روش هایی برای درمان قطعی زگیل تناسلی

آیا درمان زگیل تناسلی (ژنیتال وارت) امکان پذیر است؟ زگیل تناسلی، یک عفونت جنسی منتقل شده از نوع خاصی از ویروس پاپیلوم انسانی (HPV) است. این زگیل، می تواند باعث درد، ناراحتی و خارش شود.

زگیل تناسلی (ژنیتال وارت) نوعی ضایعه است که بر روی آلت تناسلی ظاهر می شود. زگیل تناسلی برای زنان بسیار خطرناک هستند زیرا برخی از انواع HPV ممکن است سبب سرطان دهانه رحم  شود. درمان زگیل تناسلی اصلا ساده نیست و همیشه باید یادتان باشد، پیشگیری از ابتلا به زگیل تناسلی بهترین راهکار است.

زگیل تناسلی

زگیل تناسلی از طریق فعالیت جنسی منتقل می شود. شما ممکن است  حتی تا چندین هفته پس از عفونت ،زگیل را مشاهده نکنید.

زگیل ها همیشه قابل مشاهده نیستند. آنها ممکن است بسیار کوچک و به رنگ پوست و یا کمی تیره تر باشند. برخی از زگیل های بزرگ، ممکن است شبیه گل کلم، بعضی ممکن است صاف یا کمی ضخیم باشند. یک فرد آلوده ممکن است خوشه ای از زگیل ها یا فقط یک زگیل  داشته باشد.

درمان زگیل تناسلی در زنان

زنان مبتلا به زگیل های تناسلی، ممکن است سه تا شش ماه پس از درمان اولیه خود برای نظارت بر هر گونه تغییر در گردن رحم،نیاز به آزمایش پاپ اسمیر داشته باشند.

این به این دلیل که انواع خاصی از HPV که سبب زگیل های تناسلی نیز می شوند با سرطان گردن رحم و تغییرات پیش سرطانی در گردن رحم همراه است.

سونوگرافی واژینال

ممکن است در زنان، زگیل تناسلی بر روی رحم ، دیواره های واژن، ناحیه بین ناحیه تناسلی خارجی و مقعد، کانال مقعد و دهانه رحم، رشد کند. زگیل تناسلی، همچنین می تواند در دهان یا گلوی یک فرد که تماس جنسی دهانی با یک فرد آلوده داشته باشد، رشد کند. بهترین راه برای درمان زگیل تناسلی در زنان استفاده از لیزر است.

درمان زگیل تناسلی در مردان

زگیل تناسلی در مردان، ممکن است بر روی نوک آلت تناسلی، اسکروتوم یا مقعد رخ دهد. بیش از ۱۵۰ نوع مختلف HPV وجود دارد. تقریبا ۳۰ مورد از این موارد مربوط به عفونت های دستگاه تناسلی HPV هستند.

هر نوع HPV شماره گذاری شده و به عنوان یک HPV با خطر بالا یا کم خطر طبقه بندی می شود.در برخی موارد، زگیل ها، بدون هیچ گونه اذیتی در درازمدت خود به خود، برطرف می شوند.

HPV

اکثر مردان مبتلا به زگیل تناسلی، هرگز علائم را تجربه نمی کنند یا متوجه نمی شوند که عفونت دارند و در صورت آگاهی از بروز عفونت، ممکن است متوجه علائم زگیل های تناسلی خود شوند.

مردان و زنان می توانند زگیل تناسلی را از واژن، مقعد یا رابطه جنسی دهانی با یک شریک آلوده داشته باشند. اکثر افراد مبتلا به HPV ، می توانند به طور ناخودآگاه آن را به شریک خود منتقل می کنند، زیرا آنها از وضعیت زگیل خود، مطلع نیستند. برای درمان زگیل تناسلی در مردان می توان از کرایوتراپی و یا لیزر درمانی استفاده کرد.

درمان زگیل تناسلی در دختران

زگیل تناسلی، زگیل هایی هستند که در نزدیکی یا در ناحیه تناسلی قرار دارند. برای یک دختر، این بدان معنی است که در نزدیکی (ناحیه تناسلی خارجی)، مهبل (واژن) و دهانه رحم قرار دارد.

برای یک پسر، به این معنی است که نزدیک یا بر روی آلت تناسلی ، اسکروتوم یا مقعد است.

درمان زگیل تناسلی با داروهای گیاهی

برای درمان این نوع زگیل، هیچگاه خودتان و به طور خودسرانه اقدام نکنید. استفاده از درمان های غلط ممکن است آسیب بیشتری  به بیمار برساند.

بعضی از درمان های خانگی در درمان زگیل های تناسلی مفید هستند، اما شواهد کمی در قطعیت آن ها وجود دارد. قبل از تلاش برای درمان خانگی، همیشه با پزشک خود مشورت کنید.

طبق گزارش روزانه پوست و زیبایی شناسی بالینی، در سال، یک میلیون مورد جدید زگیل های تناسلی گزارش می شود. اکثر موارد زگیل تناسلی، ناشی از ویروس پاپیلوم انسانی است.

بیماری HPV

ممکن است لازم باشد که از پزشک خود برای درمان زگیل های تناسلی استفاده کنید. شما همچنین ممکن است بخواهید زگیل های تناسلی خود را در خانه درمان کنید.

در مورد چند درمان خانگی که ممکن است به مقابله با زگیل های تناسلی و یا درمان آن کمک کند، مطالعه کنید. برخی از درمان های گیاهی و خانگی شامل موارد زیر است:

روغن درخت چای

روغن های مفید، در درمان مشکلات قارچی، به کار گرفته می شوند. روغن درخت چای، یک روغن اساسی است که در برابر قارچ و سایر آسیب ها به ارگانیسم ها، از جمله شپش سر سودمند است.

درمان زگیل تناسلی با چای سبز

چای سبز، در درمان زگیل های تناسلی موثراست. چای سبز به صورت ترکیبی و به شکل پماد، به صورت تجویزی در دسترس است.

چای سبز

درمان زگیل تناسلی با سیر

شواهد موجود نشان می دهد،  استفاده از عصاره سیر، در برطرف کردن زگیل ها  کمک کننده است. شما می توانید عصاره سیر را خریداری کنید و به طور مستقیم به زگیل ها بزنید.

سرکه سیب

با سرکه سیب ممکن است قادر به درمان این نوع زگیل در خانه شوید. این درمان خانگی و گیاهی، مشابه با داروهای تجویزی است که از مواد تشکیل دهنده اسیدی برای از بین بردن ویروس استفاده می کنند.

سبزیجات

سبزیجات، در درمان و پیشگیری اکثر بیماری ها بسیار مفید هستند. سعی کنید در درمان زگیل تناسلی، سبزیجات تیره را مصرف کنید مانند: کلم بروکلی. این کلم حاوی ایندول-۳-کاربینول (I3C) است که می تواند در درمان زگیل های تناسلی موثر باشد. توصیه می کنیم هر ۴ تا ۵ بار از این سبزی مصرف کنید.

B-12

ویتامین b12

کمبود B12 و افزایش خطر ابتلا به زگیل تناسلی  را فراموش نکنید. مصرف مولتی ویتامین و مکمل های B-12 ممکن است به بدن شما کمک کند تا از عفونت HPV جلوگیری کرده  و زگیل را درمان کند.

آیا زگیل تناسلی درمان قطعی دارد؟

ویروس زگیل های تناسلی قابل مشاهده اغلب با گذشت زمان، نمی تواند از بین برود، زیرا به جریان خون وارد شده است. این بدان معنی است که شما در طول زندگی خود ممکن است با آن همراه باشید و یا آن را به دیگران انتقال دهید.

به همین دلیل دقت و مدیریت علائم و نشانه ها مهم است زیرا شما ممکن است به طور ناخواسته آن را انتقال داده و به این ترتیب می توانید از انتقال ویروس به دیگران جلوگیری کنید. زگیل تناسلی ممکن است به دیگران منتقل شود حتی زمانی که زگیل های مرطوب یا علائم دیگر وجود نداشته باشد.

شما در هر زمانی می توانید نسبت به درمان زگیل تناسلی اقدام کرده و به پزشک مراجعه کنید. زیرا ممکن است علائم بسیار دردناک باشد.

دارویی

پزشک شما ممکن است درمان های موضعی زگیل را تجویز کند که ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • کرم آلدارا (ایمی کیمود)  پماد برای درمان زگیل تناسلی
 • پودوفیلین (Podophyllin)
 • اسید تری کلرواسوتیک (TCA)

هیچ درمان سرپایی برای زگیل تناسلی وجود ندارد. ریشه کن سازی یا کاهش علائم، هدف اصلی درمان زگیل است، اما از بین بردن ضایعات داخل اپیتلیال هم مهم  است. درمان کلی و استراتژی از بین بردن ضایعات در بیماران مبتلا به زگیل، تا زمانی که سیستم ایمنی بتواند ویروس را کنترل کند، امکان پذیر است.

اگر دچار زگیل های مرطوب هستید، ممکن است برای برداشتن آنها، نیاز به جراحی باشد. پزشک شما می تواند زگیل را به روش های زیر از بین ببرد:

 • الکتروکوتر، و یا زگیل  سوزی با جریان الکتریکی
 • درمان های لیزری – برداشتن و یا قطع زگیل ها – تزریق اینترفرون

اکثر بیماران مبتلا به زگیل در طی چند هفته یا چند ماه نیاز به درمان های متعدد دارند. اگر پس از ۳  بار درمان با درمانگر، بهبود قابل ملاحظه ای مشاهده نشده و یا اگر بعد از ۶  بار درمان به طور کامل نتیجه خوبی به دست نیامد،  باید از روش های مختلف درمان استفاده کرد.

زگیل مقعدی در کودکان و بزرگسالان می تواند بروز نماید.  آیا زگیل مقعدی خطرناک تر از زگیل تناسلی است؟

زگیل مقعدی چیست؟

4.4/5 - (28 امتیاز)

دکتر عباس انتظاری

متخصص طب پیشگیری، درمان زگیل تناسلی

روش درمان زگیل تناسلی توسط پزشک و با توجه به محل درگیری و اندازه ضایعات تعیین می شود. بسته به نظر پزشک ممکن است از داروهای موضعی مثل پودوفیلین یا سایر روشها مانند لیزر، نیتروژن مایع و فتودینامیک تراپی با آمینولولونیک اسید ‌باشد
اطلاعات تماس با دکتر عباس انتظاری
تلفن تماس:
02122023107
وب‌سایت: کلیک کنید
آدرس: آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از زعفرانیه، نبش کوچه طوس، برج فردوس طبقه ۲، واحد ۱۲

دکتر محمد جباری

متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی و زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی در زنان مخصوصا برای خانم هایی که قصد ازدواج و یا بارداری دارند، در اولویت قرار دارد؛ چرا که عدم درمان به موقع زگیل تناسلی می تواند منجر به گسترش این ویروس و ایجاد بیماری های خطرناکی از جمله سرطان دهانه رحم در خانم ها شود.
اطلاعات تماس با دکتر محمد جباری
تلفن تماس:
۰۲۱۸۸۷۱۳۶۳۲
وب‌سایت: کلیک کنید
آدرس: تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک ۲۲ , طبقه ۴, واحد ۲۰

دکتر حسین کرمی

متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی و زگیل تناسلی

عفونت با ویروس HPV یا زگیل تناسلی شایعترین عفونت منتشره از طریق سکس در دنیاست. امروزه جوانان زیادی را در مطب و…
مشاهده اطلاعات تماس با دکتر حسین کرمی
اطلاعات تماس با دکتر حسین کرمی
تلفن تماس:
۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
وب‌سایت: کلیک کنید
آدرس: تهران، خیابان شریعتی،قلهک،روبروی مسجد قلهک ،کوچه سجاد ، ساختمان پزشکان سجاد، پلاک 68

متخصصین درمان زگیل تناسلی

 • متخصص طب پیشگیری، درمان زگیل تناسلی

  دکتر عباس انتظاری

  متخصص طب پیشگیری، درمان زگیل تناسلی
  تلفن تماس:
  02122023107
  وب‌سایت: کلیک کنید
  آدرس: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از زعفرانیه، نبش کوچه طوس، برج فردوس طبقه ۲، واحد ۱۲
 • متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی و زگیل تناسلی

  دکتر محمد جباری

  متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی و زگیل تناسلی
  تلفن تماس:
  ۰۲۱۸۸۷۱۳۶۳۲
  وب‌سایت: کلیک کنید
  تهران ، خ میرزای شیرازی , نرسیده به خ شهید بهشتی, کوچه شهدا , پلاک ۲۲ , طبقه ۴, واحد ۲۰
 • متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی و زگیل تناسلی

  دکتر حسین کرمی

  متخصص کلیه و مجاری اداری تناسلی و زگیل تناسلی
  تلفن تماس:
  ۰۲۱۲۲۶۴۲۷۴۴
  وب‌سایت: کلیک کنید
  تهران، خیابان شریعتی،قلهک،روبروی مسجد قلهک ،کوچه سجاد ، ساختمان پزشکان سجاد، پلاک 68
منبع healthline

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 نظر
 1. بهادر می‌نویسد

  دوستان من تمام بدنم رو زگیل گرفته بود فقط با طب سنتی درمان شدم اینکه تا دوهفته ناشتا کندر با آب جوش بخورید و از نوره استفاده کنید و به طور معجزه آسا دونه دونه زگیل هاتون خشک میشه

  1. zari می‌نویسد

   سلام کندر با اب جوش چطور مصرف کردین؟یعنی کندر پودر کردبن تو اب جوس حل کردین خوردین؟این واسه زگیل تناسلی موثرع؟

   1. علی می‌نویسد

    ایا زیگیل تناسلی هم محو میکنه

  2. ناشناس می‌نویسد

   نوره چیه دیگه؟؟؟؟

  3. علی می‌نویسد

   نحوه مصرف

  4. علی می‌نویسد

   نحوه مصرف

  5. ناشناس می‌نویسد

   سلام نورہ چیہ؟

  6. ناشناس می‌نویسد

   فقط همینو خوردید

 2. شهاب می‌نویسد

  با مصرف قارچ شیتاکه خوب میشوید…در ضمن اطلاعات غلط ندهید…ویروس در زیر پوسته نه تو.خون…و احتمال پاک شدن هست…زبان اصلی در تمام سایتهای جهان میت.انید مطالعه کنید.

 3. آیسان می‌نویسد

  سلام.چرا درمان قطعی این نمیاد من یک نفس راحت بکشم. واقعا نا امید نا امیدم

 4. محسن می‌نویسد

  Hpv کاملا قابل درمانه این که میگن درمان نمیشه به این معنا هست که دارویی براش ساخته نشده ولی با رعایت ۱سری موارد میشه کامل درمانش کرد.مگه نشنیدین میگن طرف سرطان داشته ولی خوب شده؟از اون بدتر نیست که.

  1. ناشناس می‌نویسد

   چجوری

 5. سعید می‌نویسد

  با سلام من چند عدد زگیل روی پوست بیضه هام بود با مراجعه به دکتر و سوزاندن اونا الان مشکلم حل شده آیا راه درمان و ریشه کن کردن کامل این بیماری و این که به طرف مقابل انتقال پیدا نکنه وجود داره ؟راهنمایی کنید ممنون میشم

 6. سعید می‌نویسد

  خدایش اگه کسی میدونه چجور درمان قطعی وجود داره ب من بگه من تازه دوره فریز شروع کردم حالم داره بهم میخوره همه میگن از رابطس اخ منکه کسیو ندارم چی بگم ب هر کسی هم میگم میگه داشتی اگه درمان قطعی هس که ویروسش از بدن بیرون بره اطلاع رسانی کنید ازدواج نکردم بخاطر همین ویروس میترسم همسرمم بگیره فقط بخاطر همین ازدواجم نمیکنم

 7. ن می‌نویسد

  با سلام
  توروخداا یکی یک هزینه کنه داروی خوراکی واسه از بین بردن تبخال تناسلی و زیگیل تناسلی رو بسازع به خدا یک ملت دعاش می کنن و بیمه میشه دارم دیونه میسم از بس بدنم ضعیف میشه یک دوره های از ماه باور کنیدد خیلی لازمه این داروی خوراکی چقدر اخه فریز کردن واین داستان هاا و حرص خوردن ها.????

 8. nnnnnn می‌نویسد

  سلام من حدود یک سال و نیم تعداد زیادی لکه هایی مثل زیگیل بر روی آلت تناسلیم میبینم
  این ضایعه های پوستی کمی برجستگی دارند میخواستمبدونم من بیماری hpv دارم؟
  ممنون میشم پاسخ درست بدید

 9. رویا می‌نویسد

  سلام من دو جلسه کرایوتراپی انجام دادم ولی هنو بهبودی کامل نداشتم میشهذکمک کنید

 10. حسن می‌نویسد

  سلام سه بار رفتم فریز کردم اما خوب نشدم بازهم بعد یه هفته کم کم زگیل روی پوست آلتم ظاهر میشه یه دوره هم چندتاپماداستفاده کردم امابازهم زگیل مشاهده میشه واقعا خسته شدم همیشه فکرم درگیر این موضوعه که چطور درمانش کنم

 11. مینا می‌نویسد

  سلام اقای دکتر من یکسال درگیرم ۴ تا تایپ پرخطر دارم کرایو کردم قسمت خارجی رو ولی الان داخل رحمم درگیره برای زگیلهای داخل رحم باید چیکار کرد

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر پریا سه شنبه ۲۰ فروردین ۹۸( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 175 مشاهده پرسش
  سلام من دوس پسرم میگه زگیل تناسلی دارم و من تا حالا هیچ نوع رابطه ی جنسی باهش نداشتم و قصد ازدواج داریم آیا امکان درمان قطعی دارد؟ و اگر من باهش ازدواج کنم رابطه داشته باشم بعد ازدواج امکان انتقال وجود دارد؟زگیل تناسلی درمان دارد؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور سه شنبه ۲۰ فروردین ۹۸( 3 سال پیش)

   با سلام سه نوبت واکسن گارداسیل (نوبت صفر ۲ماه بعد و ۶ ماه بعد از نوبت اول)بزنید و سپس ازدواج کنید وهر ۶ _۱۲ ماه نیاز است جهت معاینه به متخصص زنان مراجعه کنید الان ۹۰ درصد پسران زگیل تناسلی دارند اگر بخواهید با این دوست پسرتان ازدواج نکنید کلا نباید با هیچ کس دیگری هم ازدواج کنید

 • تصویر کاربر رز یکشنبه ۱۹ اسفند ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 198 مشاهده پرسش
  سلام من ۳ سال پیش که نزدیک ۳۰ سالم بود . چند تا برجستگی کوچک اطراف مقعد و داخل واژنم بوجود اومده بود که به یک دکتر زنان مراجعه کردم و گفت که زگیل تناسلیه. با یه اسیدی توی دو جلسه زگیلها برطرف شد و دیگه هم در نیومد. همون موقع دکتر برام واکسن گارداسیل هم نوشت که واکسنها رو زدم. الان می خوام ببینم احتمال داره تو این ۳ سال زگیل تو دهانه رحم من رفته باشه و منجر به سرطان شه و سوال بعد اینه که الان بعد از این همه وقت ویروس تو بدن من مونده و ممکنه من به همسرم منتقلش کنم؟
  1. تصویر کاربر رز سه شنبه ۱۴ اسفند ۹۷( 3 سال پیش)
   ببخشید یه سوال دیگه هم دارم. یه برجستگی روی پرده بکارتم هست از جنس خودش . امکان داره زگیل باشه ؟
  2. تصویر کاربر دکتر مریم عباسیان یکشنبه ۱۹ اسفند ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام

   میتوانید تست پاپ به علاوه hpv بدهید تا مطمین شوید.در مورد آن ضایعه هم باید معاینه شوید.

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر s جمعه ۳ اسفند ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 188 مشاهده پرسش
  سلام من بكارت دارم و دچار phv شدم در روى واژن و بعد از نمونه بردارى شماره ويروس ٥٩ و ١١ بود و به من گفتن اين عدد جزو پر خطرهاست ولى چون بكارت دارم نميتونن پاپ اسمير برام انجام بدن
  من الان نميدونم بايد چيكار كنم و اين كه اين به اين معنى هست كه من الان دچار سرطان دهانه رحم هستم؟
  چون اين ويروس از بين نميره اگر با كسى ازدواج كنم بدها اين ويروس رو به همسرم انتقال ميدم؟
  1. تصویر کاربر دکتر مریم عباسیان جمعه ۳ اسفند ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام.به معنی این نیست که سرطان رحم دارید!!!! اگر زگیل مجدد بروز کند در تماس منتقل میشود .چند راه پیگیری هست نگران نباش و حتما با متخصص زنان مشورت کن چون باید کامل در موردش با شما صحبت کند.

 • تصویر کاربر قادر جمعه ۲۸ دی ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 192 مشاهده پرسش
  باسلام چندروزی ست که درکنارمقعد یک تیکه گوشت خیلی کوچک که بین دوتاانگشت قابل لمس وتشخییه وزیرپوستی وقابل تحرک به تکان خوردن باانگشت با این طرف وان طرف میباشد ویک ذره دردخیلی کم دارد خاستم بدانم ایا این یک زگیل تناسلی است یاخیر باتشکر منتظرجواب 38 سال سن دارم مردهستم
  1. تصویر کاربر قادر پنجشنبه ۲۷ دی ۹۷( 3 سال پیش)
   ukbhii
  2. تصویر کاربر مشاور نبض ما جمعه ۲۸ دی ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام ، با توصیفی که از زائده ایجاد شده کردین ، زگیل تناسلی نیست و ممکن است خال گوشتی یا برامدگی چربی باشد که اگر آزار دهنده است ، بهتر است برای از بین بردن آن و راحت شدن از شر آن به پزشک اورولوژ یا جراح عمومی مراجعه کنید

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
 • تصویر کاربر مهدی سه شنبه ۲۵ دی ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 152 مشاهده پرسش
  با سلام
  بنده مدتی هست اینجوری شدم و از مقعد تا زیر آلت تناسلی سوزش دارم.همیشه داغه.این کلاهک که آبله ای شده درد نداره.
  لطفا راهنمایی کنید.ممنونم.
  1. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق یکشنبه ۹ دی ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام،به نظر ميرسد كه يك ضايعه حساسيتي باشد
   پماد كالندولا و تريامسينولون را مخلوط كنيد و روي نواحي بماليد
   قرص تل فاست ١٢٠ ميلي روزي ١ عدد ميل كنيد

  2. تصویر کاربر دکتر هوشنگ قوامی سه شنبه ۲۵ دی ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام
   به متخصص پوست مراجعه کنید

  3. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور سه شنبه ۲۵ دی ۹۷( 3 سال پیش)

   با سلام احتمالا پروستاتیت مزمن دارید پوست آلت شما ربطی به این قضیه نداره و باید به متخصص پوست مراجعه کنید

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر آریا یکشنبه ۱۸ آذر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 186 مشاهده پرسش
  باسلام وخسته نباشید،40سال سنم میباشه،به مدت چهارپنج ساله که بدنم دچار زگیل شده،بالاخص در پشت گردن در یک نقطه حدودا ده زگیل رشد کرده وسرتاسر بدنم دچار زگیل شده،حتی پیشانی هم بصورت ریز زگیل در آورده،در ناحیه گردن بعضی اوقات بشدت دچار خارش میشه،بنظر شما راه درمان چیست؟آیا این زگیل همون پاپیلومای انسانیست؟در مقعد و آلت این نوع زگیل را ندارم.باتشکر
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱۸ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام.ممکنه اسکین تگ یا فیبرواپیتلیوما مطرح باشد
   اصلا هیچ ارتباطی با پاپیلوما ویروس ندارد
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

 • تصویر کاربر رحیمه سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 165 مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشید من نزدیک دهانه رحمم بیرون چندتا زگیل زدم ولی خیلی نرم هستش خوشه مانند نیست کرایو هم میرم محلول پدوفیلین استفاده میکنم ولی تغییری نمیکنه ولی اونایی ک سفت بودند بالاتر بودند ازبین رفتن حالا چ راهی وجود داره؟؟تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱۸ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام.لیزر به مراتب سریعتر است
   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

  2. تصویر کاربر دکتر محمد جباری یکشنبه ۱۸ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام
   با لیزر براحتی در یک جلسه درمان میشه

  3. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام،بهترين روش همان كرايو هست
   اگر با كرايو اصلا" تغيير نكرده است شايد اصلا" زگيل نباشد.بهتر است يك آزمايش از ضايعات بدهيد

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر علی یکشنبه ۱۸ آذر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 175 مشاهده پرسش
  سلام می خواستم بدونم قطعی ترین روش درمان زگیل تناسلی چیه و هزینش چقدره حداقل و حداکثرش و با دفترچه هم انجام میشه فقط آزاد محاسبه میشه ؟ ممنون از کمک و لطفتون
  1. تصویر کاربر دکتر محمد جباری یکشنبه ۱۸ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام
   سریع ترین و مطمئن ترین روش درمان زگیل تناسلی لیزر هست. هزینه به تعداد و سایز و محل زگیل ها بستگی دارد و آزاد می باشد

  2. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور یکشنبه ۱۸ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

   با سلام کرادیوتراپی بهترین روش درمان ظاهری زگیل است زگیل به هیچ عنوان درمان قطعی ندارد و ویروس زگیل وقتی وارد پوست می شود دیگر تا آخر عمر وجود دارد و هر از چند گاهی عود میکند هزینه کرایو به ازای هر زگیل ۱۰۰ _۱۵۰ هزار تومان است

  3. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱۸ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام روش درمان قطعی ندارد
   بهتره به بیمارستان رازی تهران مراجعه کنی

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر مهسام پنجشنبه ۲۲ آذر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 186 مشاهده پرسش
  ‘:
  ‘:
  با سلام خدمت خانم دکتر ،،من بیماریم که زگیل تناسلی دارم ،اوایل ریز ریز بودن ،،اما الان برجسته شدن ،ازمایش HPV دادم زگیلم از نوع ۳۱ و۶ شناخته شده بود ،،که رفتم متخصص گفتند باید منجمد کنیم اونم با هزینه بالا ،،یه جای دیگه گفت باید اسید بیاری که بسوزونیم ...ایا این زگیل عامل سرطانه؟؟ و این که درمان قطعی دارد ،،؟؟،به نظرتون چکار کنم لطفااا راهنماییم کنید ،،در ضمن من جلو رحمم هم پولیپ دیده شده که ۲۳ ،،۸وقت عمل دارم ایا برم عمل کنم یا نه ؟؟و ناگفته نباشه که من چهار ماهه زایمان کردم ،،لطفاااا راهنماییم کنید ممنون میشم??????
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۲۲ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

   بهتره در سریعترین زمان ممکن اقدامات درمانی انجام شود
   انتخاب روش درمانی با در نظر گرفتن شرایط بیمار توسط پزشک معالج است
   امکان درمان با کرایوتراپی اسید و حتی لیزر وجود دارد
   سریعترین روش درمانی استفاده از لیزر است
   واکسن گارداسیل کمک کننده است
   کلپوسکوپی ضروری است
   نگران نباش ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

  2. تصویر کاربر دکتر محمد جباری پنجشنبه ۲۲ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام
   زگیل ها غالبا منجر به سرطان نمی شوند ولی نیاز به پیگیری و‌درمان دارند. درمان زگیل غالبا ساده می باشد ولی ویروس آن ممکن است در بدن بماند و باعث عود زگیل گردد. جراحی پولیپ را انجام دهید و برای درمان به یکی از مراکز درمانی مراجعه کنید

  3. تصویر کاربر دکتر رضا ولی پور پنجشنبه ۲۲ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

   با سلام شما باید با متخصص زنان مشورت کنید من ارولوژیست هستم

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر fatemeh پنجشنبه ۲۲ آذر ۹۷( 3 سال پیش) تعداد بازدید: 176 مشاهده پرسش
  سلام من قبلا ی دونه زگیل تو قسمت آلت تناسلیم دیدم ک با شیره انجیر درمان شد بعد از اون ب یکباره تعداد زیادی زگیل ک سریعا ب مدت یکروز گسترش پیدا کردن دیدم باید از چه روشی درمانش کنم؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام.لیزر بهترین روش است
   سایر روش های درمانی عبارتنداز کرایوتراپی یا درمان دارویی با پدوفیلین
   از اقدامات خودسرانه پرهیز کن

  2. تصویر کاربر دکتر شهریار ناطق سه شنبه ۲۰ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام،شيره انجير به هيچ وجه جزء درمانهاي زگيل تناسلي نيست
   بهترين روش درمان زگيل تناسلي كرايو هست

  3. تصویر کاربر دکتر محمد جباری پنجشنبه ۲۲ آذر ۹۷( 3 سال پیش)

   سلام
   لیزر موثرترین، مطممئن ترین و سریعترین روش برای درمان زگیل تناسلی است

  4. نمایش سایر 2 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات