آمادگی و مراقبت های بعد از فریز زگیل تناسلی

زگیل تناسلی، نوعی عارضه است که در ناحیه آلت تناسلی ایجاد شده و ممکن است به نقاط دیگر نیز سرایت کند. این زگیل ها ، عموما  از طریق عفونت های جنسی منتقل می شوند که به عنوان ویروس پاپیلوم انسانی یا HPV شناخته می شوند، یکی از راههای درمان این بیماری، فریز زگیل تناسلی است.

برای از بین بردن زگیل تناسلی گزینه های مختلفی وجود دارد اما فریز کردن زگیل تناسلی با توجه به حساس بودن مکان بافت گزینه درمان مناسبی است. روش فریز زگیل تناسلی با توجه به اندازه و ضخامت زگیل، درمان ممکن است ۱ تا ۴ مرتبه و با فاصله  زمانی بین ۱ تا ۳ هفته صورت گیرد.

تقریبا ۸۵٪ از ناحیه آسیب دیده ممکن است در ۳ جلسه اول فریز شود. حال ببینیم زگیل تناسلی چیست و انجماد زگیل های تناسلی چگونه انجام می شود؟

راههای انتقال زگیل تناسلی

زگیل تناسلی، در ابتدا از طریق تماس مستقیم جنسی گسترش می یابد و می تواند در مکان های مختلفی مانند واژن، لگن، گردن رحم، مجرای ادرار، آلت تناسلی، اسکروتوم و کشاله ران هم ظاهر شود.

هنگامی که شما از طریق ویروسHPV آلوده می شوید، درمان آن تقریبا ممکن نیست زیرا این ویروس، برای همیشه در بدن شما باقی می ماند.

بیماری HPV

بهترین روش درمان زگیل تناسلی

شما ممکن است از مدت زمان بروز زگیل تناسلی در بدن خود اطلاعی نداشته باشید، در حالی که این ویروس، در بدن شما وجود داشته است. هر نوع ابتلا به زگیل های تناسلی ممکن است چند هفته تا چند ماه طول بکشد و چندین راه برای خلاص شدن از آنها وجود دارد.

از آنجا که هیچ راهی برای خلاص شدن بدن از این ویروس وجود ندارد، تنها گزینه درمان زگیل تناسلی کنترل این مشکل خواهد بود. یکی از این نوع درمان ها، فریز زگیل تناسلی یا کریوتراپی است.

اگر چه این روش ها ممکن است متفاوت باشند، اما باید گفت که هدف یکی است. هدف از درمان زگیل های تناسلی، کاهش یا حذف آن ها است. اغلب پزشکان توصیه می کنند که از یک کرم موضعی یا ژل به عنوان اولین روش دفاعی استفاده شود.

زگیل تناسلی

اغلب جراحی روشی قوی تر و آخرین گزینه  محسوب می شود. در مورد زگیل های مجرای ادراری و گردن رحم، ممکن است با توجه به مکان و بافت بسیار حساس آنها، انجماد آنها دشوارتر باشد. در این میان، فریز کردن آن ها، تقریبا گزینه خوبی برای درمان زگیل های تناسلی است. بسیار مهم است که در مورد فریز کردن، از یک پزشک ماهر کمک بگیرید.

در هنگام فریز زگیل تناسلی در صورتی که نیتروژن مایع به پوست اطراف زگیل سرایت کند، سلول های  سالم پوست نیز از بین رفته و باعث آسیب رسانی ناخواسته می شود. یک پزشک  ماهر، با دقت می تواند نیتروژن را بدون آسیب رسانی به مناطق اطراف آن، روی زگیل ها اعمال کند.

زگیل تناسلی ممکن است در داخل، قسمت خارجی و یا اطراف ناحیه مهبل ایجاد شود. آنها با رنگی صورتی یا قرمز در اندام های جنسی یا اطراف آن ظاهر می شوند و گاه شکل خوشه ای به خود می گیرند. همچنین،ممکن است به سرعت رشد و گسترش پیدا کنند. آنها معمولا بدون درد هستند؛ اما گاهی اوقات هم ممکن است باعث درد خفیف، خارش و  یا خونریزی شوند.

بر طبق مطالعات انجام شده مشخص شده است که فریز درمانی در تمام موارد، درمان قطعی محسوب نمی شود. زیرا در برخی موارد موجب عود مجدد زگیل می شود

انجماد زگیل های تناسلی

ممکن است چند هفته طول بکشد تا زگیل های تناسلی در ناحیه تناسلی ظاهر شوند. شکل ظاهری زگیل تناسلی، بستگی به نوع، ناحیه و اندازه زگیل دارد. اگر زگیل های شما خیلی کوچک، هم رنگ پوست بوده و کاملا قابل تشخیص نیستند، در این صورت، نیازی به درمان نیست زیرا آنها با گذشت زمان از بین می روند.

با این حال، اگر زگیل های شما به اندازه کافی رشد کرده و خوشه مانند شده اند، یا باعث ایجاد کم خونی های خفیفی شوند، می توانید آنها را با روش های موضعی و تخلیه فیزیکی یا جراحی حذف کنید. کریوتراپی (انجماد زگیل) و سوزاندن زگیل، دو روش تخلیه فیزیکی است که پزشکان برای حذف زگیل های تناسلی استفاده می کنند.

در فریز زگیل تناسلی ، از مواد خنک کننده استفاده می شود. عوامل خنک کننده مانند مخلوط نمک و یخ  و برف دی اکسید کربن هستند. علاوه بر این، نیتروژن مایع، معمولا برای درمان زگیل های تناسلی در مردان استفاده می شود.

کرایوتراپی زگیل

در روش درمانی فریز زگیل تناسلی ، زگیل ها را از طریق فریز با نیتروژن مایع حذف می کنند. اگر زگیل ها بزرگ باشند، معمولا آنها را کوچک کرده و نیتروژن مایع را به محل اعمال می کنند. اسپری نیتروژن، در داخل و اطراف ناحیه زخم، اعمال می شود. اگر چه این روند می تواند کمی دردناک باشد، اما نتیجه کار تقریبا ایده آل خواهد بود.

در طول هر جلسه فریز زگیل تناسلی به منظور دستیابی به نتایج بهتر، مجددا زگیل ها فریز می شوند. این نوع درمان، معمولا برای درمان زگیل های کوچک است که به طور خاص در داخل یا نزدیک آلت تناسلی ایجاد می شوند.

زگیل ها از طریق کریوسیتولیز نیز قابل تخریب هستند. با این حال، این روش در بیمارانی که دچار ضعف کنترل دیابت هستند، انجام نمی شود. در استفاده از فریز زگیل تناسلی (کریوتراپی)، مهارت و تجربه پزشک  می تواند بر اثر بخشی و درمان تاثیر بگذارد. همچنین باید گفت که روش فریز، در درمان زگیل های خشک و مرطوب موثر است.

دیابت بی مزه

روش فریز زگیل تناسلی شامل حذف زگیل با انجماد آن است، اما در واقع باید گفت که انتقال حرارت است که موجب از بین بردن زگیل می شود. نیتروژن مایع استفاده شده توسط پزشک، دارای نقطه جوش بسیار پایین -۱۹۶ درجه سانتیگراد است.

نیتروژن مایع در معرض زگیل قرار می گیرد، گرمای بدن فرد به مایع منتقل می شود و این باعث می شود تا نیتروژن فورا به درجه جوش برسد. با انتقال درجه حرارت انجماد مداوم به بافت زگیل، یک جریان پایدار به بافت زگیل هدایت می شود.

روش دیگر، شامل مرگ سلولی است که درطی آن، سلول های زخمی، زمانی که در معرض دمای بسیار پایین نیتروژن مایع قرار می گیرند، منجمد می شوند. نیتروژن مایع در عمق زگیل وارد شده و این کار تا زمانی  ادامه دارد که تمام زگیل به سرعت منجمد شود. درمان واقعی، در جریان فرآیند انجماد رخ می دهد. در هر سلول منجمد شده، مایعی به شکل کریستال یخی شکل می گیرد. در این مرحله، به دلیل انجماد، مرگ سلولی اتفاق می افتد.

زنان لازم است به منظور تشخیص و پیشگیری از گسترش ویروس HPV و ابتلا به زگیل های تناسلی به طورمنظم، آزمایش پاپ اسمیر انجام دهند

التهاب: یکی از پاسخ های طبیعی به مرگ سلول آسیب دیده، التهاب است. این به روند تکمیلی کمک می کند تا زگیل به طور کامل نابود شود. زیرا التهاب، در سلول های مرده و ذرات ویروسی  ایجاد شده و باعث از بین بردن آن ها می شود.

در کریوتراپی یا فریز زگیل تناسلی ، میزان سرما برای کشتن زگیل های تناسلی مورد استفاده قرار می گیرد. هر چند که عوامل متعدد دیگری هم در این امر دخیل هستند.

آمادگی قبل از فریز زگیل تناسلی

پیش از درمان، تمام نکات مربوط به فریز زگیل تناسلی توسط پزشک به فرد بیمار اعلام می شود. این توضیحات شامل اطلاعات در مورد کریوتراپی (فریز)، نحوه مقایسه آن با درمان های دیگر ، روش های شبیه سازی شده و روند بهبودی است.

معمولا کریوتراپی در مطب پزشک انجام می شود. در بعضی موارد، پزشک شما ممکن است از بیهوشی موضعی برای درمان زگیل استفاده کند تا در طول درمان  از ایجاد درد جلوگیری شود. این روش زمان زیادی را صرف نمی کند. برای زگیل های بزرگتر، شما ممکن است جلسات مراجعه بیشتری داشته باشید.

هزینه جراحی قلب

به یاد داشته باشید که اگر قصد دارید زگیل های تناسلی را از بین ببرید، مجبورید به پزشک خود مراجعه کنید. به طور معمول ، زگیل تناسلی عمدتا در زنان بیشتر مشاهده شده  و بیشتر در معرض خطر قرار دارند. به خاطر داشته باشید، قبل از درمان با روش های داروهای گیاهی و خانگی برای حذف زگیل های تناسلی، با پزشک مشورت کنید.

مراقبت های بعد از فریز زگیل تناسلی

بسته به تعداد زگیل ها و موقعیت آنها، دوره بهبودی ممکن است بین ۱ تا ۳ هفته متفاوت باشد. زگیل ها معمولا به مدت ۲ هفته بدون زخم های قابل توجهی بهبود می یابند. موارد زیر ممکن است پس از درمان رخ دهد:

– تب

– خونریزی در محل درمان

– خونریزی مداوم و درد

– ایجاد درد درناحیه فریز شده

– تخلیه آب از واژن که ممکن است  حدود ۱ تا ۳ هفته ، پس از درمان رخ دهد.

– اعصاب تحریک شده که به نظر می رسد بر اثر سرخرگ های قرمز ناحیه فریز شده باشند که در نهایت بهبود می یابند. این مشکل  ممکن است پس از انجماد مکرر دیده شود.

– تخلیه ترشحات زرد رنگ با بوی بد که ممکن است به سبب ایجاد عفونت باشد در این موارد باید با پزشک  مشورت شود.

توصیه می شود که پس از عمل فریز، از مقاربت جنسی اجتناب کنید تا ناحیه بهبود یابد. به جای تامپون، زنان باید از ۲ تا ۳ هفته، از دستمال های بهداشتی استفاده کنند. زگیل ممکن است عود کند زیرا بروز عفونت های پوستی در اطراف ناحیه زخم ، باعث برگشت مجدد زگیل شود.

نکات مهم

روش های دیگری مانند دارو درمانی نیز ممکن است باعث بهبود زگیل های تناسلی شما شوند. اگر چه زیاد مورد تایید نبوده و ممکن است مدت زمان زیادی به طول انجامد. زگیل های تناسلی در طول زمان برطرف می شوند، بنابراین یک گزینه  درمانی ، این است که صبر کنید تا آنها از سطح بدن حذف شوند.

– هیچگاه در سطح زگیل ها خراش وارد نکنید زیرا ممکن است باعث آسیب و ناراحتی بیشتر شود. سرکه سیب در بهبودی پس از درمان موثر است برای این کار پنبه ای را با سرکه آغشته کرده به ناحیه  مالیده وبعد از ده دقیقه خشک شدن، آن را تمیز کنید. روغن کرچک و سیر نیز در بهبودی بیمار تاثیر گذار هستند.

– دست زدن به زگیل یا خراش دادن زگیل موجب گسترش آن به سایر قسمت های بدن می شود. زنان لازم است به منظور تشخیص و پیشگیری از گسترش ویروس HPV و ابتلا به زگیل های تناسلی به طورمنظم ، آزمایش پاپ اسمیر انجام دهند.

تست پاپ اسمیر

– بر طبق مطالعات انجام شده مشخص شده است که فریز درمانی، در تمام موارد، درمان قطعی محسوب نمی شود. زیرا در برخی موارد عود مجدد زگیل مشاهده شده است. به هرحال بیمار مبتلا به زگیل تناسلی که از طریق ویروس اچ پی وی آلوده شده است.  به عبارت دیگر  در نظر داشته باشد که این ویروس از بدن خارج نشده و به همین دلیل باید حتی پس از درمان فریز، مراقبت های لازم را به عمل آورد.

– در صورت خونریزی ادامه دار پس از درمان زگیل تناسلی، سریعا با پزشک خود تماس بگیرید. عفونت زخم نیز ممکن است منجر به تورم، درد و یا قرمزی شود به همین منظور، برای کاهش عفونت، ممکن است آنتی بیوتیک تجویز شود.

 مترجم: مهناز ضحاکی

3.9/5 - (21 امتیاز)

دکتر حسین کرمی

متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی و زگیل تناسلی

عفونت با ویروس HPV یا زگیل تناسلی شایعترین عفونت منتشره از طریق سکس در دنیاست. امروزه جوانان زیادی را در مطب و کلینیک ارولوژی ویزیت می کنم که مبتلا به زگیل تناسلی شده و با نگرانی جهت درمان زگیل تناسلی مراجعه می نمایند.در راستای پیشگیری بهتر از درمان است، اطلاع رسانی در نحوه ی انتقال ویروس نقش مهمی در جلوگیری از انتقال و انتشار آن دارد.
اطلاعات تماس با دکتر حسین کرمی
تلفن تماس:
۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
وب‌سایت: کلیک کنید
آدرس: تهران، خیابان شریعتی،قلهک،روبروی مسجد قلهک ،کوچه سجاد ، ساختمان پزشکان سجاد، پلاک 68

دکتر محمد جباری

متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی ، درمان زگیل تناسلی

دکتر محمد جباری در زمینه جراحی های ترمیمی مجرای ادراری مادرزادی که به دنبال ضربه و تصادف،درمان زگیل تناسلی، بی…
مشاهده اطلاعات تماس با دکتر محمد جباری
اطلاعات تماس با دکتر محمد جباری
تلفن تماس:
۰۹۱۰۹۸۱۹۰۵۰
وب‌سایت: کلیک کنید
آدرس: تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک ۲۲ , طبقه ۴, واحد ۲۰

دکتر عباس انتظاری

متخصص طب پیشگیری، درمان زگیل تناسلی

روش درمان زگیل تناسلی توسط پزشک و با توجه به محل درگیری و اندازه ضایعات تعیین می شود. بسته به نظر پزشک ممکن اس…
مشاهده اطلاعات تماس با دکتر عباس انتظاری
اطلاعات تماس با دکتر عباس انتظاری
تلفن تماس:
02122023107
وب‌سایت: کلیک کنید
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از زعفرانیه، نبش کوچه طوس، برج فردوس طبقه ۲، واحد ۱۲

متخصصین درمان زگیل تناسلی

 • متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی و زگیل تناسلی

  دکتر حسین کرمی

  متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی و زگیل تناسلی
  تلفن تماس:
  ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
  وب‌سایت: کلیک کنید
  تهران، خیابان شریعتی،قلهک،روبروی مسجد قلهک ،کوچه سجاد ، ساختمان پزشکان سجاد، پلاک 68
 • متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی ، درمان زگیل تناسلی

  دکتر محمد جباری

  متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی ، درمان زگیل تناسلی
  تلفن تماس:
  ۰۹۱۰۹۸۱۹۰۵۰
  وب‌سایت: کلیک کنید
  تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک ۲۲ , طبقه ۴, واحد ۲۰
 • متخصص طب پیشگیری، درمان زگیل تناسلی

  دکتر عباس انتظاری

  متخصص طب پیشگیری، درمان زگیل تناسلی
  تلفن تماس:
  02122023107
  وب‌سایت: کلیک کنید
  تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از زعفرانیه، نبش کوچه طوس، برج فردوس طبقه ۲، واحد ۱۲

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 نظر
 1. Sahar می‌نویسد

  باسلام وخسته نباشید ببخشیدمن دررابطه با ویروس hpvوراههای انتقال آن سوال داشتم میتونم دراین قسمت سوالم رابپرسم .؟!با تشکربسیارفراوان

  1. نبض ما می‌نویسد

   سلام خانم سحر – لطفا سوالتون رو در بخش ( از دکتر بپرسید ) منوهای سایت مطرح کنید تا پزشک نبض ما در بخش مربوطه پاسخگوی سوال شما باشند .البته برای راحتی شما لینک رو اینجا میزاریم

   از دکتر بپرسید : https://nabzema.com/faq

 2. سما می‌نویسد

  سلام اگه واکسن گارداسیل بزنیم ویروس از بین نمیره؟برای از بین رفتن ویروس باید چیکار کرد؟ از اونجایی ک برای اقایون زیاد مشخص نمیشه و بروز نمیده یا دیر بروز میده چه جور ازماشی باید داد که بفهمیم او اقا هم داره؟

 3. ناشناس می‌نویسد

  سلام من دو تا زگیل در ناحیه ی آنال(مقعدم) داشتم که دیروز پزشک برام برشون داشت الان اون قسمت ها سفیدن و کمی برجسته و گویا کمی رطوبت هم دادن مضاف بر اینکه با هر بار شست و شو کمی درد هم دارم
  آیا این ها طبیعیه؟
  متشکرم

 4. ناشناس می‌نویسد

  روز بخیر
  من دیروز برای درمان زگیل جلسه ی اول فریز رو انجام دادم اما امروز خونریزی دارم ، تاریخ پریودیم نزدیک بود سوالم این هست که ممکنه این خونریزی قاعدگی نباشه و اینکه اگه خونریزی قاعدگی هست ممکنه باعث عفونت بشه ؟ چون بعد یک روز از فریز کردن هست

 5. راد می‌نویسد

  سلام چندروز بعداز فریز کردن زگیل ها امکان حمام کردن وجود دارد

 6. شیدا می‌نویسد

  من بعد انجام کرایو زیگیل تناسلی سکس داشتم بصورت یکم مالشی در همون ناحیه.امکان اینک منتقل بشه وحود داره؟

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سارا شنبه ۲۵ اسفند ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 182 مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خانوم 33 ساله ایی هستم با اقایی اشنا شدم که قصدمون ازدواج هست که چند روز پیش بهم گفتن که مبتلا به اچ پی وی هستن میخواستم بدونم اگه واکسن بزنم با توجه به اینکه رابطه ی جنسی نداشتم از مبتلا شدن من جلوگیری میکنه یا نه و اینکه ایا این بیماری میتونه دلیلی باشه که این رابطه رو کات کرد با توجه به اینکه همه چیز در این رابطه خوبه
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور شنبه ۲۵ اسفند ۹۷( 3 سال پیش)

   با سلام الان ۹۰ درصد مردان جوان ما اچ پی وی دارن پس دلیل خوبی برای کات کردن رابطه نیست بله حتما واکسن بزنید واکسن از ۹۰درصد موارد اچ پی وی پیشگیری میکنه ولی بعد از ازدواج هر ۶_۱۲ ماه جهت معاینه زنان باید به متخصص زنان مراجعه کنید

 • تصویر کاربر بنده سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 162 مشاهده پرسش
  با سلام .بنظرتون روش فریز برا اقایون بهتره یا سوزوندن؟ و اینکه چطوری میتونم آسیب این ویروس hpv رو به حداقل برسونم یا از شرش خلاص شم؟
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری یکشنبه ۱۸ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام
   لیزر مناسب ترین و سریعترین و‌مطمئن ترین روش درمان زگیل تناسلی است. توصیه هایی که برای کنترل زگیل تناسلی و کاهش میزان عود و در بعضا ریشه کنی آن می شود:
   • عدم اصلاح موهای ناحیه تناسلی با تیغ وترجیحا استفاده از ماشین های اصلاح سر با شماره نه چندان پائین
   • نخاراندن ناحیه تناسلی
   • عدم خشک کردن ناحیه تناسلی با حوله بصورت مالشی
   • عدم استفاده از لیف در ناحیه تناسلی
   • کم کردن دفعات نزدیکی در صورت ابتلای همزمان شریک جنسی
   • قطع رابطه جنسی غیر ایمن
   • استفاده از کاندوم
   • چکاپ دوره ای توسط خود فرد و نیز پزشک با درشت نمایی مناسب
   • درمان سریع هر ضایعه جدید ترجیحا با روش های سریع الاثرتر مثل لیزر
   • تقویت سیستم ایمنی از طریق:
   o عدم استفاده از دخانیات و الکل
   o استفاده از سبزیجات و میوه جات تازه بویژه سیر تازه
   o استفاده از مکمل ها و آنتی اکسیدان ها
   o ورزش

  2. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱۸ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام واکسن گارداسیل بهترین روش پیشگیری است
   بهترین و سریعترین روش درمان استفاده از لیزر است

  3. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام.بهترين روش كرايو هست
   روشي براي حذف هميشگي ويروس وجود ندارد اما با عدم مصرف دخانيات و تقويت سيستم ايمني احتمال عود كمتر ميشود

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محسن پنجشنبه ۲۲ آذر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 233 مشاهده پرسش
  سلام.من روی آلت تناسلیم دونه های سفید خیلی ریزی دارم که دکتر تشخیص داده که ی نوعی از زگیل هست و باید فریز کنم.
  میخواستم بدونم فریز کردن درد داره و به چه صورتی انجام میشه.ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام.معمولا درد زیادی ندارد
   نگران نباش

  2. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

   با سلام عکس بفرستین ممکنه زگیل نباشه

  3. تصویر کاربر دکتر محمد جباری پنجشنبه ۲۲ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام
   بله فریز درد دارد و ممکن است نیاز به چند جلسه درمان داشته باشد

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر زهرا سه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 346 مشاهده پرسش
  من در ناحیه ی کناری و خارجی الت تناسلی خود بین پا و التم روی الت هر چند وقت یکبار دچار یک ضایعه ی زیر پوستی و بزرگ می شوم همراه با درد و سوزش می ترسم زگیل تناسلی باشه لطفا راهنمایم کنید کل زندگیم داره نابود میشعد
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام.با توجه به درد و سوزش احتمال زگیل تناسلی بسیار ناچیز است
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

  2. تصویر کاربر دکتر محمد جباری سه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام
   با توجه به علائمی که فرمودید زگیل نیست

  3. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور سه شنبه ۲۷ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

   با سلام به متخصص زنان مراجعه کنید من ارولوژیست هستم

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر نرگس پنجشنبه ۵ مهر ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 157 مشاهده پرسش
  سلام برای اولین بار کراتنین خون من 4.2 شده ولی هیچ مشکلی در بدن ندارم ایا چربی خون بالا یا اسید اوریک بالا 8.2 باعث شده؟ میزان خوردن اب در روز هم بسیاره و گوشت خیلی کم میخورم
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور پنجشنبه ۵ مهر ۹۷( 4 سال پیش)

   با سلام سونوگرافی کلیه ها مثانه و تعیین حجم باقیمانده ادراری انجام بدین و در صورتیکه حجم باقیمانده ادراری کمتر از ۵۰ سی سی بود و کلیه ها فولنس و هیدرونفروز نداشت باید با فوق تخصص نفرولوژی مشورت کنید در صورتیکه حجم باقیمانده ادراری بیشتر از ۱۰۰ سی سی بود یا در کلیه ها فولنس و هیدرونفروز بود به متخصص ارولوژی مراجعه کنید

 • تصویر کاربر مهتاب پنجشنبه ۶ دی ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 186 مشاهده پرسش
  اگر زگیل تناسلی را فشار دهید درد دارد؟زگیل تناسلی پخش یا زیاد میشود؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۲ تیر ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام
   احتمال زیاد شدن زگیل وجود دارد

   دکتر عباس انتظاری
   متخصص طب پیشگیری و مراقبت های پوست
  2. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق پنجشنبه ۶ دی ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام،خير

  3. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور پنجشنبه ۶ دی ۹۷( 3 سال پیش)

   با سلام معمولا درد ندارد مگر عفونی شود بله ممکن است پخش شود

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد چهارشنبه ۵ دی ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 176 مشاهده پرسش
  با سلام.من با مطالعاتی که روی آلت تناسلی ام انجام دادم فهمیدم زگیل تناسلی دارم.من 14 سالم است و هیچ رابطه جنسی نداشتم.مشکل من این است که چطور به پدر و مادرم بگویم که فکر بد نکنم و می‌خواستم بدونم این ویروس غیر از رابطه جنسی از چه طریق هایی منتقل میشود و بهترین راه درمان چیست؟
  1. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی چهارشنبه ۵ دی ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام

   شما احتمالا مبتلا ب زگیل نیستید و باید معاینه شوید

  2. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۵ دی ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام

   زگیل تناسلی نداری
   برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

  3. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور چهارشنبه ۵ دی ۹۷( 3 سال پیش)

   با سلام احتمال زیاد زگیل نیست برای من عکس بفرستین

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر یسنا پنجشنبه ۶ دی ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 174 مشاهده پرسش
  با سلام و خسته نباشید
  من همسرم 31 سالشونه و حدود یک سالی هست که روی پست بیضه هاش ی چیزای زگیل مانند در اومده. خودش میگه چیزی نیست میخارونم اینجوری زیاد میشه نخارونم خوب میشه اما یک ساله خوب نشده و همسرم راضی نمیشن دکتر برن میگن چیزی نیست و من خجالت میکشم، با اصرار من راضی شده عکس بگیرم به دکتر نشون بدم . من عکسشونو براتون میفرستم، از روی عکس میشه تشخیص داد؟ من خیلی نگرانم که نکنه این زگیل مانندها مربوط به بیماری hpv باشه و ما بی خبر باشیم. ما نامزدیم و رابطه جنسی کامل نداشتیم (دخول) اما تماس سطحی داشتیم که من شنیدم بیماری hpv از طریق تماس سطحی پوست هم منقل میشه. اصلا نمیدونم چرا شوهرم مبتلا شدن از کجا اومده. اصلا نمیدونم چی هست خیلی نگرانم تورو خدا راهنمایی کنین. ایا این زگیل مانندا مربوط به بیماری hpv هستن یا چیز دیگه؟ منم مریض شدم؟ تورو خدا کمک کنین. ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق سه شنبه ۱۵ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام،به نظر اينها زگيل تناسلي مي باشند(يادتان باشد زگيل تناسلي همان HPV هست)جهت اطمينان ميتوانيد از ضايعات ازمايش دهيد
   به علت خطر انتقال بهتر است تا تعيين تكليف از هر گونه تماس با ضايعات و نزديكي خودداري كنيد

   دکتر شهریار ناطق
   جراح کلیه و متخصص ارولوژی

   https://drshnategh.com
  2. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۶ دی ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام

   Hpv خارش ندارد

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود
   احتمالا اگزما یا پسوریازیس مطرح باشد

  3. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۶ دی ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام

   بله امکان دارد باشد ولی باید توسط پزشک معاینه شود

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مهتاب چهارشنبه ۱۲ دی ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 169 مشاهده پرسش
  من مجردم و ٢٢سالمه تا الان رابطه جنسی نداشتم ب هیچ عنوان ولی ی چیزایی داخل واژنم هست کـنمیدونم زگیله یان?
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۲ خرداد ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام
   احتمالا سبوریک کراتوزیس یا لیکن پلان یا زگیل تناسلی مطرح باشد
   بهتره به پزشک مراجعه شود
  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی پنجشنبه ۶ دی ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام

   باید توسط متخصص زنان معاینه شوید

  3. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق چهارشنبه ۱۲ دی ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام،به ازمايشگاه مراجعه و نمونه مورد نظر را ازمايش دهيد

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر حسن سه شنبه ۴ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش) تعداد بازدید: 155 مشاهده پرسش
  سلام دو ساله که ازدواج کردم ولی صاحب فرزند نشدیم. تست اسپرم دادم و مشکلی نیست ولی مشکلم سایز التمه گاهی اوقات با کوچکترین تحریکی نعوظ انجام میشه ولی موقع رابطه سریع کوچیک میشه التم با نعوظ حدود 13-14 سانته ولی موقع رابطه خیلی کمتر از این عدد میشه لطفا بگید باید چیکار کنم
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما سه شنبه ۴ اردیبهشت ۹۷( 4 سال پیش)
   سلام هيچي اطمينان خاطر داشته باش مشكلي نداري و اعتماد بنفس داشته باس مشكل شما عدم اعتماد بنفس هستش درضمن من نفهميدم بعد از انزال آلت سريع كوچيك ميشه يا به انزال نرسيده كوچيك ميشه؟
درحال دریافت اطلاعات