هر آنچه درباره پارگی پرده بکارت باید بدانید

پرده بکارت انواع مختلفی دارد و پارگی آن می‌تواند کاملا بدون علامت باشد. پارگی پرده بکارت گاهی اوقات با خونریزی، درد خفیف همراه است ولی به طور کلی درد یا خونریزی معیار مناسبی برای تشخیص پارگی پرده بکارت نیست.

 پارگی پرده بکارت وعدم سلامت آن، درگذشته یکی از نگرانی‌های دختران در شرف ازدواج و خانواده‌های آنها بود. هنوز ملاکی در سنجش سلامت جنسی دختران جوان است که این روزها کمتر به آن توجه می‌شود؛ چرا که ثابت شده این مسأله نمی‌تواند معیار قابل اعتمادی برای تشخیص سلامت جنسی دختران باشد.

با این حال هستند کسانیکه پرسش‌های ذهنی بیشماری در مورد پرده بکارت دارند و افزایش سطح آگاهی‌ در زمینه پرده بکارت کمک بزرگی به آنها کرده و به بسیاری از باورهای نادرست خاتمه داده است.

انواع پرده بکارت

پرده بکارت بافت نازکی از جنس غشائی مشابه با دیواره واژن است که ورودی مهبل را به صورت ناقص می‌پوشاند. این پرده در بخش خارجی دستگاه تناسلی زنان قرار دارد و در دهانه مهبل واقع شده است. پرده مهبل شکل ثابتی ندارد و در افراد مختلف اشکال متفاوتی دارد.

انواع پرده بکارت

اشکال پرده بکارت گوناگون است که رایج‌ترین آنها به این قرار است:

۱. پرده بدون سوراخ یا بسته

گاهی در دخترانی که به سن بلوغ می رسند، پرده بسته است و خون قاعدگی پشت آن جمع می شود و نمی تواند خارج شود در نتیجه باعث بروز درد خواهد شد، این گونه افراد باید به پزشک مراجعه کنند تا طی عمل جراحی و ایجاد برشی در سطح پرده، این مشکل برطرف شود.

۲. پرده بکارت حلقوی

این پرده به شکل حلقه‌ای پیرامون ورودی مهبل را پوشانده است. پرده بکارت حلقوی به دو دسته قابل اتساع و غیرقابل اتساع تقسیم می‌شود:

پرده حلقوی غیرقابل اتساع

پرده حلقوی غیرقابل اتساع در اولین دخول آلت تناسلی مردانه پاره می‌شود مانند انواع دیگر پرده بکارت .

پرده حلقوی قابل اتساع

این نوع پرده، با آمیزش جنسی پاره نمی‌شود.

۳. پرده بکارت دو سوراخی یا تیغه ای

یک تیغه ممتد در طول ورودی واژن دارد.

۴. پرده بکارت مشبک (غربالی)

بکارت مشبک به نام‌های دیگر مثل غربالی و سوراخ سوراخ نیز معروف است. در این حالت پرده بکارت سراسر مدخل را پوشانده است ولی دارای چندین روزنه است.

۵. پرده بکارت کنگره‌ای

این نوع پرده که پرده بکارت دندانه دار نیز معروف است، کمیاب است و کمتر وجود دارد.

پرده بکارت ارتجاعی چیست؟

بافت پرده بکارت ارتجاعی که به پرده حلقوی قابل اتساع هم معروف است، به اندازه کافی انعطاف پذیر بوده و “به علت همین حالت ارتجاعی” هنگام ورود جسم خارجی (آلت مردانه) دچار پارگی نمی‌شود ولی با دخول آلت تناسلی سائیدگی‌هایی در اطراف پرده بکارت ایجاد می‌شود. به همین علت ممکن است برای مرد این تصور پیش آید که همسر او باکره نیست.

در مواردی  که رابطه جنسی وجود داشته باشد، لبه پرده ارتجاعی دچار سائیدگی و شل شدگی می‌شود. همچنین مخاط واژن زن ،در اثر نزدیکی جنسی مشخصاتی را نشان می‌دهد.

سوالات خود را در ارولوژی می توانید از دکتر بپرسید و در سریع ترین زمان پاسخ خود را دریافت کنید

دکترشهریار ناطق متخصص ارولوژی
 

باید توجه داشت که پارگی پرده بکارت هیچ گونه قاعده و قانونی ندارد و ممکن است در هر جهتی و به هر شکل و اندازه‌ای رخ بدهد. معمولا پارگی پرده بکارت ارتجاعی در هنگام زایمان کامل می‌شود ؛ پرده بکارت ارتجاعی درصورتیکه آسیب ببیند به طور خود به خود قابل ترمیم نیست.

پرده بکارت چگونه پاره میشود

پرده بکارت چگونه پاره میشود

مقاربت و سایر فعالیتهای جنسی تنها راه های پاره شدن پرده بکارت نیستند. بعضی اوقات فعالیت بدنی و استفاده از تامپون می تواند به پرده بکارت آسیب وارد کند. برخی از دختران هنگام پاره شدن پرده، درد خفیف و خونریزی را تجربه می کنند ، اما برخی دیگر ناراحتی خاصی ندارند.

چگونگی پاره شدن پرده بکارت به عوامل مختلفی بستگی دارد. در اینجا تعدادی از مواردی وجود دارد که می تواند پرده بکارت شما را پاره کند یا از بین ببرد. به عنوان مثال ، برخی فعالیت های بدنی و ورزش می توانند غشاء را کشیده و باعث نازک شدن آن شوند.

این موارد شامل:

 • اسب سواری
 • دوچرخه سواری
 • کوهنوردی
 • ژیمناستیک
 • رقصیدن

پرده بکارت شما ممکن است در طی ضربه وارد شدن و فعلایت‌های غیر جنسی پاره شود، مانند موارد زیر:

توجه: گاهی اوقات پرده بکارت هنگام پاره شدن خون ریزی می‌کند. میزان خونریزی در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. همچنین ممکن است وقتی که پرده بکارتتان پاره شد، خون ریزی نداشته باشید.

چطور تشخیص بدم پردم سالمه

وضعیت پرده بکارت شاخص دقیقی از بکارت نیست. ساختار پرده بکارت برای هر زن متفاوت است. با این حال، در پاسخ به این سوال باید گفت، مشاهده پرده بکارت برای اکثر زنان آسان است. پرده بکارت معمولاً حدود یک سانتی متری دهانه واژن قرار دارد. برای تشخیص سالم بودن بکارت خود راهکارهای زیر را امتحان کنید:

۱. از آینه استفاده کنید

اگر متوجه اثری کوچک از پوست پوسته شدن اطراف دهانه واژن خود هستید اما هیچ غشای نازکی وجود ندارد، ممکن است پرده بکارت شما پاره شده باشد. همچنین می‌توانید تصویری که می‌بینید را با عکس‌های موجود در این مقاله مقایسه کنید.

۲. پزشک متخصص زنان

به پزشک متخصص زنان مراجعه کرده تا وضعیت بافتهای موجود در واژن را بتواند به طور دقیق‌تر مشاهده کرده و پارگی یا عدم پارگی آن را تشخیص دهد.

پارگی پرده بکارت همیشه با خونریزی همراه است؟

خونریزی در اولین مقاربت ضرورتاً دلیلی بر پاره شدن پرده بکارت نیست. مفهوم اولین خون می‌تواند به دلیل سفتی ماهیچه‌های واژن ، عدم انعطاف کافی، ورود سخت و خشن و یا سایش واژنی باشد که به خونریزی پرده ربطی ندارد.

بنابراین فقدان خونریزی در مقاربت اولیه دلیل بر عدم پارگی نیست. در واقع خونریزی دلیلی بر داشتن یا پارگی پرده نیست. تنها ۵۰ درصد از دختران در اثر دخول دچار خونریزی می‌شوند. بنابراین ملحفه سفید آغشته به خون ملاک قابل اعتمادی برای بکارت یک خانم نیست. در مواردی که پرده بکارت از نوع ارتجاعی باشد، امکان دارد پارگی بدون خونریزی باشد.

آیا خودارضایی می‌تواند باعث پارگی پرده بکارت شود؟

خود ارضایی در صورتیکه باعث ضربه مستقیم به پرده بکارت شود، می‌تواند باعث پارگی آن شود. ذکر این نکته ضروری است که پرده بکارت به طرق مختلف پاره می‌شود هرچند مقاربت متداول ترین راه آن است.

دختران فعال با ورزش‌هایی نظیر دوچرخه سواری، رقص، پریدن و سایر فعالیتهای فیزیکی بیشتر در معرض کشیده شدن و پارگی پرده بکارت قرار دارند. وارد کردن تامپون با نیروی کافی نیز ممکن است باعث پارگی شود. ضربه‌های شدید در منطقه مهبل مانند لگد خوردن می‌تواند باعث پاره شدن پرده بکارت شود.

علائم پاره شدن بكارت

پارگی پرده بکارت می‌تواند کاملا بدون علامت باشد. گاهی اوقات خونریزی رخ می‌دهد که می‌تواند از چند قطره تا خونریزی شدید باشد. گاهی درد خفیف تا شدید وجود دارد ولی در کل درد یا خونریزی معیار مناسبی برای تشخیص پارگی پرده بکارت نیست و فقط با معاینه می‌توان در مورد آن نظر داد.

در معاینه‌ای که توسط پزشک متخصص متبحر انجام می‌شود، سائیدگی‌ها، پارگی‌ها و گاهی کبودی‌های پرده بکارت مشخص می‌شود و گاهی بر اساس همین علائم می‌توان قدیمی یا جدید ودن زمان دخول جنسی را هم مشخص کرد و به همین دلیل است که در موارد تجاوز جنسی، توصیه می‌شود هرچه زودتر معاینه پرده بکارت صورت بگیرد تا شاید بتوان در مورد زمان اتفاق نیز نظر داد.

چگونه در شب زفاف درد پاره شدن پرده بکارت را کاهش دهید؟

روش های پارگی پرده بکارت بدون درد

منبع healthline

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

69 نظر
 1. توکلت علی الله می‌نویسد

  سلام من الان دقیقا۲۹روزاست که بکارتموترمیم کردم اماامروزدرحدیکی دوقطره خون وقتی داشتم خودموخشک میکردم متوجه شدم،خیلی نگرانم چه دلیلی میتونه داشته باشه؟لطفاپاسخ بدید

  1. مونا می‌نویسد

   سلام هزینه اش چقد بود؟

   1. arezoo می‌نویسد

    اگه بسوزه خون بياد پاره شده؟؟

    1. ناشناس می‌نویسد

     🙄

 2. ایلین می‌نویسد

  سلام خسته نباشین.۲روزبود ازپریودم تموم کرده بودرفتم دستشویی خودمو داشتم میشستم دستم رف اونجا .ی چن دقیق بعدخون اومد بدجورمیترسم بنظرتون اسیب دیده؟

  1. ناشناس می‌نویسد

   سلام من خیلی خود ارضایی میکونم این احتمالو داره بکارتم پاره شده باشه

   1. سپیده مجدیان می‌نویسد

    بستگی به مدل خود ارضایی ت داره عزیزم

 3. هانا می‌نویسد

  سلام
  من لگد مستقیم به بدنم زده شد و همراه درد شدید و خونریزی بود
  امکان داره بکارتم پاره شده باشه؟

  1. مریم می‌نویسد

   نظر شما مریم سلام منم به اونجام صربه خورد و درد داشتم ولی هیچ خونی ندیدم میشه بگید احتمال پارگی چقده

   1. ناشناس می‌نویسد

    پرده درس

 4. سونیا می‌نویسد

  ترمیم پارگی پرده بکارت توی ایران جرم حساب میشه یا نه مثل عمل سقط جنین بستگی داره؟

 5. زهرا می‌نویسد

  سلام ببخشید نامزد ثابق من اسرار داشت ک ماباهم رابطه داشته باشیم ومن قبول کردم ک ازپشت باهم باشیم اما ب پردم کاری نداشت اینومطمعنم ولی دستشو تو ناحیه پرده بکارتم فشارداد امافرو نکرد..ولی دراون لحظه دردم گرفت اماداخلش نکرددستشو..الان ک نگاه میکنم همونطوریه اماپرده ی من ازنوع حلقویه وحس میکنم ناحیه بالای واژن ی پوست نازکی ک قبلادورش بودالان نیست…امامن مطمعنم خون نیومدازم اون موقعی ک دست زد ورابطه هم ب پرده کار نداشت…میخاستم ببینم واقعامیشه ک بافشاردادن دست دراون ناحیه وبدون خونریزی این اتفاق بیفته یامن حساس شدم کمکم کنیدلطفا

  1. ناشناس می‌نویسد

   نخیرر نمیشه

 6. ❤M❤ می‌نویسد

  سلام
  من 7 سال پيش روى يه ميله افتادم ميله وسط پاهام قرار گرفت و از واژنم خون اومد و خيلى هم درد داشت آيا پردم پاره شده

  1. نبض ما می‌نویسد

   سلام شما میبایست به پزشک و متخصص زنان جهت معاینه مراجعه کنید .

 7. Shiva می‌نویسد

  سلام خسته نباشید
  من ۵روز ازپریودیم گذشت که رابطه جنسی از پشت داشتم
  وحدود یک بند انگشت وارد واژنم شد
  مقداری لکه قهوه ای رنگ و مخاطی بعدش دیدم
  ممکنه پردن اسیب دیده باشه؟؟یاممکنه لکه پریودی باشه؟؟؟
  من همیشه تا روز ۷ پریودی لکه های قهوه ای و مخاطی داشتم
  لطفا راهنماییم کنید خیلی میترسم

  1. ناشناس می‌نویسد

   بعد چند سالته؟

 8. مریم می‌نویسد

  سلام من 5ماهه عقد کردم رابطمون درحد دخول نیست
  ولی سرشو میزاره تو واژنم یه شب بعد رابطه ترشحم رنگ نارنجی صورتی شد بعدم ک رفتم دستشویی خون اومد ک لخته مانند بود بعدم ترشح قهوه ای اومد ازم ایا پرده ی بکارتم پاره شده؟ممنون میشم جواب بدین

  1. ناشناس می‌نویسد

   نخير

 9. سارا می‌نویسد

  سلام اون بالا عکس ۵ تا پرده بکارتو گذاشتین اسمه پایینیه کناره پرده مسدود هست اسمه اون چیه ؟

 10. سحر می‌نویسد

  سلام من تقریبا 9 سالم بود وبه سبب سوزش زیادی که داشتم از سر نادانی دستم را داخل خودم کردم ،و رفتم دکتر ،ولی دکتر گفت که پردت سالمه اما من شک دارم ،میتونید کمکم کنید که بدونم پردم سالمه یا ن؟! چون یه مدت دیگه عروسیمه

 11. ?Zari می‌نویسد

  سلام من از ۲۲ سالگی انگشتمو داخل واژنم میکردم چون ب خاطره خونریزیه شدید سوزش داشتم واسم عادی شده بود خیلی تکرار میکردم اولش که نمیدونستم پرده چیه بعدش ک فهمیدم فکر میکردم پرده انتهای واژن قرار داره متاسفانه تو سن ۲۸ سالگی متوجه اشتباهم شدم بنظرتون پردمو از دست دادم؟ و اینکه اگه الان بعده این همه مدت به پزشک مراجعه کنم میتونن تشخیص بدن با انگشتم زدم؟

 12. مهتاب می‌نویسد

  سلام.من دختری 17 ساله هستم و ورزشکارم.9 ساله به طورحرفه ای تکواندو کار میکنم.تو مبارزه گاهی به وسط پام ضربه شدیدی وارد شده و بعد از مسابقه پریود شدم اما نمیدونم آسیبی به پردم رسیده با نه؟و خودارضایی،من متاسفانه چند سالی هست اینکارو میکنم اما خیلی کم پیش میاد،زیاد میلی بهش ندارم و یه وقتایی به سرم میزنه و اینکارو انجام میدم.تا به حال با فشار اب بود که تو اینترنت خوندم آسیب جدی ای وارد نمیکنه و باعث پارگی نمیشه،اما این اواخر ینی تو 3 ماه اخیر انگشتم رو داخل واژنم فرو میکنم فقط یک انگشتم رو اما خونی نیومده و دردی نداشتم ولی خیلی میترسم از اینکه پاره شده باشه و میترسم که به مادرم بگم تا منو ببره پیش دکتر میترسم اتفاقی افتاده باشه و ابروم بره.لطفا کمکم کنید خواهش میکنم بگید چیکار کنم.البته من قصد کردم که این کار رو کنار بذارم و میدونم که میتونم چون ارادش رو دارم ولی ترس از پاره شدن پرده بکارتم اذیتم میکنه.

  1. ناشناس می‌نویسد

   مه بادوست پسرم رابطه داشتم ازپشت باری اول ازپشت کمی خون آمدآیاپرده من پاره شده

   1. سپیده مجدیان می‌نویسد

    پشتت پاره شده

 13. Naea می‌نویسد

  عایا چیزی داخل نره اماسکس لاپایی انجام بدی پرده اسیب میبینه؟خونی نیومده اما من میترسم پرده ام حلقوی ساده است

 14. مریم می‌نویسد

  سلام وقت بخیر من رفتم دستشوی وقتی که خودمو می شوستم انگشتم لیز خورد محکم به دهانه واژنم خورد بعدش انگشتم کمی خون شد خیلی نگرانم ممکنه پردم آسیبی دیده باش یا پاره شده باش خواهش میکنم ج بدین

  1. ناشناس می‌نویسد

   سلام انگشت کردم د
   اخلش.خون اومده .نکنه پردم ضربه خورده

   1. amirhassannajafi می‌نویسد

    سلام به این راحتی نمیشه قضاوت کرد
    باید برای چکاپ دقیق تر به متخصص زنان مراجعه کنید

    https://nabzema.com/ساختمان-پزشکان-نبض-ما/بهترین-متخصص-زنان-و-زایمان

 15. ناشناس می‌نویسد

  س من دیروز مبارزه داشتم ضربه محکمی به وسط پام خورد خونریزی شدید دارم ایا پردم پاره شدع

  1. نبض ما می‌نویسد

   سلام – جهت معاینه و اطمینان به پزشک زنان مراجعه کنید.

  2. ناشناس می‌نویسد

   سلام من دکتر مرادی هستم من اطمینان دارم پردت پاره شده

   1. ناشناس می‌نویسد

    سلام خسته نباشیدلطفا بهم کمک کنیدمیترسم ازنزدیکی چن وقته ازدواج کردم اما هنوزدخترم وادرد پرده بکارت میترسم توروخداراهنماییم کنید

   2. خدیجه یاورری می‌نویسد

    سلام-من بانامزدقبلیم چن باری ازپشت سکس داشتیم-خلاصه من رفتم دکتر-دکترهم گفت پرده ات هنوزهست ولی دچارساییدگی شده-بنظرتون به جزعمل راه دیگه ای داره ک این ساییدگی خوب بشه؟ایادراینده هم برایم مشکلی ایجادمی کند؟

 16. ftm می‌نویسد

  سلام خسته نباشید
  اطلاع زیادی درباره پرده نداشتم و فکر میکردم کمی داخل واژن قرار داره بخاطر همین در بعضی اوقات مخصوصا موقع شستشو تا حدی انگشتمو وارد میکردم. شکل پرده هم نمیدونم دقیقا! ایا ممکنه که از بین رفته باشه؟؟؟ میشه لطفا جواب بدید؟!

 17. الین می‌نویسد

  خسته نباشید
  ببخشیدمن وقتی بانامزدسابقم ازمقعدرابطه داشتم وخودم داشتم واژنم رومیمالیدم ازم خون زیادی اومدومطمئنم که دخولی صورت نگرف وزمان قاعدگیم نبود،دوتاماما رفتم گفتن که نصف پردم پارع شده خواستم بدونم دررابطه ی بعدیم امکان داره که دوباره ازم خون بیلد با پاره شدن نصف دیگه ی پردم؟

 18. Kimia می‌نویسد

  سلام ایا وارد شدن سر دخول باعث پاره شدن پرده میشه

 19. شهلا می‌نویسد

  پرده بکارت من پاره شده علتش دقیقاً به من مشخص نیست حالا هم نامزد شدم واین موضوع به من خیلی مهم حیاتی است ممکن است آبرو وعزت خودم وفامیلم به باد بره حالا من باید چی کار کنم لطفاً کمکم کنید

 20. غزل می‌نویسد

  اگر پیش دکتری مراجعه کنیم به خانواده خود اطلاع میدهند من میخوام مراجعه کنم اما هم ترس و هم‌ استرس دارم

 21. غزل می‌نویسد

  من ۱۷ سالمه بخاطر نادانی رابطه از جلو نداشتم اما انگشت رفته و اصلا نمیدونم پردمم چی هست هست یا نیست تورو خدا کمکم کنید چند ماه دیگه نامزدیمه و میترسم به پزشک مراجعه کنم

 22. ناشناس می‌نویسد

  سلام اگر رابطه از جلو داشته باشم ولی دخول انجام نشه ایا پرده پاره میشه؟

 23. محسن می‌نویسد

  سلام خسته نباشید من چند وقته ازدواج کردم با همسرم نزدیکی داشتم تو این مدت عمل دخول انجام نمی شد چون خانمم می ترسید از دردش ولی تصمیم گرفتیم انجام بدیم هین دخول اصلا متوجه نشدم که انجام شد نه فشار زیاد هیچی آیا پرده بکارت سلام بوده

 24. لیلا می‌نویسد

  سلام آقای دکتر آیا با انگشت کردن توی واژن باعث پارگی پرده میشود؟

 25. Elina می‌نویسد

  سلام من چند وقته خیلی تو فکر مرده بکارت هستم میترسم که بکارت نداشته باشم چند باری بنابه تصویر های اینترنت بکارتمو نگاه کردم شبیه هیچکدوم از این تصاویر نیست،مثل یه حلقه کشیده هستش و پوششی هم نداره یعنی بکارت ندارم؟؟

  1. پزشک نبض ما می‌نویسد

   دوست عزیز برخی خانم ها اصلا بکارت ندارند که این مساله ژنتیکی است. بهتر است برای تشخیص این موضوع، به دکتر زنان مراجعه کنید و از تجویزهای شخصی و دادن استرس الکی به خود پرهیز نمایید.

 26. Asma می‌نویسد

  سلام
  من چ نامزادم امشب رابطه ی بدون دخول داشتیم
  الت نامزادم رو پردی بکارتم کشیده شد از بکارتم خون اومد و یه خراش کوچیک مثل زخم دست روی پردم کشیده شده
  احتمال داره با این موضوع پرده زده شده باشع؟

 27. ملیسا می‌نویسد

  من رابطه جنسی داشتم اما نه دردی حس کردم نه خوریزی داشتم.ایا پرده بکارتم پاره شده است؟؟؟

 28. ملیسا می‌نویسد

  من رابطه جنسی داشتم اما نه دردی حس کردم نه خوریزی داشتم.ایا پرده بکارتم پاره شده است؟؟؟

 29. فاطمه می‌نویسد

  سلام من چند سال پیش خود ارضایی کردم منتها نمیدونم پرده ام از دست دادم یانه از فکرش دارم دیوونه میشم الان هم یک. خواستگار خوب برام اومده که نمیدونم باید ردش کنم یا نه

 30. ق می‌نویسد

  سلام چطور باید شوهرم را مطمعن کنم ک من دختر بودم و بی خون بودن پرده من دلیل بر ارتباط داشتن با جنس مخالف دیگری نبوددم

  1. ناشناس می‌نویسد

   بعد چند سالته؟

 31. میینا می‌نویسد

  همش کسشعره

 32. رویا می‌نویسد

  سلام اگه از واژن چند قطره خون بیاد یعنی پرده پاره شده

 33. زهرا می‌نویسد

  سلام من انگشتم رفت تو بدش چندقطره خون اومد امکان پارگی هست

  1. ز................... می‌نویسد

   معاینه شو

  2. ناشناس می‌نویسد

   بله هست

 34. ناشناس می‌نویسد

  سلام خسته نباشید یک ماه بعد عروسیمه رفتم معاینه دکتر بهم گفت پرده ات به راحتی از بین نمیرود از اولین رابطه چند هفته خونریزی میشوی لطفا راهنمایم کنین من خیلی میترسم

 35. هانیه می‌نویسد

  سلام ببخشید من ۱4سال دارم وقتی 7^8سلام بود از روی کنجکاوی چند بار انگشت هایم را داخل واژنم بدون در اون موقع نه خون و نه دردی حس کردم من خیلی نگران شدم میشه لطفا بگین که پردم آسیب دیده یانه

  1. ناشناس می‌نویسد

   سلام‌

 36. mahi می‌نویسد

  ازکجامیشه فهمیدکه پردمون ازچه نوع است؟فقط بامعاینه میشه فهمیدیا خودمونم میتونیم بفهمیم؟

  1. the friend می‌نویسد

   دست بدارازاین حرفادوست عزیز.چیزی بع اسم پرده وجودنداره

 37. فاطی می‌نویسد

  سلام من ۱۷ سالمه چندبار با نامزدم رابطه جنسی داشتم ک یک بار فقط سرشو گذاشت و دو قطره خون اومد حالا با نامزدم بهم خوردم اون میگ پرده منو زده تورو خدا کمکم کنید

 38. زهرا می‌نویسد

  سلام من تا حالا رابطه نزدیکی نداشتم ولی بهم گفت زدگی داری این زدگی به مرور زمان از بین میره

 39. باران می‌نویسد

  سلام من تقربیا 1 سال پيش ب داخل خودم سوسیس زدم اما کامل ن فقط کمی از سرش و خون اومد آیا پرده بکارت من پاره شده

  1. amirhassannajafi می‌نویسد

   سلام
   شما می توانید برای چکاپ و بررسی دقیق تر به متخصص زنان مراجعه کنید
   https://nabzema.com/ساختمان-پزشکان-نبض-ما/بهترین-متخصص-زنان-و-زایمان

 40. ناشناس می‌نویسد

  سلام،شرمنده من الان ی ماه نیس که ازدواج گردم،وباهمسرم دردوران نامزدی به سرمیبرم،فقط بدون اینکه باهم نزدیکی داشته باشیم،همسرم انگشت درواڗنم کرد،اونم به صورت ی لحظه بود،آیاپرده بکارت من پاره شده

 41. ناشناس می‌نویسد

  سلام خسته نباشید من رفتم آرایشگاه واژنمو موم انداختم بعد وقتی جداش کرد یه قطره خون لخته شده همراه با سوزش ازم خارج شد میخواستم بدونم پردم پاره شده یا نه خیلی نگرانم

 42. Zahra می‌نویسد

  سلام دکتر.۱۹سالمه همش حس میکنم بکارتم ازبین رفته ولی رابطه ازجلونداشتم قاعدگیم تموم شد چندروزبعد لکه بینی قهوه ای دارم مجردم.ازجلو باانگشت اشاره دس کردم ب داخل واژون اماخیلی کم ی لکه قهوه ای باانگشتم اومدبیرون ممکنه بکارتم اسیب دیده باشه؟کمکم کنید

  1. سپیده مجدیان می‌نویسد

   اول که خسته نباشی دوم اینکه اون لکه قهوه ای ممکنه خون مونده باشه و سوم اینکه برو دکتر چک کنه برات دختر خوب

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرسیمین پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۸( 7 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام وخسته نباشید.ببخشید اگر فقط سر آلت تناسلی وارد واژن شود وچند دقیقه بعد آن وقتی سرویس میرویم درحد چند قطره خون بیاید نشانه پارگی پرده می باشد یا نه؟؟؟
  1. تصویر کاربردکتر مریم عباسیانپنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۸( 7 ماه پیش)

   سلام

   نمیتوان بدون معاینه نظر داد به متخصص مراجعه کنید

 • تصویر کاربرسمانه شنبه ۱ دی ۹۷( 11 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام خانم دکتر ببخشین بچم روی تخت توس لیوان یدونه خوذکار بود افتاد روش البته 1 سانیه نکشید بلنشد شلوار لباس زیرم داشت. وقتی نگا کردم پاش یه نقطه قرمز رنگی بودک مدت 2 روز محو شدزخم شده بود. مهبل دختر 3 سالم هیچی زخمی وخوتی نیومد وبچم عادی راه میرفت میتوتست بشینه 2 بارم یردم پزشک عمومی زنان گفتن هیکی نشده سالمه. من سوالم اینع ایا ممکنه مگه اززیر شلدار ولباس زیر خودکار بره توش بره اسیب زنه؟ هیچ خونی ازبچم نیومد اونجاشم زخمی نبود. مممگه ممکنه خودکار اززیر شلوار ولباس زیر ب اسونی اسیب بزنه بزنه؟
  1. تصویر کاربردکتر مریم عباسیانشنبه ۱ دی ۹۷( 11 ماه پیش)

   سلام.با توضیحات و بدون معاینه نمی توان قطعا نظر داد.ولی اگر دو پزشک نظرشان به عدم صدمه بوده چه اصرار به ان هست.

 • تصویر کاربرعلی دوشنبه ۹ مهر ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر بنده تقریبا دو سال میشه که درد کمر دارم از زمان شروع این دردها متوجه شدم در حین رابطه نعوذ پایداری ندارم و عملا رابطه از دست میره، به ارولوژیست مراجعه کردم آزمایش هرمون و سونوگرافی نوشت انجام دادم مشکلی نبود،سوالم اینه که اصولا بیرون زدگی مایع بین مفصلی L5 باعث ضعف در نعوذ و عدم پایداری میشه؟و اینکه درمان علمی بهتره یا درمان سنتی؟لازم به ذکره که وقتی قرص تادافیل مصرف میکنم تا زمان تاثیر دارو مشکل تقریبا برطرف میشه، آیا ضعف در گردش خون دارم؟ کم خونی مینور دارم با حجامت برطرف نمیشه؟ لطفا راهنماییم کنید، ممنون از لطفتون
  1. تصویر کاربردکتر شهریار ناطقدوشنبه ۹ مهر ۹۷( 1 سال پیش)

   سلام،ضعف L5 ربطي به نعوظ نداره
   قطعا" درمان علمي بهتره
   تادالافيل داروي مناسبي است ولي بهتره مصرف آن تحت نظر پزشك باشه تا كم كم دوز آن كم شود و وابستگي ايجاد نشود

 • تصویر کاربرAzadeh سه شنبه ۳۰ مرداد ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  باسلام..من هميشه آمادگي ادرار دارم يعني حتي يك دقيقه بعد از ادرار كردن،حتي براي يك قطره هم كه شده مثانه ام آمادگي خروج ادرار دارد..و پياده روي كردن و حتي تحرك جسمي و يا چند دقيقه به تأخير انداختن خروج ادرار ،لباس زير خيس ميشود و گاهي نيز بوي ادرار را نيز حس ميكنم و گاهي بصورت ترشح بيرنگ يا كرم رنگ ديده ميشود.
  1. تصویر کاربردکتر شهریار ناطقسه شنبه ۳۰ مرداد ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام،به احتمال زياد شما دچار مثانه تحريك پذير(پر كاري عضلات مثانه)هستيد
   براي تشخيص قطعي ميتوانيد تست نوار مثانه انجام دهيد
   پيشنهاد ميكنم مصاحبه تلويزيوني بنده راجع به مثانه تحريك پذير را در سايت بنده مشاهده بفرماييد

   دکتر شهریار ناطق
   جراح کلیه و متخصص ارولوژی

   https://drshnategh.com
 • تصویر کاربرهمت چهارشنبه ۲۲ فروردین ۹۷( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  با سلام
  سوال من این است که پس از سنگ شگنی با لیزر چه نوع مایعات و مواد غذایی براش مناسبه؟
  1. تصویر کاربرمشاور نبض ماچهارشنبه ۲۲ فروردین ۹۷( 1 سال پیش)
   سلام بستگي به نوع سنگ داره در كل آب فراوان و نمك ممنوع
 • تصویر کاربرمرتضی پنجشنبه ۲۴ اسفند ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  بنده سه سال هست که دچار افسردگی و حملات استرسی هستم
  ولی از چندماه قبل مشکل در نعوظ پیدا کردم
  البته از همان چند ماه من و خانمم دچار عفونت مجاری ادراری و مجرای منی هم شدیم که من هنوز کامل خوب نشدم
  وقتی نزدیکی می کنم سرآلت سوزش داره و ملتحب میشه
  1. تصویر کاربرمشاور نبض ماپنجشنبه ۲۴ اسفند ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام نياز به معاينه از نزديك دارد
 • تصویر کاربرMehdi431 یکشنبه ۲۲ بهمن ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام بنده یه جوون ۲۸ ساله هستم و ۲ ماه بعد عروسی و متوجه شدم که در نعوظ مشکل دارم البته بنده حدود ۱.۵ سال دارو فینپشیا رو مصرف میکردم تا عوارضش رو متوجه شدم قطع کردم الان دنبال یه راه کار هستم ممنون میشم رهنماییم کنین
  1. تصویر کاربرمشاور نبض مایکشنبه ۲۲ بهمن ۹۶( 1 سال پیش)
   سلام،معمولا" عوارض داروي فينپشيا حداكثر ٦ ماه پس از قطع بطور كامل قطع ميشود،در صورت ادامه عوارض پس از مدت فوق به مطب مراجعه كنيد
 • تصویر کاربرshvhامینی جمعه ۲۹ اردیبهشت ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام.من26سالمه و مجردم و در آزمایش روز دوم پریود سطح هورمون fsh11شده.آیا مشکل بوجود میاد برام؟
  1. تصویر کاربرمشاور نبض ماجمعه ۲۹ اردیبهشت ۹۶( 2 سال پیش)
   سلام
   بايد بفرماييد مشكل زمينه اى تون چى بوده كه رفتين آزمايش دادين؟
 • تصویر کاربربی یکشنبه ۱۷ آذر ۹۸ مشاهده پرسش
  پرده بکارت دقیقا کجا و چجوریه و به چه صورتی از بین میره؟؟؟
  1. تصویر کاربرمشاور نبض مادوشنبه ۶ دی ۹۵( 2 سال پیش)
   پرده بكارت حدود یک تا سه سانتيمتر در عمق لبه هاي کوچک فرج قرار دارد. در قسمت مرکزی آن، سوراخ نامنظمي است که خون عادت ماهانه از آن خارج مي شود. در افراد مختلف ميزان الاستيسيته يا كششی بودن پرده و همچنين اندازه و نوع سوراخ مركزي آن متفاوت است و حتي در بعضي موارد پس از ازدواج و انجام نزديكي هيچ گونه پارگي صورت نمي گيرد، زيرا كشش پرده زياد است و يا سوراخ مركزي آن بزرگ است؛ اما در مواردي كه پارگي پرده رخ دهد، سوراخ مذکور از بين مي رود و اصطلاحا گفته مي شود، ازاله بکارت روی داده است، یعنی پرده بکارت، زایل (از بین بردن) شده است.
درحال دریافت اطلاعات