انحراف جنسی که کودکان را قربانی می کند!

اختلالات جنسی بخشی از اختلالات روانی محسوب می شوند و یکی از این اختلالات مشهور پدوفیلیا است که در آن فرد از لحاظ جنسی جذب کودکان می شود و می توان گفت این نوع جذب شدن غیر طبیعی و غیر عادی است.

نبض ما – پدوفیلی با خیال پردازی ها و یا فعالیت های جنسی با کودکان قبل از سن بلوغ، مشخص می شود. مبتلایان به پدوفیلی در اکثر مواقع مردان بوده و به هر دو جنس دختر و پسر جذب می شوند، لازم به ذکر است فرد پدوفیلی با بزرگسالان غیر همجنس خود نیز به خوبی رابطه برقرار می کند.

 افراد پدوفیلی معمولا خودشان را اینطور توجیه می کنند که کارشان در راستای کمک به کودکان قربانی بوده است و در همین راستا ممکن است به خود بگویند که به پروسه رشد کودک کمک کرده اند و یا کودک قربانی از عمل آنها لذت برده است. با این حال دائما به قربانیان شان تاکید می کنند که چیزی به والدین و نزدیکان خود نگویند.

آمار ۲۰ درصدی آزار جنسی کودکان در آمریکا، پدوفیلیا را تبدیل به شایع ترین انحرافات جنسی کرده است. متجاوزان در اکثر موارد فامیل، خویشاوندان و کسانی بوده اند که با خانواده کودک ارتباط نسبتا نزدیکی داشته اند. اشکال مختلف رفتارهای مرتبط با پدوفیلیا می تواند از صرفا نگاه کردن به کودک تا دراوردن لباس و لمس وی را شامل شوند. مطالعات نشان داده اند که کودکانی که مورد غفلت والدین شان قرار می گیرند و یا تنها هستند بیشتر در معرض خطر آزار یک فرد پدوفیلی قرار دارند.

مساله عمده ی که پدوفیلیا را از بعضی ناهنجاری های جنسی دیگر (مثلاً چشم چرانی) متمایز ساخته و نیازمند توجه مخصوص بوده این است که در پدوفیلیا، اختلال به شخص محدود نبوده بلکه سبب صدمه ی مستقیم جسمی و روانی بر افراد دیگر، بالاخص اطفال، می گردد. این یکی از ابعاد بسیار مهم این اختلال است. بهمین دلیل، با آنکه بعضی از محققین پدوفیلیا را از سوءاستفاده جنسی اطفال متمایز می دانند، ولی بسیاری از صاحبنظران دیگر معتقد اند بعلت اینکه پدوفیلیا صدمات روانی و جسمی بر اطفال وارد می سازد، واضحاً یک نوع سواستفاده از اطفال شمرده می شود.

پدوفیلی

دسته بندی ها

زیربخش های این اختلال عبارت اند از:

 • تمایل جنسی به پسرها
 • تمایل جنسی به دخترها
 • تمایل جنسی به هر دو
 • محدود به اعضای خانواده
 • منحصر به اطفال (درین گونه شخص تنها به کودکان علاقمند است)
 • غیرمنحصر به اطفال (درین گونه شخص هم به اطفال و هم به کلانسالان علاقمند است)

علائم و نشانه ها

کتاب تشخیصی و آماری اختلالات روانی، که یکی از معتبرترین کتابهای مرجع در دسته بندی اختلالات روانی است، چند ویژگی کلی برای پدوفیلیا را بر می شمارد، از آن جمله:

–  تمایلات مکرر و شدید جنسی یا رفتار جنسی با اطفال نابالغ یا اطفالی که بطور عموم ۱۳ ساله یا کمتر از آن باشند. این وضعیت حداقل برای شش ماه دوام داشته باشد.

– شخص بر اساس این تمایلات جنسی دست به رفتار جنسی زده باشد و یا این تمایل بشدت سبب نگرانی و تشویش وی گردد.

– شخص حداقل ۱۶ ساله بوده و حداقل ۵ سال از طفلی که مورد سواستفاده قرار گرفته کلانتر باشد.

بیماری پدوفیلیا

دلایل

پدوفیلیا ممکن است هم پوشانی زیادی با اضطراب، افسردگی اساسی یا اختلالات خلقی و اختلالات سوءمصرف مواد داشته باشد. چه این که در آمارها نشان داده شده است که نیمی از این افراد در حین ارتکاب جرم الکل مصرف کرده بودند.

دلایل پدوفیلیا و سایر انحرافات جنسی هنوز مشخص نشده است اما شواهدی مبنی بر وجود ریشه های آن در خانواده وجود دارد، بدین معنا که هم ژنتیک و هم رفتار آموخته شده در بروز آن موثرند.

با آنکه بسیاری از کارشناسان بر این باورند که افراد پدوفیلی قابل درمان نیستند اما روان درمانی می تواند به آنها در کنترل احساسات و رفتار انحرافی شان کمک کند.

بدون شک محیط جامعه، بی بندوباری های اخلاقی، بی توجهی به آموزه های شریعت و عدم التفات به تربیت صحیح نقش بسزایی در بوجود آمدن چنین پدیده هایی خواهد داشت.

نبض ما – گردآوری

منابع:

روان آنلاین،سایک نیوز


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سامان سه شنبه ۱۰ مرداد ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من 17 سالمه و قدم 178 هستش 4 یا 5 ماه پس از وارد شدن به سن 13 سالگی به بلوغ رسیدم آیا امکان داره 4 سانت دیگه رشد کنم؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما سه شنبه ۱۰ مرداد ۹۶( 2 سال پیش)
   رشد قدي در پسران تا ٢٠ سالگي ميباشد
 • تصویر کاربر فرح یکشنبه ۲۵ تیر ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  برای بیماری سلیاک دارو وجود دارد؟
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما یکشنبه ۲۵ تیر ۹۶( 2 سال پیش)
   عدم مصرف غلات حاوي گلوتن
 • تصویر کاربر شهرام چهارشنبه ۳۱ خرداد ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام یه سوال پرسیده بودم درباره مصرف مکمل وی که این جواب شما بود( اين پودرها براي بدن بسيار مضر است و يكي از عوارض آن ناباروري در مردان و كاهش و بدفرم كردن اسپرم ميباشد )ولی اینو تو سایت خودتون خوندم پس چرا مصرف متعادلش نوشته خوبه و خیلی هم ازش تعریف کردین( پروتئین وی (Whey) یکی از مکمل هایی است که نه تنها در بدنسازی بلکه در بین دیگر رشته ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد. و مصرف درست آن باعث رسیدن به نتیجه ایده آل و استفاده بیش از حد آن باعث عوارضی می شود.

  گردآوری – نبض ما

  پودر وی، آسان هضم می‌شود و حاوی تمام آمینو اسیدهایی است که بدنتان قادر به تولیدشان نیست، و باید از منابع غذایی تامین شوند. همچنین قرص پروتئین وی (WHEY) حاوی پروتئین وی، کربوهیدرات، کلسیم، بعضی چربی ها و تعدادی مواد دیگر است.
  پروتئین وی در آبی که از شیر دلمه شده جدا می شود، مثل آب پنیر یا آب ماست وجود دارد. منظور از شیر دلمه شده، شیر فاسد شده نیست، بلکه منظور پنیر یا ماست است. بنابراین ضرری ندارد، فقط باید از مصرف بیش از حد آن خودداری کرد. چرا که مصرف بیش از حد پروتئین وی بار کبدی را افزایش می دهد و باعث آسیب های جدی به کبد می شود و همانطور که می دانید بعد از قلب، کبد مهم ترین عضو بدن می باشد.)
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما چهارشنبه ۳۱ خرداد ۹۶( 2 سال پیش)
   مصرف زياد آن مضر است
   براي مصرف مورد نياز بدنتان با متخصص تغذيه مشورت نماييد
 • تصویر کاربر صديقه یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  خارش شديد بعد از بهبودى زونا
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۹۶( 2 سال پیش)
   از پماد موضعي كالامين دي استفاده كنيد
 • تصویر کاربر میلاد دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  میلاد: سلام باعرض خداقوت من جوانی 23 ساله و درشرف ازدواج هستم متاسفانه بعلت خودارضایی دچار انزال زودرس شده ام ایا درمان قطعی برای برطرف شدن انزال زودرس وجود دارد؟ اگر وجود دارد لطفا بصورت مشروح توضیح دهید. باتشکر
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۹۶( 2 سال پیش)
   بله وجود دارد
   به متخصص اورولوژي مراجعه كنيد تا پس از ويزيت و معاينه شما توسط ايشان به شما داروي مربوطه را بدهند
 • تصویر کاربر حدیث جمعه ۲۵ فروردین ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشین،من24سالمه خیلی اعصابم خراب میشه مشکلاتی زیاددارم ولی کنترل اعصابموازدست دادم زودجوش میارم وبعدش یه گوشه میشینم وگریه میکنم روحیم گرفته است همش بغض میکنم،چکارکنم خوب شم ممنون میشم بکین
  1. تصویر کاربر مشاور نبض ما جمعه ۲۵ فروردین ۹۶( 2 سال پیش)
   كپسول فلوكستين ٢٠ ميلي گرم روزانه صبح ها مصرف نماييد
   به مرور بهتر مي شويد
درحال دریافت اطلاعات