هر آنچه درباره پارگی پرده بکارت باید بدانید

پرده بکارت انواع مختلفی دارد و پارگی آن می‌تواند کاملا بدون علامت باشد. پارگی پرده بکارت گاهی اوقات با خونریزی، درد خفیف همراه است ولی به طور کلی درد یا خونریزی معیار مناسبی برای تشخیص پارگی پرده بکارت نیست.

 پارگی پرده بکارت وعدم سلامت آن، درگذشته یکی از نگرانی‌های دختران در شرف ازدواج و خانواده‌های آنها بود. هنوز ملاکی در سنجش سلامت جنسی دختران جوان است که این روزها کمتر به آن توجه می‌شود؛ چرا که ثابت شده این مسأله نمی‌تواند معیار قابل اعتمادی برای تشخیص سلامت جنسی دختران باشد.

با این حال هستند کسانیکه پرسش‌های ذهنی بیشماری در مورد پرده بکارت دارند و افزایش سطح آگاهی‌ در زمینه پرده بکارت کمک بزرگی به آنها کرده و به بسیاری از باورهای نادرست خاتمه داده است.

انواع پرده بکارت

پرده بکارت بافت نازکی از جنس غشائی مشابه با دیواره واژن است که ورودی مهبل را به صورت ناقص می‌پوشاند. این پرده در بخش خارجی دستگاه تناسلی زنان قرار دارد و در دهانه مهبل واقع شده است. پرده مهبل شکل ثابتی ندارد و در افراد مختلف اشکال متفاوتی دارد.

انواع پرده بکارت

اشکال پرده بکارت گوناگون است که رایج‌ترین آنها به این قرار است:

۱. پرده بدون سوراخ یا بسته

گاهی در دخترانی که به سن بلوغ می رسند، پرده بسته است و خون قاعدگی پشت آن جمع می شود و نمی تواند خارج شود در نتیجه باعث بروز درد خواهد شد، این گونه افراد باید به پزشک مراجعه کنند تا طی عمل جراحی و ایجاد برشی در سطح پرده، این مشکل برطرف شود.

۲. پرده بکارت حلقوی

این پرده به شکل حلقه‌ای پیرامون ورودی مهبل را پوشانده است. پرده بکارت حلقوی به دو دسته قابل اتساع و غیرقابل اتساع تقسیم می‌شود:

پرده حلقوی غیرقابل اتساع

پرده حلقوی غیرقابل اتساع در اولین دخول آلت تناسلی مردانه پاره می‌شود مانند انواع دیگر پرده بکارت .

پرده حلقوی قابل اتساع

این نوع پرده، با آمیزش جنسی پاره نمی‌شود.

۳. پرده بکارت دو سوراخی یا تیغه ای

یک تیغه ممتد در طول ورودی واژن دارد.

۴. پرده بکارت مشبک (غربالی)

بکارت مشبک به نام‌های دیگر مثل غربالی و سوراخ سوراخ نیز معروف است. در این حالت پرده بکارت سراسر مدخل را پوشانده است ولی دارای چندین روزنه است.

۵. پرده بکارت کنگره‌ای

این نوع پرده که پرده بکارت دندانه دار نیز معروف است، کمیاب است و کمتر وجود دارد.

پرده بکارت ارتجاعی چیست؟

بافت پرده بکارت ارتجاعی که به پرده حلقوی قابل اتساع هم معروف است، به اندازه کافی انعطاف پذیر بوده و “به علت همین حالت ارتجاعی” هنگام ورود جسم خارجی (آلت مردانه) دچار پارگی نمی‌شود ولی با دخول آلت تناسلی سائیدگی‌هایی در اطراف پرده بکارت ایجاد می‌شود. به همین علت ممکن است برای مرد این تصور پیش آید که همسر او باکره نیست.

در مواردی  که رابطه جنسی وجود داشته باشد، لبه پرده ارتجاعی دچار سائیدگی و شل شدگی می‌شود. همچنین مخاط واژن زن ،در اثر نزدیکی جنسی مشخصاتی را نشان می‌دهد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این بیماری و درمان آن به وب سایت دکتر ناطق مراجعه نمائید

دکترشهریار ناطق متخصص ارولوژی
 

باید توجه داشت که پارگی پرده بکارت هیچ گونه قاعده و قانونی ندارد و ممکن است در هر جهتی و به هر شکل و اندازه‌ای رخ بدهد. معمولا پارگی پرده بکارت ارتجاعی در هنگام زایمان کامل می‌شود ؛ پرده بکارت ارتجاعی درصورتیکه آسیب ببیند به طور خود به خود قابل ترمیم نیست.

پرده بکارت چگونه پاره میشود

پرده بکارت چگونه پاره میشود

مقاربت و سایر فعالیتهای جنسی تنها راه های پاره شدن پرده بکارت نیستند. بعضی اوقات فعالیت بدنی و استفاده از تامپون می تواند به پرده بکارت آسیب وارد کند. برخی از دختران هنگام پاره شدن پرده، درد خفیف و خونریزی را تجربه می کنند ، اما برخی دیگر ناراحتی خاصی ندارند.

چگونگی پاره شدن پرده بکارت به عوامل مختلفی بستگی دارد. در اینجا تعدادی از مواردی وجود دارد که می تواند پرده بکارت شما را پاره کند یا از بین ببرد. به عنوان مثال ، برخی فعالیت های بدنی و ورزش می توانند غشاء را کشیده و باعث نازک شدن آن شوند.

این موارد شامل:

 • اسب سواری
 • دوچرخه سواری
 • کوهنوردی
 • ژیمناستیک
 • رقصیدن

پرده بکارت شما ممکن است در طی ضربه وارد شدن و فعلایت‌های غیر جنسی پاره شود، مانند موارد زیر:

توجه: گاهی اوقات پرده بکارت هنگام پاره شدن خون ریزی می‌کند. میزان خونریزی در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. همچنین ممکن است وقتی که پرده بکارتتان پاره شد، خون ریزی نداشته باشید.

چطور تشخیص بدم پردم سالمه

وضعیت پرده بکارت شاخص دقیقی از بکارت نیست. ساختار پرده بکارت برای هر زن متفاوت است. با این حال، در پاسخ به این سوال باید گفت، مشاهده پرده بکارت برای اکثر زنان آسان است. پرده بکارت معمولاً حدود یک سانتی متری دهانه واژن قرار دارد. برای تشخیص سالم بودن بکارت خود راهکارهای زیر را امتحان کنید:

۱. از آینه استفاده کنید

اگر متوجه اثری کوچک از پوست پوسته شدن اطراف دهانه واژن خود هستید اما هیچ غشای نازکی وجود ندارد، ممکن است پرده بکارت شما پاره شده باشد. همچنین می‌توانید تصویری که می‌بینید را با عکس‌های موجود در این مقاله مقایسه کنید.

۲. پزشک متخصص زنان

به پزشک متخصص زنان مراجعه کرده تا وضعیت بافتهای موجود در واژن را بتواند به طور دقیق‌تر مشاهده کرده و پارگی یا عدم پارگی آن را تشخیص دهد.

پارگی پرده بکارت همیشه با خونریزی همراه است؟

خونریزی در اولین مقاربت ضرورتاً دلیلی بر پاره شدن پرده بکارت نیست. مفهوم اولین خون می‌تواند به دلیل سفتی ماهیچه‌های واژن ، عدم انعطاف کافی، ورود سخت و خشن و یا سایش واژنی باشد که به خونریزی پرده ربطی ندارد.

بنابراین فقدان خونریزی در مقاربت اولیه دلیل بر عدم پارگی نیست. در واقع خونریزی دلیلی بر داشتن یا پارگی پرده نیست. تنها ۵۰ درصد از دختران در اثر دخول دچار خونریزی می‌شوند. بنابراین ملحفه سفید آغشته به خون ملاک قابل اعتمادی برای بکارت یک خانم نیست. در مواردی که پرده بکارت از نوع ارتجاعی باشد، امکان دارد پارگی بدون خونریزی باشد.

آیا خودارضایی می‌تواند باعث پارگی پرده بکارت شود؟

خود ارضایی در صورتیکه باعث ضربه مستقیم به پرده بکارت شود، می‌تواند باعث پارگی آن شود. ذکر این نکته ضروری است که پرده بکارت به طرق مختلف پاره می‌شود هرچند مقاربت متداول ترین راه آن است.

دختران فعال با ورزش‌هایی نظیر دوچرخه سواری، رقص، پریدن و سایر فعالیتهای فیزیکی بیشتر در معرض کشیده شدن و پارگی پرده بکارت قرار دارند. وارد کردن تامپون با نیروی کافی نیز ممکن است باعث پارگی شود. ضربه‌های شدید در منطقه مهبل مانند لگد خوردن می‌تواند باعث پاره شدن پرده بکارت شود.

علائم پاره شدن بکارت

پارگی پرده بکارت می‌تواند کاملا بدون علامت باشد. گاهی اوقات خونریزی رخ می‌دهد که می‌تواند از چند قطره تا خونریزی شدید باشد. گاهی درد خفیف تا شدید وجود دارد ولی در کل درد یا خونریزی معیار مناسبی برای تشخیص پارگی پرده بکارت نیست و فقط با معاینه می‌توان در مورد آن نظر داد.

در معاینه‌ای که توسط پزشک متخصص متبحر انجام می‌شود، سائیدگی‌ها، پارگی‌ها و گاهی کبودی‌های پرده بکارت مشخص می‌شود و گاهی بر اساس همین علائم می‌توان قدیمی یا جدید ودن زمان دخول جنسی را هم مشخص کرد و به همین دلیل است که در موارد تجاوز جنسی، توصیه می‌شود هرچه زودتر معاینه پرده بکارت صورت بگیرد تا شاید بتوان در مورد زمان اتفاق نیز نظر داد.

چگونه در شب زفاف درد پاره شدن پرده بکارت را کاهش دهید؟

روش های پارگی پرده بکارت بدون درد

منبع healthline

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

124 نظر
 1. توکلت علی الله می‌نویسد

  سلام من الان دقیقا۲۹روزاست که بکارتموترمیم کردم اماامروزدرحدیکی دوقطره خون وقتی داشتم خودموخشک میکردم متوجه شدم،خیلی نگرانم چه دلیلی میتونه داشته باشه؟لطفاپاسخ بدید

  1. مونا می‌نویسد

   سلام هزینه اش چقد بود؟

   1. arezoo می‌نویسد

    اگه بسوزه خون بیاد پاره شده؟؟

    1. ناشناس می‌نویسد

     🙄

     1. ناشناس می‌نویسد

      سلام من گاه وقت که کدام چیز سنگی بر میدارم خیلی درد میگره اون جا مه

    2. mohammad می‌نویسد

     از دکتر بپرسید

  2. سازا می‌نویسد

   ازدواجم کردی؟

  3. ناشناس می‌نویسد

   سلام ازپرده بکارتم ی ذره خون دیدم کلابرداشته شده؟

 2. ایلین می‌نویسد

  سلام خسته نباشین.۲روزبود ازپریودم تموم کرده بودرفتم دستشویی خودمو داشتم میشستم دستم رف اونجا .ی چن دقیق بعدخون اومد بدجورمیترسم بنظرتون اسیب دیده؟

  1. ناشناس می‌نویسد

   سلام من خیلی خود ارضایی میکونم این احتمالو داره بکارتم پاره شده باشه

   1. سپیده مجدیان می‌نویسد

    بستگی به مدل خود ارضایی ت داره عزیزم

    1. ناشناس می‌نویسد

     خود آدمم میتونه ببینه پردش سالمه یا نه

     1. سپیده مجدیان می‌نویسد

      فکرنکنم

   2. ناشناس می‌نویسد

    آدم چطوری بفهمه پرده داره یانه

    1. سپیده مجدیان می‌نویسد

     عزیزم باید به متخصص یا ماما مراجعه کنی

  2. ناشناس می‌نویسد

   نه

 3. هانا می‌نویسد

  سلام
  من لگد مستقیم به بدنم زده شد و همراه درد شدید و خونریزی بود
  امکان داره بکارتم پاره شده باشه؟

  1. مریم می‌نویسد

   نظر شما مریم سلام منم به اونجام صربه خورد و درد داشتم ولی هیچ خونی ندیدم میشه بگید احتمال پارگی چقده

   1. ناشناس می‌نویسد

    پرده درس

 4. سونیا می‌نویسد

  ترمیم پارگی پرده بکارت توی ایران جرم حساب میشه یا نه مثل عمل سقط جنین بستگی داره؟

 5. زهرا می‌نویسد

  سلام ببخشید نامزد ثابق من اسرار داشت ک ماباهم رابطه داشته باشیم ومن قبول کردم ک ازپشت باهم باشیم اما ب پردم کاری نداشت اینومطمعنم ولی دستشو تو ناحیه پرده بکارتم فشارداد امافرو نکرد..ولی دراون لحظه دردم گرفت اماداخلش نکرددستشو..الان ک نگاه میکنم همونطوریه اماپرده ی من ازنوع حلقویه وحس میکنم ناحیه بالای واژن ی پوست نازکی ک قبلادورش بودالان نیست…امامن مطمعنم خون نیومدازم اون موقعی ک دست زد ورابطه هم ب پرده کار نداشت…میخاستم ببینم واقعامیشه ک بافشاردادن دست دراون ناحیه وبدون خونریزی این اتفاق بیفته یامن حساس شدم کمکم کنیدلطفا

  1. ناشناس می‌نویسد

   نخیرر نمیشه

   1. مریم می‌نویسد

    سلام خانم دکتر من نامزد کرده بودم الان طلاق میگیرم رفتم معاینه میگه پردت مشکوکه ولی من اصلا نزدیکی نداشتم بعد رفتم تبریز خانم دکتر گف شاید پریود بودی بخواطر اون ۱۵روز بعد تموم شدن پریود بیایین تروخدا جوابمو بده خیلی نگرانم

    1. سپیده مجدیان می‌نویسد

     بنظرم به متخصص مراجه کن زمانی که پریود نیستی تا درست معاینه انجام بده

     1. س می‌نویسد

      سلام من خود ارضایی فقط با انگشت میکنم و انگشت وسطیم کاملا داخل واژنم میره و به یه لایه ای بر خورد میکنم آیا اون پردست؟ یا پرده ندارم تروخدا بگید اعصابم خورده

  2. سانیا می‌نویسد

   ببین پرده وقتی بزرگ باشه نه خون امدع باشع نه هم چیزی دیگری ایا پاره شوده

 6. ❤M❤ می‌نویسد

  سلام
  من ۷ سال پیش روى یه میله افتادم میله وسط پاهام قرار گرفت و از واژنم خون اومد و خیلى هم درد داشت آیا پردم پاره شده

  1. نبض ما می‌نویسد

   سلام شما میبایست به پزشک و متخصص زنان جهت معاینه مراجعه کنید .

  2. ناشناس می‌نویسد

   پرده یک دختر میتونی بزرگ باشه ولی خیلی نه خون نیومده باشه هیچی فقط بزرگ باشه ایا پرده پاره است

 7. Shiva می‌نویسد

  سلام خسته نباشید
  من ۵روز ازپریودیم گذشت که رابطه جنسی از پشت داشتم
  وحدود یک بند انگشت وارد واژنم شد
  مقداری لکه قهوه ای رنگ و مخاطی بعدش دیدم
  ممکنه پردن اسیب دیده باشه؟؟یاممکنه لکه پریودی باشه؟؟؟
  من همیشه تا روز ۷ پریودی لکه های قهوه ای و مخاطی داشتم
  لطفا راهنماییم کنید خیلی میترسم

  1. ناشناس می‌نویسد

   بعد چند سالته؟

 8. مریم می‌نویسد

  سلام من ۵ماهه عقد کردم رابطمون درحد دخول نیست
  ولی سرشو میزاره تو واژنم یه شب بعد رابطه ترشحم رنگ نارنجی صورتی شد بعدم ک رفتم دستشویی خون اومد ک لخته مانند بود بعدم ترشح قهوه ای اومد ازم ایا پرده ی بکارتم پاره شده؟ممنون میشم جواب بدین

  1. ناشناس می‌نویسد

   نخیر

   1. ناشناس می‌نویسد

    سلام پرده بکارت من حلقوی است عادت ماهوار من غیر منظم زود زود میشوم ام خیلی کم کم میایی بار اول که رابطه جنسی داشتم خون ریزی نداشتم اما درد داشت و از سینه ها من مایع زرد رنگ میایی شواهر ام به سینه من کار نداره

 9. سارا می‌نویسد

  سلام اون بالا عکس ۵ تا پرده بکارتو گذاشتین اسمه پایینیه کناره پرده مسدود هست اسمه اون چیه ؟

 10. سحر می‌نویسد

  سلام من تقریبا ۹ سالم بود وبه سبب سوزش زیادی که داشتم از سر نادانی دستم را داخل خودم کردم ،و رفتم دکتر ،ولی دکتر گفت که پردت سالمه اما من شک دارم ،میتونید کمکم کنید که بدونم پردم سالمه یا ن؟! چون یه مدت دیگه عروسیمه

 11. ?Zari می‌نویسد

  سلام من از ۲۲ سالگی انگشتمو داخل واژنم میکردم چون ب خاطره خونریزیه شدید سوزش داشتم واسم عادی شده بود خیلی تکرار میکردم اولش که نمیدونستم پرده چیه بعدش ک فهمیدم فکر میکردم پرده انتهای واژن قرار داره متاسفانه تو سن ۲۸ سالگی متوجه اشتباهم شدم بنظرتون پردمو از دست دادم؟ و اینکه اگه الان بعده این همه مدت به پزشک مراجعه کنم میتونن تشخیص بدن با انگشتم زدم؟

 12. مهتاب می‌نویسد

  سلام.من دختری ۱۷ ساله هستم و ورزشکارم.۹ ساله به طورحرفه ای تکواندو کار میکنم.تو مبارزه گاهی به وسط پام ضربه شدیدی وارد شده و بعد از مسابقه پریود شدم اما نمیدونم آسیبی به پردم رسیده با نه؟و خودارضایی،من متاسفانه چند سالی هست اینکارو میکنم اما خیلی کم پیش میاد،زیاد میلی بهش ندارم و یه وقتایی به سرم میزنه و اینکارو انجام میدم.تا به حال با فشار اب بود که تو اینترنت خوندم آسیب جدی ای وارد نمیکنه و باعث پارگی نمیشه،اما این اواخر ینی تو ۳ ماه اخیر انگشتم رو داخل واژنم فرو میکنم فقط یک انگشتم رو اما خونی نیومده و دردی نداشتم ولی خیلی میترسم از اینکه پاره شده باشه و میترسم که به مادرم بگم تا منو ببره پیش دکتر میترسم اتفاقی افتاده باشه و ابروم بره.لطفا کمکم کنید خواهش میکنم بگید چیکار کنم.البته من قصد کردم که این کار رو کنار بذارم و میدونم که میتونم چون ارادش رو دارم ولی ترس از پاره شدن پرده بکارتم اذیتم میکنه.

  1. ناشناس می‌نویسد

   مه بادوست پسرم رابطه داشتم ازپشت باری اول ازپشت کمی خون آمدآیاپرده من پاره شده

   1. سپیده مجدیان می‌نویسد

    پشتت پاره شده

   2. ناشناس می‌نویسد

    جوابتون رو گرفتین ایا ؟

   3. ناشناس می‌نویسد

    سلام منم با دوست پسرم رابطه داشتم منم اون موقع بعد دو سه ساعت خون اومد از داخل واژنم ینی پرده ندارم

  2. . می‌نویسد

   منم این مشکلو دارم بنظرت چیکار باید بکنیم؟

 13. Naea می‌نویسد

  عایا چیزی داخل نره اماسکس لاپایی انجام بدی پرده اسیب میبینه؟خونی نیومده اما من میترسم پرده ام حلقوی ساده است

 14. مریم می‌نویسد

  سلام وقت بخیر من رفتم دستشوی وقتی که خودمو می شوستم انگشتم لیز خورد محکم به دهانه واژنم خورد بعدش انگشتم کمی خون شد خیلی نگرانم ممکنه پردم آسیبی دیده باش یا پاره شده باش خواهش میکنم ج بدین

  1. ناشناس می‌نویسد

   سلام انگشت کردم د
   اخلش.خون اومده .نکنه پردم ضربه خورده

   1. amirhassannajafi می‌نویسد

    سلام به این راحتی نمیشه قضاوت کرد
    باید برای چکاپ دقیق تر به متخصص زنان مراجعه کنید

    https://nabzema.com/ساختمان-پزشکان-نبض-ما/بهترین-متخصص-زنان-و-زایمان

 15. ناشناس می‌نویسد

  س من دیروز مبارزه داشتم ضربه محکمی به وسط پام خورد خونریزی شدید دارم ایا پردم پاره شدع

  1. نبض ما می‌نویسد

   سلام – جهت معاینه و اطمینان به پزشک زنان مراجعه کنید.

  2. ناشناس می‌نویسد

   سلام من دکتر مرادی هستم من اطمینان دارم پردت پاره شده

   1. ناشناس می‌نویسد

    سلام خسته نباشیدلطفا بهم کمک کنیدمیترسم ازنزدیکی چن وقته ازدواج کردم اما هنوزدخترم وادرد پرده بکارت میترسم توروخداراهنماییم کنید

   2. خدیجه یاورری می‌نویسد

    سلام-من بانامزدقبلیم چن باری ازپشت سکس داشتیم-خلاصه من رفتم دکتر-دکترهم گفت پرده ات هنوزهست ولی دچارساییدگی شده-بنظرتون به جزعمل راه دیگه ای داره ک این ساییدگی خوب بشه؟ایادراینده هم برایم مشکلی ایجادمی کند؟

 16. ftm می‌نویسد

  سلام خسته نباشید
  اطلاع زیادی درباره پرده نداشتم و فکر میکردم کمی داخل واژن قرار داره بخاطر همین در بعضی اوقات مخصوصا موقع شستشو تا حدی انگشتمو وارد میکردم. شکل پرده هم نمیدونم دقیقا! ایا ممکنه که از بین رفته باشه؟؟؟ میشه لطفا جواب بدید؟!

 17. الین می‌نویسد

  خسته نباشید
  ببخشیدمن وقتی بانامزدسابقم ازمقعدرابطه داشتم وخودم داشتم واژنم رومیمالیدم ازم خون زیادی اومدومطمئنم که دخولی صورت نگرف وزمان قاعدگیم نبود،دوتاماما رفتم گفتن که نصف پردم پارع شده خواستم بدونم دررابطه ی بعدیم امکان داره که دوباره ازم خون بیلد با پاره شدن نصف دیگه ی پردم؟

 18. Kimia می‌نویسد

  سلام ایا وارد شدن سر دخول باعث پاره شدن پرده میشه

 19. شهلا می‌نویسد

  پرده بکارت من پاره شده علتش دقیقاً به من مشخص نیست حالا هم نامزد شدم واین موضوع به من خیلی مهم حیاتی است ممکن است آبرو وعزت خودم وفامیلم به باد بره حالا من باید چی کار کنم لطفاً کمکم کنید

 20. غزل می‌نویسد

  اگر پیش دکتری مراجعه کنیم به خانواده خود اطلاع میدهند من میخوام مراجعه کنم اما هم ترس و هم‌ استرس دارم

 21. غزل می‌نویسد

  من ۱۷ سالمه بخاطر نادانی رابطه از جلو نداشتم اما انگشت رفته و اصلا نمیدونم پردمم چی هست هست یا نیست تورو خدا کمکم کنید چند ماه دیگه نامزدیمه و میترسم به پزشک مراجعه کنم

 22. ناشناس می‌نویسد

  سلام اگر رابطه از جلو داشته باشم ولی دخول انجام نشه ایا پرده پاره میشه؟

 23. محسن می‌نویسد

  سلام خسته نباشید من چند وقته ازدواج کردم با همسرم نزدیکی داشتم تو این مدت عمل دخول انجام نمی شد چون خانمم می ترسید از دردش ولی تصمیم گرفتیم انجام بدیم هین دخول اصلا متوجه نشدم که انجام شد نه فشار زیاد هیچی آیا پرده بکارت سلام بوده

 24. لیلا می‌نویسد

  سلام آقای دکتر آیا با انگشت کردن توی واژن باعث پارگی پرده میشود؟

 25. Elina می‌نویسد

  سلام من چند وقته خیلی تو فکر مرده بکارت هستم میترسم که بکارت نداشته باشم چند باری بنابه تصویر های اینترنت بکارتمو نگاه کردم شبیه هیچکدوم از این تصاویر نیست،مثل یه حلقه کشیده هستش و پوششی هم نداره یعنی بکارت ندارم؟؟

  1. پزشک نبض ما می‌نویسد

   دوست عزیز برخی خانم ها اصلا بکارت ندارند که این مساله ژنتیکی است. بهتر است برای تشخیص این موضوع، به دکتر زنان مراجعه کنید و از تجویزهای شخصی و دادن استرس الکی به خود پرهیز نمایید.

 26. Asma می‌نویسد

  سلام
  من چ نامزادم امشب رابطه ی بدون دخول داشتیم
  الت نامزادم رو پردی بکارتم کشیده شد از بکارتم خون اومد و یه خراش کوچیک مثل زخم دست روی پردم کشیده شده
  احتمال داره با این موضوع پرده زده شده باشع؟

 27. ملیسا می‌نویسد

  من رابطه جنسی داشتم اما نه دردی حس کردم نه خوریزی داشتم.ایا پرده بکارتم پاره شده است؟؟؟

 28. ملیسا می‌نویسد

  من رابطه جنسی داشتم اما نه دردی حس کردم نه خوریزی داشتم.ایا پرده بکارتم پاره شده است؟؟؟

 29. فاطمه می‌نویسد

  سلام من چند سال پیش خود ارضایی کردم منتها نمیدونم پرده ام از دست دادم یانه از فکرش دارم دیوونه میشم الان هم یک. خواستگار خوب برام اومده که نمیدونم باید ردش کنم یا نه

 30. ق می‌نویسد

  سلام چطور باید شوهرم را مطمعن کنم ک من دختر بودم و بی خون بودن پرده من دلیل بر ارتباط داشتن با جنس مخالف دیگری نبوددم

  1. ناشناس می‌نویسد

   بعد چند سالته؟

 31. میینا می‌نویسد

  همش کسشعره

 32. رویا می‌نویسد

  سلام اگه از واژن چند قطره خون بیاد یعنی پرده پاره شده

 33. زهرا می‌نویسد

  سلام من انگشتم رفت تو بدش چندقطره خون اومد امکان پارگی هست

  1. ز................... می‌نویسد

   معاینه شو