دونات ممکن است به شما در چاق شدن کمک کند، اما می تواند سلامت شما را در همان زمان نابود کند. اگر وزن کم دارید و طبیعتا می خواهید مقدار متعادلی از توده عضلانی و چربی زیر پوستی به دست آورید، نه یک دسته چربی شکم ناسالم.

غذای سالم بخورید

تعداد زیادی از افراد هستند که وزن طبیعی دارند ولی در عین حال مبتلا به بیماری هایی مثل دیابت نوع ۲، مشکلات قلبی و سایر بیماری های مرتبط با چاقی هستند. بنابراین، کاملا ضروری است که شما هنوز هم غذاهای سالم بخورید و زندگی کلی سالمی داشته باشید.

مقدار زیادی پروتئین بخورید

مهمترین مواد مغذی برای به دست آوردن وزن سالم پروتئین است. عضله از پروتئین ساخته شده و بدون آن اکثر کالری های اضافی ممکن است به چربی بدن تبدیل شوند.

به گزارش نبض‌ما، مطالعات نشان می دهد که در طول دوره ای که بیشتر غذا می خورید، یک رژیم غذایی با پروتئین بالا باعث می شود بسیاری از کالری های اضافی به عضله تبدیل شود. با این حال، در نظر داشته باشید که پروتئین یک شمشیر دو طرفه است.

چاق شدن

پروتئین بسیار پرکننده است، به طوری که می تواند گرسنگی و اشتهای شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. که این باعث می شود کالری مورد نیاز سخت تر به دست شما برسد.

اگر شما در حال تلاش برای چاق شدن هستید، به ازای هر کیلوگرم، ۱٫۵ الی ۲٫۲ گرم پروتئین را هدف قرار دهید. اگر مصرف کالری شما بسیار زیاد باشد، حتی می توانید این مقدار را افزایش هم دهید.

مواد غذایی حاوی پروتئین شامل گوشت، ماهی، تخم مرغ، بسیاری از محصولات لبنی، حبوبات، آجیل و دیگر غذاها می شوند. اگر شما برای گرفتن پروتئین کافی در رژیم غذایی خود دچار مشکل هستید، مکمل های پروتئین مانند پروتئین آب پنیر می تواند مفید باشد

چاق شدن سریع

۱۰ نکته دیگر برای چاق شدن

به گزارش نبض ما، ترکیب دریافت کالری زیاد با تمرینات بدنی سنگین، دو عامل مهم است. با این حال در اینجا ۱۰ راهنمایی برای چاق شدن ارائه می شود:

۱- قبل از وعده های غذایی آب ننوشید. این می تواند شکم شما را پر کند و دریافت کالری کافی را برای شما سخت تر کند.

۲- بیشتر بخورید در هر زمان که می توانید غذا یا غذای اضافی بخورید، مثلا قبل از خواب.

۳- شیر بنوشید. نوشیدن شیر کامل برای رفع تشنگی یک راه ساده برای دریافت پروتئین و کالری با کیفیت بالا است.

۴- اگر واقعا خواهان چاق شدن هستید می توانید شِیک های افزایش وزن را امتحان کنید. این پروتئین شیک ها حاوی پروتئین کربوهیدرات و کالری بسیار زیاد است.

چاق شدن سریع با شیر

۵- برای چاق شدن سریع از بشقاب های بزرگتر استفاده کنید. قطعا از بشقاب های بزرگ استفاده کنید اگر قصد دارید کالری بیشتری دریافت کنید، زیرا بشقاب های کوچکتر باعث می شود مردم به طور خودکار کمتر غذا بخورند.

۶- به قهوه خود خامه اضافه کن. این یک روش ساده برای اضافه کردن کالری بیشتر است.

۷- برای چاق شدن سریع ، کراتین مصرف کنید. مکمل ساختاری کراتین مونوهیدرات می تواند به شما کمک کند که مقدار کمی وزن عضلانی خود را افزایش دهید.

۸- خوب بخوابید. خواب درست است برای رشد عضله بسیار مهم است.

۹- پروتئین خود را اول بخورید و سبزیجات را در آخر مصرف کنید. اگر مخلوطی از غذاها را در بشقاب خود دارید، ابتدا غذاهای غنی از کالری و پروتئین را مصرف کنید و در آخر سبزیجات را بخورید.

۱۰- سیگار نکشید. افراد سیگاری کمتر از افراد غیر سیگاری وزن اضافه می کنند و ترک سیگار اغلب منجر به چاق شدن می شود.

چگونه چاق شویم؟

به گزارش نبض ما، در صورت کمبود وزن برخی از روش های سالم برای چاق شدن وجود دارد:

 • بیشتر بخورید.
 • مواد غذایی غنی از مواد مغذی را انتخاب کنید.
 • شیرینی ها و شیک ها را امتحان کنید.
 • هنگام نوشیدن تماشا کنید.
 • هر لقمه ای را که می جوید بشمارید.
 • رفتاری مناسب داشته باشید.
 • ورزش کنید.

چاقی صورت با داروهای گیاهی

گونه چاق به معنای اضافه کردن چربی روی صورت نیست. شما می توانید با پیروی از برخی از روش های ساده طبیعی، تمرین و درمان خانگی به آن دست یابید. در ادامه در مورد نحوه چگونگی به دست آوردن گونه های چاق از طریق روش های طبیعی بحث خواهیم کرد.

روش های زیر، روش های طبیعی و گیاهی هستند که می تواند در چاق شدن صورت به شما کمک کند.

۱. گلاب رز و گلیسیرین

گلاب رز و گلیسیرین ترکیبی عالی است که می تواند در شکل گیری گونه های چاق به خوبی کار کند. به نظر می رسد این ترکیب دارای خواص فوق العاده پوستی و مرطوب کنندگی است. گلاب رز و گلیسیرین را مخلوط کنید. شب گونه های خود را با آن مالش دهید.

بهتر است در زمان قبل از خواب باشد. بگذارید در طول شب روی صورتتان باشد و صبح فردا آن را با آب گرم بشویید. این ترکیب پوست را تغذیه و هیدراته می کند. برای رسیدن به گونه های چاق، این روند را به طور مرتب تکرار کنید.

۲- عسل

عسل به عنوان یکی از موثر ترین روش های خانگی برای چاق شدن سریع گونه ها در نظر گرفته می‌شود. عسل قادر به حفظ رطوبت در پوست است، در نتیجه باعث می شود پوست تازه و سالم بماند. حضور آنتی اکسیدان ها نقش مهمی در جلوگیری از مشکلات پوستی رادیکال های آزاد دارد.

عسل برای چاقی

با مخلوط کردن ۱ قاشق چای خوری عسل همراه با پاپایا خمیری آماده کنید. این خمیر را بر روی گونه های خود قرار دهید و آن را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه نگه دارید. حالا آن را با آب گرم بشویید. بهتر است این روش را در صبح انجام دهید. تکرار منظم برای نتایج موثر لازم است.

۳- آلوئه ورا

ویژگی سفت‌کنندگی پوست که در آلوئه ورا موجود است، برای جلوگیری از صاف شدن گونه ها موثر است که این باعث بهبود خاصیت الاستیک بودن پوست می شود. فراوانی آنتی اکسیدان ها در آلوئه ورا مانع از انواع آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد می شود. همچنین تولید کلاژن را افزایش می دهد که به پوست ظاهری با طراوت می بخشد.

آلوئه ورا و چاقی

گونه های خود را با ژل آلوئه ورا به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ماساژ دهید، به مدت چند دقیقه به آن دست نزنید و سپس با آب گرم شستشو دهید. برای به دست آوردن بهترین نتیجه، این روند را دو بار در روز تکرار کنید. یکی دیگر از گزینه ها این است که آب آلوئه ورا را تهیه کنید و حداقل یک بار در روز مصرف کنید!

۴- کره

این یکی از بهترین روش های خانگی چاق شدن سریع است که می توانید دنبال کنید. با مخلوط کردن کره و شکر، خمیری درست کنید. بهترین چیز در مورد این روش این است که به غیر از نرم کردن پوست، پوست را با لایه اضافی از چربی پوشش می دهد. پس از اعمال آن بر روی صورت خود، آن را با آب گرم شستشو دهید.

۵- شنبلیله

شنبلیله می تواند به شما در رسیدن به گونه های چاق در زمان کم کمک کند. شنبلیله غنی از ویتامین و آنتی اکسیدان است که مانع آسیب های شدید شده و پوست را صاف و سالم می کند. با مخلوط کردن ۱ قاشق چایخوری پودر شنبلیله و آب خمیری ضخیم تهیه کنید.

افزایش وزن با شنبلیله

این خمیر را بر روی گونه ها بگذارید و به آرامی ماساژ دهید. و ۱۰ الی ۱۵ دقیقه به آن دست نزنید. هنگامی که خمیر به طور کامل بر روی صورت چسبید، می توانید آن را با آب گرم شستشو دهید. شما همچنین می توانید این کار را یک یا دو بار در روز انجام دهید.

۶- شیر

شیر یکی دیگر از گزینه ها برای بدست آوردن گونه های چاق است. پوست شما را مرطوب می کند و باعث می شود پوست شما ملایم تر شود.

گونه های خود را با شیر سرد در حرکتی رو به بالا و حرکت دایره ای به مدت ۵ دقیقه ماساژ دهید. اجازه دهید برای ۵ دقیقه دیگر روی صورتتان بنشیند، سپس آن را با آب گرم بشویید. این کار را یکبار هر روز انجام دهید. همچنین می توانید ۱ تا ۲ لیوان شیر بدون چربی یا کم چرب به صورت روزانه بنوشید.

۷- سیب

سیب حاوی مواد مغذی بسیاری است که برای پوست شما مفید است. آنتی اکسیدان ها در سیب ها از آسیب بافتی و چین و چروک جلوگیری می کنند. علاوه بر این، به پوست شما کمک می کند ظاهری نرم و چاق داشته باشد.

افزایش وزن با سیب

½ سیب طوری مخلوط کنید که خمیرمانند شود. این خمیر را بر روی گونه ها بگذارید و به صورت دایره وار به مدت ۵ دقیقه ماساژ دهید. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قبل از شستشو با آب گرم بگذارید روی صورتتان بماند. یک بار در روز این روش را تکرار کنید. همچنین روزانه هرزمان که می توانید سیب بخورید.

در مورد چاق شدن صورت شنیده اید در این مقاله با این موضوع بیشتر آشنا شوید.

چاق شدن صورت با شیر خشک

چاق شدن پاها

چاقی پاها و یا همان چاق شدن سریع پاهای لاغر با حرکات ورزشی بهتر و ماندگار ترخواهد بود.

برای چاق شدن پاها، پله نوردی کنید. بالا و پایین رفتن از پله (استپ) روی کل پایین تنه کار کرده و به بالا بردن حجم عضلانی این ناحیه کمک می کند.

می توانید برای این منظور از استپ های ورزشی استفاده کرده و خیلی ساده از آن بالا و پایین روید. برای بالا بردن شدت تمرین، دو دمبل در دست هایتان نگه دارید.

چاق شدن پاها

به طور کلی برای داشتن بازو و پاهای لاغر چیزی بیش از یک نگرانی بابت زیبایی است. کمبود وزن اغلب باعث ایجاد نشانه هایی از قبیل ضعف، خستگی، کوفتگی و احساس سرماخوردگی می شود.

همچنین می تواند اثرات جانبی روانی مانند کاهش اعتماد به نفس، اضطراب و افسردگی داشته باشد. اگر چه مقدار چربی در پاها و بازوهای های شما عمدتا به خاطر ژنتیک است، اما شما می توانید اندازه اندام خود را با تنظیم نمودن رژیم غذایی و رژیم های تناسب اندام افزایش دهید.

چند میان وعده چاق کننده

پنج وعده و یا بیشتر در طول روز بخورید. به عنوان مثال، صبحانه، میان وعده صبحانه بزرگ، ناهار، شام و یک میان وعده در زمان خواب. غذاهای با کالری زیاد و چربی سالم مانند آوکادو، کره بادام زمینی، آجیل و گرانول را انتخاب کنید.

چاشنی ها و افزودنی هایی را به مواد غذایی خود اضافه کنید تا باعث افزایش کالری، که باعث افزایش چربی در سراسر بدن شما، از جمله بازوها و پاها شود. به عنوان مثال، شیر خشک را در سوپ، کره بر روی سیب زمینی و پنیر بر روی تخم مرغ اضافه کنید.

نوشیدنی های پرکالری را به جای آب مصرف کنید. هر روز شش لیوان یا بیشتر از آن ها را مصرف کنید مانند شیر کم چرب و یا آبمیوه. ۲۰ دقیقه تمرین قدرتی، سه روز در هفته انجام دهید. ورزش به تحریک اشتها کمک می کند، شما را تشویق می کند که بیشتر بخورید.

همچنین تشنگی شما را افزایش می دهد، بنابراین شما می توانید کالری بیشتری از طریق نوشیدنی های پرکالری اضافه کنید. تمرینات را انتخاب کنید که به طور خاص مربوط به بازو و پاها شود. مانند شنا، قدم زدن و …

قرص چاقی مخمر آبجو

مکمل مخمر آب جو اشتها را نیز بالا می‌برد. اگر می‌خواهید چند کیلو چاق شوید نیز می‌توانید از مکمل مخمر آبجو استفاده کنید. در مخمر آبجو ویتامینهای گروه B، اسیدهای آمینه، مواد معدنی، فیبر، مواد آنتی اکسیدان و … وجود دارد. با توجه به ترکیبات، این قرص در کمک به ترمیم بافتها، جلوگیری از برخی سرطانها، افزایش اشتها، رفع خستگی و بالا بردن انرژی بدن، رفع یبوست، تنظیم متابولیسم بدن و چاق شدن سریع بدن … موثر باشد.

نحوه مصرف قرص مخمر آبجو برای چاق شدن

قرص چاقی مخمر آبجو

عوارض قرص های چاقی

قبل از هرچیز لازم است توصیه شود که پیش از مصرف هرگونه دارویی با پزشک مربوطه حتما باید مشورت صورت گیرد. اما در مورد قرص ها و کپسول های چاقی نکاتی است که لازم است بدانید.

کپسول های افزایش وزن به روش های مختلفی کار می کنند. یکی از آنها افزایش اشتها است. وقتی احساس گرسنگی می کنید، طبیعتا بیشتر غذا می خورید. در صورتی که قادر به مراقبت از رژیم غذایی خود در همه زمان ها نباشید، ممکن است در معرض مواد غذایی ناسالم قرار بگیرید. این باعث چاق شدن از طریق انباشت چربی در بدن می شود و شما را در معرض چاقی قرار می دهد. درصد قابل توجهی از چربی های بدن باعث بروز مشکلاتی در سلامتی انسان می شود.

قرص های چاقی

برخی از کپسول ها برای چاق شدن سریع وجود دارند که با کاهش سرعت متابولیسم بدن کار می کنند. در موارد خاص، متابولیسم کندتر می تواند به مشکلات مرتبط با آن مانند عدم انرژی، خستگی و غیره منجر شود. در صورت استفاده از خدماتی که نیاز به هشیاری و چابکی ذهنی دارد، این قرص ها ممکن است باعث مشکلات جدی شود. سرعت متابولیسم آهسته نیز ممکن است به عوارض مرتبط با سلامتی منجر شود.

بیشتر کپسول های افزایش وزن با ویتامین ها، مواد معدنی و مواد مغذی بسته بندی می شوند. اگر چه بسیاری از این ها نقش مهم و مفیدی را ایفا می کنند، اما ممکن است در برخی شرایط برای سلامتی مناسب نباشند. به عنوان مثال، اگر شما از مشکلات کلیوی رنج می برید، ممکن است توصیه شود که از مواد معدنی مفید مانند سدیم و پتاسیم دوری کنید.

اگر به دنبال رژیم غذایی هفتگی برای چاقی هستید بر روی لینک زیر کلیک کنید:

برنامه غذایی چاق شدن

شما می توانید سوالات خود را از طریق لینک پرسش از دکتر با پزشکان ما مطرح نمایید.

نبض ما– مترجم: حسین مقدس زاده

چاق شدن سریع فقط در یک هفته!
3.8 (76.68%) 193 رای
منبع healthline

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

104 نظر
 1. ف می‌نویسد

  سلام من هرکاری میکردم وزنم از ۴۹ و ۴۸ تکون نمیخورد …حتی چند سال تو وزن ۴۷ کیلو بودم ؛باشگاه میرفتم ،پودر چاقی میخوردم و چه و چه ولی اصلا تاثیری نداشت اگرم داشت یکی دو کیلو چاق میشدم دوباره برمیگشت به حالت اول،اما حالا لازم نیس به خودم فشار بیارم،اصلا سراغ پودر و قرص نرید چون واقعا مضره ،خب اولشو رو با عرق یونجه شروع کنید یه استکان از اونو با کمی شکر مخلوط کنید و یک ساعت قبل از صبحانه و شام بخورید به مدت ۲ هفته …یه مشکلی که ما لاغرا داریم به نظرم جذب نشدن مواد غذای است برا همین سعی کنید بعد از هر وعده غذاییتون دو قاشق چایخوری شیره انگور میل کنید چون من واقعا تاثیرش رو دیدم مخصوصا بعد از شام و ناهار….بعدی اینکه سعی کنید صبحانه چیزای مقوی بخورید به جای قرص و کپسول و… پولتونو بدید به یه بسته شیره انگور و یه بسته ارده و کمی پسته و گردو..ارده و شیره و مخلوط کنید بخورید واقعا عالیه..بین صبحانه و ناهار حتما یا کنجد بخورید یا کمی پسته حتما و ۲ ساعت بعد ناهار حتما یه سیب بخورید با هرمیوه ای در کناش که دوست دارید ….شبا حتما قبل از خواب یه دونه موز ببخورید هم باعث چاقی صورت و هم بدن …اینایی که میگم رو حتما تا دو ماه اجام بدین هرروز و اون عرق یونجه رو هم بعد دو هفته یه وقفه ۱۰روزه بدین بعد یه هفته دیگه بخورین…تاثیرش در من حدود ۳ یا ۴ کیلو بوده در ماه،عرق یونجه عالیه شاید روز اول باعث خارش بشه ولی اهمیت ندید بعد یکی دوروز عادی میشه و این عرق برا اونایی که عصبی هستن و به خاطر عصبیت لاغر هستن عالیه عالیه چون یه جور حس بی تفاوتی و ریلکسی بهتون میده که باعث میشه کمتر حرص بخورید…موفق باشید

  1. زهرا می‌نویسد

   سلام
   مرسی از راهنماییت
   خیلی واضح و خوب توضیح دادی

   1. ناشناس می‌نویسد

    سلام

  2. دخترخانوم می‌نویسد

   ای ول
   ممکنه از پرکاری تیروئیدت هم باشه
   میتونی ب کمپللکس مصرف کنی اشتهات رو هم زیاد میکنه
   و امگا۳

   اما آهن و زینک لاغر میکنه

   1. ناشناس می‌نویسد

    سلام من متولد ۶۳ هستم قدم ۱۶۰ و وزنم ۵۸ کیلو هست پودر چاقی وقرص چاقی زیاد مصرف کردم ولی تاثیری نداشت درضمن من کم کاری تیرویید داشتم ولی یک سالی میشه مشکلم رفع شده الان دوست دارم چن کیلو وزنم زیاد بشه ممنون میشم راهنمایبم کنین

  3. Maryam می‌نویسد

   مرسی بابت راهنماییت خ خوب توصیف دادی کاش فقط روشن جواب بده چون همه راهی امتحان کردم

   1. mariya می‌نویسد

    منم فوق العاده لاغرم و۱۰کیلوروقدووزنم کمبودوزن دارم وناامیدم وجوری شدم ک اعتمادبنفسم شده صفرومیخوام گریه کنم میخام اینوامتحان کنم کاش جواب بده

    1. ادی می‌نویسد

     خانوم ماریا سعی کنید غذاهاتونو با نون میل کنید من با این روش ماهی چهار کیلو بدون هیچ دارو،پودر و هزینه ای چاق شدم.برای بدنسازی هم متدهایی دارم.

    2. ناشناس می‌نویسد

     منم مثل توام خسته شدم از این وضع روزی ۳یا ۴ساعت گریه میکنم

     1. هادی می‌نویسد

      مگه با گریه ادم چاق میشه

  4. شهریار می‌نویسد

   واقعا بزرگواری کردی که با این حوصله مرتب و مفید توضیح دادی. واقعا جای تقدیر و تشکر داره . من واقعا نمیدونم چطوری تشکر کنم از شما. چون از مطلبی که نوشتید خیلی استفاده کردم?

  5. nazanin می‌نویسد

   خیلی ممنون عالی بود امیدوارم جواب بده

   1. ناشناس می‌نویسد

    سلام دوستان عزیز.
    ایا دارویی را میشناسید که ضرر نداشته باشه.وباخوردنش چاق بشیم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

    1. ناشناس می‌نویسد

     سلام برای چاق شدن قرص فیفول بخورید عالیه

  6. نورا می‌نویسد

   سلام عزیزم.واقعا ازت ممنونم.من الان سال دوم راهنمایبم.اما نسبت به سنم خیلی وزنم گمه.الان من ۴۰ کیلوم.امیدوارم که روشت جواب بده.قدمم ۱۵۸.اگه جواب بده خیلی خوشحال میشم..چند ماه دیگه مراسم داداشمه.نمیدونم با این لاغریم چی باسد بپوشم.تو رو خدا همگی واسم دعا کنین چاق بشم.واقعا مرسی ازت فاطمه جون?????

  7. ناشناس می‌نویسد

   سلام‌دوست‌عزیزشما‌نیم‌ساعت‌قبلغذا‌مکمل‌آبجو‌بخورید‌‌صد‌در‌صد‌چاق‌میشی?

  8. ناشناس می‌نویسد

   مرسی بابت راهنماییت عزیز

  9. امیر می‌نویسد

   من اصلا اشتها ندارم ک بخوام چیزی بخورم. حالم همیشه گرفتست

  10. mona می‌نویسد

   خب عرق یونجه رو تا چ مدت باید مصرف کرد؟
   خوردن زیادش مشکلی ایجاد نمیکنه؟
   تورو خدا اگه راهکار دیگه ای بلدین بهم بگین چون دیگه خسته شدم هر روز لاغرتر از دیروز میشم و واقعا دیگه اعتماد ب نفسی برام نمونده😣😣

   1. هانیه می‌نویسد

    نه مشکلی نداره اگه تا اخر عمرت هم بخوری هیچیت نمیشه فقط چاق میشی

    1. ناشناس می‌نویسد

     دوستان از عرق یونجه زیاد استفاده نکنید‌.درسته چاق کنندست.ولی باعث اختلال هورمون میشه

   2. یاس می‌نویسد

    هفته ای یه دونه کپسول آهن هماتینیک بخورین خیلی خوبه من اینکاروکردم چاق شدم جوری که همه ازم میپرسن چیکارکردی چاق شدی

  11. ناشناس می‌نویسد

   دمت گرم امتحان میکنم خدا کنه جواب بده من کلاس هفتمم ۴۰کیلو ام انالیز بدن ازم گرفتن گفتن باید به ۵۲ کیلو برسی اخه چجوری حالا خدا کنه با عرق یونجه جواب بده

  12. شاه بانو می‌نویسد

   ممنون از راهنماییتون منم میخوام امتحان کنم

  13. ناشناس می‌نویسد

   واقعا درسته

  14. سودابه می‌نویسد

   خودمو میکشم سه چهارکیلو اضافه کنم و به راحتی و خیلی زوووووود لاغر میشم..حالا این عرق یونجه چقد میتونه تاثیرداشته باشه ؟ منکه چشمم آب نمیخوره

   1. ناشناس می‌نویسد

    سلام به همگی.من ۳۷ سالمه.از اول لاغر بودم و هزار تا دکتر و قرص و آمپول و باشگاه جوابم نداد.یک کمی که وزن می‌گرفتم هر چیزی باعث میشد دوباره کم کنم.مثل ناراحتی مریضی استرس عصبانیت و…اعتماد به نفس هم صفر.حالا تجربه م رو میگم ..تا میتونی بعد از غذا بادام زمینی و معجون بخور ،(شیر موز و مغز گردو و بادام و پسته)توی شهر ما سطلی میدن.اگه حالت هم حس کردی بد میشه باز بخور.باید معده ت بزرگ بشه تا بتونی.عرق یونجه هم واسه اشتها خوبه.دیگه نه وقتت رو تلف کن نه پولت رو هدر بده.ناز و عشوه و پرسش و نظر و…کارساز نیست مشاوره هم نمیخاد.چون تجربه داشتم میگما.من خودم عصبی هستم مستقیم تاثیر میذاشت.الان هم وزنم ۷۸کیلو هست تقریبا ۷ساله.فقط خودت باش…هر مشکلی پیش اومد باز ادامه بده

    1. ناشناس می‌نویسد

     سلام من ۱۹سالمه، خیلی لاغرم .و از این لاغری بیش از حد رنج میبرم .من کاملا عصبی هستم خیلی زووود جوووش میارم به دکتر مراجعه کردم حتی یه مدت قرص آرامبخش مصرف کردم معده درد شدید دارم دکترم گفته معده ام عصبی بخاطر مشکل اصلن اشتها ندارم اصلا حتی تا دو روز هم پیش میاد به غذا لب نمیزنم و احساس گرسنگی هم نمیکنم خیییلی عجیبه…صورت چاقی داشتم قبلا بر خلاف وزنم اما مدتی صورتم هم استخوانی شده ..جوری که هر کی میبینتم میپرسه چقد صورتت آب شده …نمیدونم چکار کنم ..حتی بخاطر ای وضع اعتماد به نفسم از دست دادم..بیرون از خونه نمیرم ..دوس ندارم کسی ببینتم..اگه راه حلی دارید بهم نشان بدین للللللللللللطفا

  15. Shabnam می‌نویسد

   سلام خیلی ممنون ازاینکه اینقدقشنگ توضیح دادین ..
   من اصلااشتهاندارم دوقاشق یاسه قاشق ک غذامیخورم حالت تهوع بهم دست میده دیگه اصلانمیتونم یک لقمه هم بخورم .
   قدم ۱۷۳ووزنم ۴۵داروی پیشنهادندارین ک باعت افزایش اشتهابشه

   1. باران می‌نویسد

    منم تقریبا همین قد و وزنو دارم.چند روز پیش رفتم پیش دکتر گفت روزی شش بار غذا بخور.بجای خوردن هله هوله هر وقت هوس کردی اجیل بخور.شیر حتما روزی سه لیوان بخور.ماهی هفته ای یبار خیلی خوبه.نهار حدود بیست و هشت قاشق.و شام حدودا بیست قاشق.صبحانه کامل بخور.تو میان وعده هاتم میوه فصل بخور.این عرق یونجه رو هم میخوام امتحان کنم بلکه چاق شم.من دیگه استخونای لگن و مفاصل دست و پام انقدر تو دیدن.حتی جناق سینم.دکتره یه نگا کرد گفت تو که کلا استخونی.

   2. طراوت می‌نویسد

    قرص اصل فست فت رو گیر بیاری عالیه

  16. فاطمه می‌نویسد

   مرسی عزیزم واقعا از راهنماییت ممنونم کمک بزرگی کردی

  17. ناشناس می‌نویسد

   مرسی نظرت عالی بود

  18. آناهیتا می‌نویسد

   ممنون اگه واقعا چاق بشم چقد خوب میشه آخه همسرم لاغر دوست ندارن…

 2. حدیث می‌نویسد

  منم مشکلم دقیقا عین شماست
  ممنون از راهنماییت ?

 3. الیاس نعمت می‌نویسد

  لطفٱ بیشتر از این ها بسازید تشکر من سعی خواهم کرد که این همه رو انجام بدم مرسی.

 4. نهتانی می‌نویسد

  اوکی عالی بود

 5. رها راد می‌نویسد

  باسلام من قبلا لاغربودم اما ۱۰کیلواصاف کردم و چاق شدم .صورتم قبلا خیلی خوب بود پربود گونه داشتم اما مدتی رفتم باشگاه و گونه هام اب شدن .دوباره رژیم گرفتم چاق شدم اماصورتم هرکارکردم دیگه پر نشد الان خیلی ناراحت و افسرده ام ! گونه هام صاف شدن .چهره قبلیم اصلانیازبه ارایش نداشت توروخدابگیدچیکارکنم فقط صورتم پرشه گونه دربیارم

  1. xxx می‌نویسد

   کود بده به گونه هات?

   1. سارا می‌نویسد

    حتمن کود رو شما اثر کرده

   2. ناشناس می‌نویسد

    خداییی بعدگل درمیاری رو گونت ایا

  2. ناشناس می‌نویسد

   شیره انگورمیگن گونه رو پر میکنه دوقاشق.همچنین ورزش مخصوص صورت

  3. سماء می‌نویسد

   سلام. عزیزم برای. چلق. شدن. صورتت. روزی سه بار. نیم ساعت قبل. صبحانه. و ناهار. و شام. یه. قاشق. پودر رویال. که جوانه گندم. است رو. در اب. یا شیر. یا اب میوه. مخلوط کن. هم بزن. بخور. تو یه هفته یاثرش رو میبینی من خودم استفاده. کردم عالی اللن. راضی ام. حتی به دختر. عموم هم. دوباره. گفتم برام. سفارش بده. بفرسته

  4. شیراز می‌نویسد

   پودر جوانه گندم و هر وعده غذایی با ماست بخور صبحانه و عصرانه هم کره بادام زمینی آگه یه هفته صورتت توپه نشد بیا زیر جوابم فش بنویس

  5. شیراز می‌نویسد

   پودر جوانه گندم و هر وعده غذایی با ماست بخور صبحانه و عصرانه هم کره بادام زمینی آگه یه هفته صورتت توپه نشد بیا زیر جوابم فش بنویس ***

  6. شیراز می‌نویسد

   کره بادام زمینی صبحانه و عصرانه
   پودر جوانه گندم با ماست پر چرب نیم ساعت بعد از هر وعده

  7. ناشناس می‌نویسد

   از روغن خراطی استفاده کن برا صورتت

 6. زهرا می‌نویسد

  کود دیگه چیه؟جواب بدین

  1. ناشناس می‌نویسد

   باووا طرف یچی گفت جدی نگیر

  2. ناشناس می‌نویسد

   کود شیمیایی میتونی از کارخانه پتروشیمی بجنورد تهیه کنی

   1. ناشناس می‌نویسد

    خخخخ دهنت سرویس مردم از خنده😅

  3. ناشناس می‌نویسد

   سلام خسته نباشی من خانمی ۲۶ ساله هستم وزنم ۵۳ هست می خواهم چند کیلو وزن اضافه کنم اشتها خوبی دارم ولی چاق نمیشوم

 7. سونیا می‌نویسد

  سلام دوستان
  من هم دارم عرق یونجه هم گندم وکنجد واسه میان وعده ها میخورم با تخمه تاثیرش خیلی خوبه
  قدم ۱۶۰ وزنم ۵۱ نظرن چند کیلو دیگه میخوام که اضافه کنم

  1. ادی می‌نویسد

   حدود ۷یا۸کیلو

  2. پریسا می‌نویسد

   پنج کیلو

   1. ناشناس می‌نویسد

    فقط شیره انگور

  3. ناشناس می‌نویسد

   ایا عرق یونجه جوش صورت هم میاره؟

  4. ناشناس می‌نویسد

   میشه بپرسم چندسالته ؟؟

 8. SSSS می‌نویسد

  سلام. دختری شونزده ساله هستم .کلاس یازدهمم اما از کلاس هفتم وزنم ثابت و نه زیاد میشه نه کم … وزنم ۳۷ و نسبت به همسنام خیلی کمه .. کم اشتها نیستم .. فعالیت بدنی ندارم … ممنون میشم کمکم کنید …به هیچ وجه نمی تونم ورزش های سنگین انجام بدم .بدنم خیلی ضعیفه

  1. زهرا می‌نویسد

   مشکلت از تیرویید هستش به یک پزشک مراجعه کن منم هر چی میخورم چاق نمیشم به پزشک گراجعه کردم احتمال داده از تیروییدم هست

 9. زهرا می‌نویسد

  سلام من به مدت چند سال هست که دچار لاغری هستم و هر چه به دکتر مراجعه کردم باز هم هیچ نتیجه ای نگرفتم و هیچ مشکل خاصی هم ندارم من ۲۳ سالم هست اما ۴۰ کیلو وزن دارم دوستانم همه من را مسخره میکنن خواهش میکنم یک راه حل خوب بهم بگین واقعا دارم از لاغری بیش ازحد رنج میبرم

  1. ناشناس می‌نویسد

   سلام من از کپیول گیاهی استفادهکردم و نتیجه هم گرفتم

  2. elii می‌نویسد

   راهشو پیدا کردی ب منم بگو مرسی??

   1. ناشناس می‌نویسد

    سلام از چه کپسولی استفاده کردین

  3. احمد می‌نویسد

   سسلام.روزی ده تا سفیده تخم مرغ آب پز بخور عااااااااااااااااالیه یکماه امتحان کن بگو خدا پدرتو بیامرزه.هرکی لاغرهه امتحان کنه ده تا ن کمتر ن بیشتر

   1. هادی می‌نویسد

    میدونی تخم مرغ چنده 😰

   2. فری می‌نویسد

    وااااااقعاسفیده جواب میده دیگه احتیاجی ب قرص اشتهاآوردیگه ای نیست غیرسفیده تخم؟

    1. مسیح می‌نویسد

     اره هیچی سفیده نمیشع. بخدا من تو دوره بدنسازی از روزی ۳ تا ب۲۰ تارسوندم از ۷۰ رفتم رو ۹۶. تو دنیا خالص ترین پروتعین سفیده تخم مرغه

   3. فرشته می‌نویسد

    ضرر نداره؟؟؟؟

   4. ناشناس می‌نویسد

    سلام ببخشید ده تا در ی

   5. نازی می‌نویسد

    تو این گرونی اخه چطوری روزی ده تاااااا

   6. ناشناس می‌نویسد

    ب نظرت اون موقع شبیه مرغ نمیشیم

  4. ناشناس می‌نویسد

   شش وعده غذای مفید بخور

 10. ناشناس می‌نویسد

  سلام من خیلی لاغرهستم چی کارکنم

  1. ناشناس می‌نویسد

   من خیلی لاغرهستم چه کنم

 11. اميد می‌نویسد

  سلام ایاامپوا نیوروبیرون برای جاقی میشه استفاده کرد

 12. ناشناس می‌نویسد

  سلام داکتر صاحب
  شما غذاهای که برای اضافه وزن بیان نمودید
  همه شان را صرف میکنم مضر است
  مثلا تخم ، شیر، لوبیا و ….

 13. مبينا می‌نویسد

  سلام خیلى ممنون ناز مطالبتون?
  میشه من رو راهنمایى کنید در رابطه با أضافه کردن۵کیلوگرم در یک هفته?

 14. اکبر می‌نویسد

  باسلام من چندین ساله وزنم کمه ؛؛خیلی زود عصبانی میشم وضمنا اعتماد به نفسم ضعیف شده لطفن راهنمایی کنید

 15. سجاد می‌نویسد

  یه رژیم می گم گرون در می اد ولی جواب می ده
  روزانه باید خورده بشه به سه قسمت تقسیم کنید و هر قسمت را بین صبحانه و نهار و بین نهار و شام و آخر شب قبل خواب میل کنید
  ۱۰۰ گرم بادام یا بادام زمینی (پودر کنید)
  ۱۰۰ گرم گردو یا کنجد (پودر کنید )
  ۵۰ گرم عسل
  یه موز
  یه لیوان شیر
  این تقریبا می شه ۱۶۰۰ کالری ( تقریبا برابر کالری ۲ تا نهار )
  همشو بریزید توی مخلوط کن و بنوشید
  واسه افراد لاغر که علاقه ای به خوردن ندارند نوشیدن خیلی راحتتر از خوردن است

  1. ناشناس می‌نویسد

   ببخشید بعد از چند وقت جواب میده؟

  2. ناشناس می‌نویسد

   بعدشم پر از جوش بشیم کاسه چه کنم بگیریم برای رفع جوشها

 16. پریسا می‌نویسد

  سلام ببخشید من هر چقدر میخورم اصلا چاق نمیشم یه شربت خوب بهم معرفی کنید

  1. سارا می‌نویسد

   شربت ویتامکس بخور خیلی عالییه

 17. یاسر فرجامی می‌نویسد

  سلام آقای دکتر خسته نباشید من تو فست فود کار میکنم اینجا هر چقدر میخورم چاق نمیشم از خونه بهم میگن در فست فود بهت هیچی نمیدن بخشید میشه منو راهنمای به چاق شدن میخوام برای یکم چاق بشم

 18. سجادعبدی می‌نویسد

  سلام خسته نباشین من ازمشگین شهرتماس میگیرم سوالم اینه که خیلی لاغر هستم وخیلی زجرمیکشم وهمش مسخره ام میکنن وزنم۴۴کیلوهستم وبه دکترتغذیه هم رفتم وبهم گفت که وزن ایده آل شماباید۵۹به بالا باشه هرکاری کردم ولی به وزن ایده آلم
  نمیرسم وقدم هم۱۶۲سانتی متره ومیخواستم ازشماهم راهنمایی بگیرم تاازنظرشماهم استفاده کنم ممنون میشم?

 19. Maha می‌نویسد

  سلام دوستان اصلا نگران نباشید منم واقعا لاغرم و از الان تصمیم گرفتم که فففققققططط بخورم همین!! الانم بجای دس دس کردن ی جواب دندون شکن ب اطرافیانتون بدید ک مسخره تون میکنن.دهن این آدما موقعی بسته میشه ک شما خوش اندام بشین..پس عجله کنید…

 20. pooya می‌نویسد

  سلام من پسرم و ۱۹ سال سن دارم قدم۱۸۷ ه و وزنم۶۹ میدونم خیلی کمه چ جوری زیادش کنیم؟ورزشم نمیتونم انجام بدم وقتشو ندارم

 21. سمیه درویش زاده هستم می‌نویسد

  سلام من چیکار میکنم وزن نمیگیرم کم خون هستم

 22. ناشناس می‌نویسد

  سلام خسته نباشید من هرکاری میکنم اشتهام بازنمیشه
  وزنمم ۱۰ کیلوکم شده لطفا راهنماییم کنید

 23. علی می‌نویسد

  سلام من ۱۶ سالمه چندساله عفونت وقارچ ادراری دارم و طی چند وقت گذشته خیلی کاهش وزن داشتم ممکن هست عفونتم باعث شده باشه لاغر بشم ؟

  1. ناشناس می‌نویسد

   صد درصد .شک نکنید

 24. ناشناس می‌نویسد

  سلام من ۱۶ سالمه ۴۹ کیلو هستم قدمم ۱۶۵ هست اصلا از وزنم راضی نیسم بدن بسیار سالمی دارم عضلاتم خوبم بخصوص تو شکم ولی بازم می خوام چاق شم

 25. ناشناس می‌نویسد

  سلام.دختر۶ ساله دارم لاغر است میخام چاق بشه مخصوصا صورتش.

 26. ددد می‌نویسد

  سلام.دختر۶ ساله دارم لاغر است میخام چاق بشه مخصوصا صورتش.

 27. نوید د می‌نویسد

  وقت بخیر دوستان من مشکلم لاغر بودنمه ۲۰ سال سن دارم اما ۴۰ کیلو وزن دارم و از این بابت خیلی ناراحتم و من گچ کارم میشه یه راهنمای کنید ک چ جوری چاغ بشم

 28. هدا می‌نویسد

  سلام چه طوری صورت وبدنم چاق بشه اشتهای خوبی هم دارم ولی چاق نمیشم

  1. زهرا می‌نویسد

   سلام خسته نباشید

  2. امین می‌نویسد

   سلام من قدم۱۸۵است وزنم۶۰کیلو است من چی کا کنم چاق شم نسبت به قدم خیلی لاغر هستم کمکم کنید

 29. Shabnam می‌نویسد

  سلام خیلی ممنون ازاینکه اینقدقشنگ توضیح دادین ..
  من اصلااشتهاندارم دوقاشق یاسه قاشق ک غذامیخورم حالت تهوع بهم دست میده دیگه اصلانمیتونم یک لقمه هم بخورم .
  قدم ۱۷۳ووزنم ۴۵داروی پیشنهادندارین ک باعت افزایش اشتهابشه

 30. مسیح می‌نویسد

  اره هیچی سفیده نمیشع. بخدا من تو دوره بدنسازی از روزی ۳ تا ب۲۰ تارسوندم از ۷۰ رفتم رو ۹۶. تو دنیا خالص ترین پروتعین سفیده تخم مرغه

 31. ناشناس می‌نویسد

  سلام. من هر کاری میکنم چاق نمیشم. داروم میخورم ولی هیچ تعصیری نداره . چیکار باید کرد

 32. ...۵ می‌نویسد

  خوشبحالتون لاغرید ای کاش درد منم لاعری بود نه چاق بودن.لاغریه خیلی بهتراز چاقیه راحت باخوردن غذا درست میشه اما چاقی واقعا درد بدیه😔😔

 33. پریسا می‌نویسد

  سلام من اصلاً استعداد چاقی ندارم
  آیا راحلی برای چاقی در مدت یک ماه دارید
  لللللللللللطفا خواهش میکنم

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر زینب شنبه ۲۵ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام من دختری هستم ۲۰ ساله قد ۱۶۳ وزن ۴۰ ،اصلا اشتها ندارم وقتی میخام غذا بخورم همش سرگیجه و حالت تهوع دارم بو غذا میشنوم حالم بد میشه،و دهانم مزه بدی میده خیلی عذاب میکشم به شدت خسته شدم از لاغری دست و پاهام درد میکنه و زیاد هم میخوابم بیشتر روز رو خوابم،ازمایش دادم کم خون هم هستم چیکارکنم لطف یه راه حلی بهم بدین ممنون میشم?
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما شنبه ۲۵ اسفند ۹۷( 5 ماه پیش)

   سلام به متخصص تغذیه باید مراجعه کنید و برنامه رژیم و ورزش دریافت کنید و قرص های مولتی ویتامین مخصوص بانوان روزی ۲ عدد مصرف کنید، مثل wellwoman

 • تصویر کاربر آناهیتا یکشنبه ۲۵ آذر ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  رژیم غذایی برایمیخوام چاق شدن میخوام لطفا
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما یکشنبه ۲۵ آذر ۹۷( 8 ماه پیش)

   احتمالاهدف شما افزایش وزن است، ولی نباید بیش از حد چربی مصرف کنید. سراغ چیپس و شکلات نروید. غذاهای آماده و سرخ کردنی نخورید. بهترین چیز برای شما غذاهای پر پروتئین و کم چربی است!
   میزان آب خوردن روزانه ی خود را زیر نظر رژیم چاقی افزایش دهید
   راحت ترین کاری که باید انجام بدهید ؛ خواب به میزان مناسب و کافی است، چیزی حدود هشت ساعت.

   خوردن نوشابه، دونات و اقسام شیرینی ها ممکن است باعث اضافه وزن شود ولی در عین حال سلامتی شما را هم به خطر می‌اندازند. اگر قصد بالا بردن وزنتان را دارید باید تعادلی بین افزایش حجم ماهیچه‌ای و چربی زیر پوست برقرار کنید، نه اینکه فقط و منحصراً در ناحیه شکم چاق شوید.
   خوردن سیب زمینی پخته و تخم مرغ در وعده غذایی شام به شما کمک میکنه

 • تصویر کاربر Asi چهارشنبه ۲۱ آذر ۹۷( 8 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشد
  بنده مدت زیغدی هست که با مشکل لاغری و ضعف عضلانی شدید درگیر هستم، اوایل فکر می کردم از تغذیه و یا شاید وجود اتکل هست ولی بعد از هزینه زیاد متوجه شدم که به لحاظ داخلی مشکلیرندارم بعد از این مرحله به پزشکراعصاب و روان مراجعهذکردن چون گرسنه میشدم ولی موقع خوردن غذا یک حالت خاص به پشت سرم فشار میاُورد ، دکتر دارو اس سیتالو پرام و بوسپیرون تجویز کردن مشکل غذا به علا تأثیر دارو حل شد ولی ریزش شدید مو و تمرکز ذهن دچار مشکل شدم ، الان ضعیف تر شدم ، باید چکار کنم راهنماییم کنید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر مجید محمدپور چهارشنبه ۲۱ آذر ۹۷( 8 ماه پیش)

   سلام خوبه که درمان رو شروع کردید و تا حدی نتیجه گرفتید.ریزش مو میتونه تحت تاثیراسترسهایی که بر بدن وارد میشه باشه و درمانهای محدودی داره.مشکل تمرکز باید بررسی شه که ایا از وسواس فکری یا اضطراب یا مشکل دیگری هست یانه.لاغری بدن و اینکه شما از فرم بدنتون ناراضی هستید مساله دیگریه و میتونه ناشی از عوامل ژنتیک باشه.به هر حال توصیه میکنم درمان رو ادامه بدید وپیگیری کنید تا بازهم نتیجه بهتری بگیرید.

 • تصویر کاربر رها پنجشنبه ۲۲ شهریور ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام می خواستم بدون آزمایش آنتی بادی انتو اندومیزیال به چه آزمایشی گفته میشود.
  1. تصویر کاربر علی اسدی پنجشنبه ۲۲ شهریور ۹۷( 11 ماه پیش)
   سلام دوست عزیز
   این تست معمولا برای تشخیص بیماری سلیاک یا عدم تحمل گلوتن انجام میشه

   علی اسدی | کارشناس تغذیه و رژیم درمانی و کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزشی

   https://idealsho.com/
درحال دریافت اطلاعات