آیا زگیل مقعدی خطرناک است؟

زگیل مقعدی ، زگیل های کوچکی هستند که  داخل و اطراف مقعد به وجود می آیند. این شرایط ، باعث ایجاد مشکلاتی برای بیمار شده و توصیه می شود برای درمان آن ها به پزشک مراجعه شود.

نبض ما– زگیل مقعدی در ابتدا ممکن است خیلی کوچک باشند و فرد متوجه آن نشود. میتواند  به شکلی مانند گل کلم درآمده ، رشد کرده و یا چندین خوشه بندی را تشکیل دهند. آنها ممکن است گوشتی، زرد، صورتی یا قهوه ای روشن باشند.

ویروسی که باعث زگیل های مقعد می شود، می تواند حتی باعث بروز زگیل های تناسلی شود. زگیل، ممکن است در سایر قسمتهای بدن هم ایجاد شود.

زگیل های تناسلی

زگیل مقعد در بیشتر موارد باعث ناراحتی یا درد می شود. آنها می توانند تحریک کننده باشند و گاهی به اندازه ای بزرگ می شوند که ممکن است باعث خارش یا خونریزی شوند.

افراد مبتلا به زگیل های مقعد ،ممکن است حتی از وجود زگیل در این ناحیه بی خبر باشند. زگیل های مقعد، ممکن است فقط در یک بخش خاص  از مقعد بوده و یا در طول زمان به قسمت های مختلف اندام تناسلی و مقعد سرایت کنند.

زگیل های تناسلی در زنان ممکن است در ناحیه تناسلی، مهبل یا دهانه رحم ظاهر شوند. زگیل تناسلی در مردان می تواند بر روی آلت تناسلی، اسکروتوم، ران و یا کشاله ران رشد کند.

زگیل تناسلی

زگیل های مقعدی، معمولا بر اثر ویروس به وجود آمده و این ویروس به راحتی از بدن خارج نمی شود ،به همین دلیل در درمان زگیل مقعدی باید دقت کرد. پزشک می تواند برای از بین بردن آن ها زگیل ها را بسوزاند، اما ممکن است برگشت داشته باشند و مجددا ظاهر شوند.

یکی از خطرات زگیل های مقعدی، می تواند خطر بروز سرطان باشد. به همین منظور، برای بررسی چنین عوارضی توصیه می شود که به پزشک متخصص مراجعه کنید. مردان و زنان، هر دو می توانند ویروس را از طریق مقاربت جنسی منتقل کنند.

این وضعیت برای مردان، در مقایسه با زنان به طور بالقوه، جدی نیست. زگیل مقعدی ، در بسیاری از موارد بسیار خسته کننده و آزار دهنده می شود.

به یاد داشته باشید که زگیل های مقعدی خطرات جدی به همراه نمی آورند و با کمی دقت و مراجعه  به موقع به پزشک می توانند درمان شوند.

علت زگیل مقعدی در مردان

یکی از شایع ترین دلایل بروز زگیل مقعدی، ویروس HPV  است که در مردان می تواند به دلیل مشکلات بهداشتی نیز رخ دهد. بنابراین برای مردان مهم است که بدانند چگونه خطر ابتلا به HPV را کاهش  دهند.

زگیل مقعدی در مردان، با زگیل ناحیه تناسلی دارای منشاء تقریبا مشابهی بوده و گاه ممکن است خطر ابتلا به سرطان های دستگاه تناسلی را افزایش دهد، اگرچه این سرطان ها شایع نیستند. ویروس HPV، همچنین می تواند زگیل های تناسلی را هم در مردان ایجاد کند. زگیل مقعدی غالبا برای مردان ناخوشایند و خجالت آور بوده و می تواند مشکلاتی را برای آن ها ایجاد کند.

بیماری HPV

زگیل مقعدی در کودکان

متخصصان اطفال، در طول چندین سال، زگیل های مقعدی در کودکان را با سوء استفاده از کودکان مرتبط  دانسته و هنگام مشاهده کودکی با عارضه زگیل مقعدی،  به طور خودکار، با خدمات اجتماعی تماس می گیرند.

اخیرا، طبق مطالعه ای که در مورد زگیل های مقعدی و آزار و اذیت کودکان در مرکز پزشکی انجام شده است، چنین عنوان شده است که اگر کودکی مبتلا به زگیل مقعدی باشد، پزشکان و متخصصان پزشکی نباید در مورد علت آن و ارتباط آن با سوء استفاده جنسی عجله به خرج دهند.

بهترین راهکار در این گونه مواقع بررسی فاکتورهای خطر و علل اصلی و سپس درمان است.

زگیل مقعدی در کودکان

درمان خانگی زگیل مقعدی

چندین روش طبیعی، به منظور کاهش مشکل زگیل های مقعد وجود دارد. این روش ها، می توانند راه حل های درمانی مفیدی برای درمان این زگیل ها در اختیار بیمار قرار دهند. به هرحال باید توجه داشت که درمان های خانگی بهتر است با مشورت پزشک انجام شود. برخی از درمان های خانگی برای رفع و بهبود زگیل های مقعد عبارتند از:

روغن اسطوخودوس

روغن اسطوخودوس به طور موضعی استفاده می شود، این روغن ممکن است سبب تسکین زگیل مقعدی و ناحیه اطراف آن شود. بهتر است در هنگام استفاده از این روغن موهای زائد مقعد، از بین برود زیرا بهتر به پوست و زگیل نفوذ کرده و اثر دهی آن بیشتر خواهد بود.

عکس چای اسطوخودوس

سرکه سیب

سرکه سیب یکی دیگر از داروهای موضعی است که ممکن است  برای درمان زگیل مقعدی، مورد استفاده قرار گیرد. پنبه ای را با سرکه سیب آغشته کرده، بر روی زگیل قرار دهید؛ این کار ممکن است در کاهش هر گونه علائم و بهبود زگیل مقعد کمک کند. همچنین ممکن است  باکتری هایی که در اطراف زگیل های مقعد قرار دارند، از بین بروند.

ارزش غذایی سرکه سیب

روغن درخت چای

این روغن را می توان برای بهبود زگیل مقعد مورد استفاده قرار داد. درخت چای، دارای طبیعتی خشک بوده و در خشک کردن زخم ها بسیار موثر است.

به همین دلیل، ممکن است زگیل های مقعد را هم خشک کند و به آنها اجازه دهد تا خودشان از پوست جدا شده و برطرف شوند. این نکته مهم است که به منظور جلوگیری و پیشگیری از زگیل مقعد، باید عملکرد سیستم  ایمنی را  تقویت کرده و افزایش دهیم.

روغن چای

رژیم غذایی خود را بر اساس مصرف دانه های کامل، ایجاد کرده مقدار کمی از قندهای ساده بخورید و تا می توانید استراحت  کنید. گیاهانی که سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شوند عبارتند از: شیرین بیان و گل طلایی. استفاده از گیاه اکیناسه نیز دربلند مدت، سبب از بین بردن برخی از مشکلات شدید ایمنی  شده و بسیار مفید است.

درمان زگیل مقعدی با سیر

سیر یک درمان خانگی بسیار عالی برای زگیل است. استفاده از سیر تازه در بهبود این بیماری کمک موثری است.  شما همچنین می توانید از آب سیر استفاده کنید. ابتدا سیر را به قسمت کوچکی از پوست خود زده تا ببینید آیا پوست شما به سیر حساس  است یا خیر، و سپس بر ناحیه ای که زگیل در آن رشد کرده بمالید.

عکس از بین بردن بوی سیر

بر طبق شواهد موجود، می توان گفت که استفاده از عصاره سیر، می تواند سبب خشک کردن و از بین بردن آنها شود. شما می توانید عصاره سیر را خریداری کنید و به طور مستقیم روی زگیل ها اعمال کنید.

به خاطر داشته باشید که هر بیماری و عارضه ای دلیلی داشته و با برطرف کردن علت اصلی بیماری ها ، بهتر و سریع تر می توان به بهبودی نزدیک شد. به همین خاطر، به محض مشاهده علائم و مشکلات ، به پزشک متخصص مراجعه کنید.

متخصصان ارولوژی دانشگاه تهران برای درمان زگیل تناسلی چه روشی را پیشنهاد می دهند؟

بهترین درمان زگیل تناسلی

منبع: www.healthline.com

آیا زگیل مقعدی خطرناک است؟
5 (100%) 4 رای

دکتر حسین کرمی

متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی و زگیل تناسلی

عفونت با ویروس HPV یا زگیل تناسلی شایعترین عفونت منتشره از طریق سکس در دنیاست. امروزه جوانان زیادی را در مطب و کلینیک ارولوژی ویزیت می کنم که مبتلا به زگیل تناسلی شده و با نگرانی جهت درمان زگیل تناسلی مراجعه می نمایند.در راستای پیشگیری بهتر از درمان است، اطلاع رسانی در نحوه ی انتقال ویروس نقش مهمی در جلوگیری از انتقال و انتشار آن دارد.
اطلاعات تماس با دکتر حسین کرمی
تلفن تماس:
۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
وب‌سایت: کلیک کنید
آدرس: تهران، خیابان شریعتی،قلهک،روبروی مسجد قلهک ،کوچه سجاد ، ساختمان پزشکان سجاد، پلاک 68

دکتر محمد جباری

متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی ، درمان زگیل تناسلی

دکتر محمد جباری در زمینه جراحی های ترمیمی مجرای ادراری مادرزادی که به دنبال ضربه و تصادف،درمان زگیل تناسلی، بی…
مشاهده اطلاعات تماس با دکتر محمد جباری
اطلاعات تماس با دکتر محمد جباری
تلفن تماس:
۰۹۱۰۹۸۱۹۰۵۰
وب‌سایت: کلیک کنید
آدرس: تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک ۲۲ , طبقه ۴, واحد ۲۰

دکتر عباس انتظاری

متخصص طب پیشگیری، درمان زگیل تناسلی

روش درمان زگیل تناسلی توسط پزشک و با توجه به محل درگیری و اندازه ضایعات تعیین می شود. بسته به نظر پزشک ممکن اس…
مشاهده اطلاعات تماس با دکتر عباس انتظاری
اطلاعات تماس با دکتر عباس انتظاری
تلفن تماس:
02122023107
وب‌سایت: کلیک کنید
آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از زعفرانیه، نبش کوچه طوس، برج فردوس طبقه ۲، واحد ۱۲

پزشک ها متخصص مرتبط

 • متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی و زگیل تناسلی

  دکتر حسین کرمی

  متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی و زگیل تناسلی
  تلفن تماس:
  ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
  وب‌سایت: کلیک کنید
  تهران، خیابان شریعتی،قلهک،روبروی مسجد قلهک ،کوچه سجاد ، ساختمان پزشکان سجاد، پلاک 68
 • متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی ، درمان زگیل تناسلی

  دکتر محمد جباری

  متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی ، درمان زگیل تناسلی
  تلفن تماس:
  ۰۹۱۰۹۸۱۹۰۵۰
  وب‌سایت: کلیک کنید
  تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک ۲۲ , طبقه ۴, واحد ۲۰
 • متخصص طب پیشگیری، درمان زگیل تناسلی

  دکتر عباس انتظاری

  متخصص طب پیشگیری، درمان زگیل تناسلی
  تلفن تماس:
  02122023107
  وب‌سایت: کلیک کنید
  تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از زعفرانیه، نبش کوچه طوس، برج فردوس طبقه ۲، واحد ۱۲
از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال خودتون و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.

ثبت سوال جدید

تمامی پرسش‌های ثبت شده به سرعتو با دقت ویژه توسط پزشکان متخصص نبض‌ما دقیق پاسخ داده می‌شوند.
امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرمجید یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ۱۶:۵۹( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام بعضی وقتا هنگام همبستری نعوذ به سختی وزود هم شل میشود.
  1. تصویر کاربردکتر محمد جباریجمعه ۱۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۹:۵۱( 1 ماه پیش)
   سلام
   کم توانی جنسی علل متعددی دارد که بخشی جسمی و بخشی از آن عوامل فکری و روانی است. از علل جسمی می توان به اختلالات هورمونی و اختلالات عروق و اعصاب مربوط به آلت تناسلی اشاره کرد. بیماری هایی نظیر دیابت، فشار خون بالا، بالا بودن چربی خون و اختلالات عصبی در ناحیه کمر و داروها بویژه برخی از داروهای فشار خون و داروهای اعصاب و روان، رژیم های ناسالم مخصوصا رژیم پرچربی، سیگار، مواد مخدر و روانگردان، عدم تحرک و ورزش منظم، استرس و فشارهای روانی و عدم رضایت مندی از زندگی و شرایط موجود، بالا بودن ساعات کار و کم بودن زمان لازم برای استراحت و در کنار خانواده بودن همه بخشی از علل کم میلی و کم توانی جنسی است. لذا در ابتدا نیاز به معاینه و انجام تست های لازم توسط ارولوژیست هست. در صورت طبیعیی بودن ارزیابی های لازم توسط متخصص ارولوژی توصیه می شود برای مشاوره به روانشناسی که در زمینه روابط جنسی فعالیت می کند مراجعه کنید. یادتان باشد در خیلی از موارد کلید درمان در دستان خودتان هست و با تغییر سبک و شیوه ی زندگی می توانید فعالیت جنسی مطلوب و رضایت بخشی را داشته باشید. در آخر اگر بیماری قلبی یا فشار خون کنترل نشده ندارید گاهی هم می توانید از قرص های کمکی مثل سیلدنافیل ۵۰ میلی گرمی یکساعت قبل از رابطه استفاده کنید. از شایع ترین عوارض احتمالی این قرص سردرد، گرفتگی بینی و تاری دید می باشد و مصرف همزمان آن با برخی از داروهای قلبی ممنوع می باشد.

   دکتر محمد جباری
   جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی و فوق تخصص ارولوژی ترمیمی
   https://www.drjabbari.com/
 • تصویر کاربرهادی دوشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۵۲( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  با سلام و عرض ادب دارم خدمت شما .
  بنده که تقریبا الان حدود4سال است که گرفتار این بیماری شدم.( من 22سالم می باشد ) هیچ وقت نتونسته بودم علت مشکلم را بدانم تا سال ها که اخیرا تازه متوجه شدم که مثانه عصبی دارم . خیلی اذیت می شدم در دستشویی حدود 1ساعت در ابتدا و گاهی هم 2 ساعت به طول باید می نشستم از ان جا که هنوز جوون هستم بیشتر درگیر مشکلات جنسی که عوارض این بیماری هست رنج می برم. بهترین دوکتر که رفتم بعداز چکاپ کامل چند بار گفت مثانه عصبی دارم وهیچ تعریفی به من نداد که حتی بفهمم مشکلم دقیقا چه می باشد. در نهایت یقرصی برام نوشت و هیچ عمل هم نکرد.
  ای کاش میشد یک راه حلی برام پیدا بکنید واقعا از شما سپاس گذار دنیا واخرت می شوم .خیلی ممنون
  1. تصویر کاربردکتر شهریار ناطقیکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ ۰۱:۵۸( 1 ماه پیش)
   سلام،توضيحات شما خيلي كلي و بدون اشاره به نشانه هاي بيماري است
   حتي به اسم قرص هم اشاره اي نكرده ايد
   به هر حال ٢ نكته
   ١-تشخيص قطعي مثانه عصبي با نوار مثانه است
   ٢-مثانه عصبي باعث مشكلات جنسي نميشود

   دکتر شهریار ناطق
   جراح کلیه و متخصص ارولوژی

   https://drshnategh.com
 • تصویر کاربرزهرا پنجشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۰۸( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام و خدا قوت
  آقا 31 ساله . مادرزادی مشکل نارسایی قلب دارن که بین بطن ها سوراخه و خون خوب آصفی نمیشه .حدود 4 ماهه که پا درد گرفتن .آزمایش خون نشون میده اوره بالاست. دکتر داروی سلکوکسیب تجویز کرده .ولی هیچ دکتری نمیگه مشکل از کجاست . ممکنه کلیه ها مشکل داشته باشه و بیماری نقرس باشه ؟
  برای بهبود چه رژیم غذایی پیشنهاد میکنید ؟
  لطف میکنید .ممنونم
  1. تصویر کاربردکتر شهریار ناطقیکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ۱۵:۳۳( 2 ماه پیش)
   سلام
   براي اطمينان از كاركرد خوب كليه ازمايش ادرار،كراتنينين و براي بررسي نقرس ازمايش اسيد اوريك دهيد

   دکتر شهریار ناطق
   جراح کلیه و متخصص ارولوژی

   https://drshnategh.com
 • تصویر کاربرممممم چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۱:۴۳( 2 ماه پیش) مشاهده پرسش
  جوانی ۲۶ساله هستم چندسال پیش درادرارم جرک دیدم وبه دکتر مراجعه کردم دکترگفت عفونت ادراردارید،وکلیه ها هم پلی استیک هستن،انتی بیوتیک داد وبهترنشدم،الان چندسال میگذرو کم بیش این عفونت عمراهم بوده،الان چندروزه میشه که ادرارم نمیاد به زور میاد،،ودستشویی میرم تاخودم میخوام دوباره بشورم دوباره ادرارم میگیره،وتخلیه نمیشه درست،وبالای التم سمت راست یکم هم ورم داره این ورم یکسالی میشه ،لطف کنید راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورپنجشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۷ ۱۷:۴۰( 2 ماه پیش)
   با سلام کشت ادرار و آزمایش ادرار انجام بدین یک سونوگرافی هم از نظر کلیه ها مثانه پروستات تعیین حجم باقیمانده ادراری و کانال اینگوئینال دو طرفه انجام بدهید
 • تصویر کاربرمحمدحمیدی سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ ۱۴:۲۵( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام.کلیه های من سنگ سازن.کلیه سمت راستم سنگ ۱۰میل داشت که حدودا دو ماه پیش لیزر کردم و دفع شد.سمت چپم الان سنگ ۴ میل داره. کلیه هام هر ۴ ماه سنگ میسازن.سنگ ها رو دادم آزمایش و جواب آزمایش و فرستادم براتون لطفا بگید در اثر چی سنگ میسازه.چی نباید بخورم. و اینکه چیزی هست بخورم که بدون عمل سنگ شکن و لیزر دفع سنگ داشته باشم.ممنون
  1. تصویر کاربردکتر رضا ولی پورپنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۱۶( 4 ماه پیش)
   سلام سنگ شما ۷۰ درصدکلسیم اگزالات و ۱۰_۲۰ درصد کلسیم فسفات هست باید آزمایش ادرار ۲۴ ساعته از نظر ۱۲ تا فاکتور ادرار ی و آزمایشات خون از جهت سنگ انجام بشه

   دکتر ولی پور
   متخصص کلیه و مجاری ادراری تناسلی
   https://dr-valipour.com
 • تصویر کاربرمحسنی جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ ۲۲:۱۳( 4 ماه پیش) مشاهده پرسش
  فردی که کراتینین دفع می کند آیادرمان قطعی دارد؟
  1. تصویر کاربردکتر شهریار ناطقدوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۱۲( 4 ماه پیش)
   سلام،بستگي به علت زمينه اي دفع كراتينين دارد اگر علت زمينه اي قابل رفع باشد بله درمان ميشود

   دکتر شهریار ناطق
   جراح کلیه و متخصص ارولوژی

   https://drshnategh.com
 • تصویر کاربریوسف یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۵:۱۳( 5 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام من چن سالی میشه به خودارضایی اعتیاد پیدا کردم آیا دارویی واسه کاهش میل جنسی وجود داره؟
  1. تصویر کاربردکتر شهریار ناطقدوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۱:۲۷( 4 ماه پیش)
   سلام،ميتوانيد تحت نظر پزشك از داروي فيناسترايد و يا سيپروترون استات استفاده كنيد

   دکتر شهریار ناطق
   جراح کلیه و متخصص ارولوژی

   https://drshnategh.com
 • تصویر کاربرشاهین پنجشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۷ ۱۲:۱۷( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  باسلام من چهل سال سن دارم مدت یک سال است مشگل عدم نعوظ دارم والان دوماه است بیضه سمت چپ من درد شدید دارد گاهی اوقات ضمنا بر روی الت لکه های قرمز بود وپوست میشد که الان دو ماه است بهتر است هیچ دارویی هم تا حالا استفاده نکردم ممنون بابت جوابتون
  1. تصویر کاربرمشاور نبض ماجمعه ۲۴ فروردین ۱۳۹۷ ۱۸:۴۶( 6 ماه پیش)
   با سلام براي درد بيضه سونوگرافي رنگي از بيضه و سونوگرافي معمولي كليه ها و مثانه و پروستات و تعيين حجم باقيمانده و كانال اينگوئينال دو طرف از نظر فتق انجام بدين و براي نعوظ بعد از بهبود درد بيضه و مشخص شدن علتش تادالافيل ١٠ ميلي ١ ساعت قبل از نزديكب
 • تصویر کاربرbenyamin دوشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ۱۸:۵۸( 6 ماه پیش) مشاهده پرسش
  سلام
  در هنگام نزدیکی جهش اسپرم بسیار پایین است ، راهنمایی بفرمائید چه دارویی بایستی مصرف کنم؟
  morphology = 50 {5cbfe622fe37301d32b88e2b55194d9dd5b10ef3f3a931be3c1583f878f9b8c1}
  Motile = 55.81
  progressive = 53.70
  round Cell = 1.75
  1. تصویر کاربرمشاور نبض ماچهارشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ ۲۱:۲۶( 6 ماه پیش)
   با سلام آزمايش اسپرم نرمال است دارويي براي جهش نداريم
 • تصویر کاربربی دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ۱۹:۳۱( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  کلیه‌ سرطانی در مراحل ابتدایی سرطان با روش لاپاراسکوپی کاملا قابل درمان است؟
  1. تصویر کاربرمشاور نبض مادوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ۱۹:۳۱( 1 سال پیش)
   بله چون در بسیاری از مواقع فقط قسمت سرطانی برداشته می‌شود و نیاز به برداشتن کل کلیه‌ها نیست.کلیه‌های خاموش هم که باعث فشار خون و عفونت‌های ادراری می‌شوند با این روش بدون شکاف بزرگ خارج می‌شوند.
درحال دریافت اطلاعات

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد؛
همچنین لطفاً درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

پرسش از دکتر