مخارج یک چهره پلاستیکی+ویدئو

تمایل بیش از اندازه ایرانی ها به عمل های زیبایی دیگر رفته رفته رنگ و بوی«آسیب اجتماعی» به خودش گرفته است. آن هم تمایل به چهره های نامتعارفی که عده ای حاضر هستند بابت آن پول های کلانی خرج کنند.

به گزارش نبض ما به نقل از مهر، کمی باید لابه لای کوچه پس کوچه های گذشته چرخ بزنیم، آلبوم عکس هایی را که تاریخ برایمان بر جاگذاشته ورق بزنیم. به عکس های دختران قاجاری و دلبرکان دربار ناصرالدین شاه برسیم و آرام آرام به زمان حال بیاییم، به وقتی که قصه های شبانه مان شد «آینه جادویی ملکه سفیدبرفی» تا هرروز و هر شب جلوی آن بایستیم و از او بپرسیم که راستی راستی تا چه اندازه زیباییم؟!

همین نگاه اجمالی به همه این سال ها کافی است تا بفهمیم که در طول این چند سال چه قدر تعریفمان نسبت به «زیبایی» خودمان و اطرافیانمان دستخوش تغییر شده است حالا از کجا به کجا رسیده ایم اما در کش و قوس همین فراز و فرودها چندی پیش با رفت وآمد یکی از بازیگرهای فیلم های مستهجن آن ور آبی برای عمل های زیبایی در ایران به سؤال مهمی رسیدیم؛ اینکه چه بلایی بر سرمان آمده که حالا چهر ایده آل عده ای از ایرانی ها حالا با چهره ایده آل بازیگران فیلم های مستهجن خارجی برابری می کند؟

به همین بهانه در این گزارش به سراغ قیمت و رقم هایی رفتیم که این روزها بسیاری از افراد به امید رسیدن به سراب زیبایی خرج تغییر و تحول صورتشان می کنند؛ تغییر و تحول هایی که اگر آن ها را کنار هم بگذارید به شکل و شمایلی خواهید رسید که علی رغم قیمت های نجومی که بابتش صرف می شود، چهره هایی چندان دل نشین نیستند.

لیفت صورت

اصولاً کاربرد لیفت صورت برای افرادی است که در سنین پیری و میان سالی سیر می کنند. کاری که هدف از انجام دادن آن جوان سازی پوست برای کسانی است که به اقتضای سنشان چین وچروک قرار است مهمآن همیشگی اجزای صورتان باشد.

نکته غم انگیز ماجرا اینجاست که اگر بین کلینیک های زیبایی سرک بکشید در بین مشتریان میان سال برای لیفتینگ تک و توک افراد جوانی را هم پیدا خواهید کرد که وسواس زیباتر شدن به جانشان افتاده است و دوست دارند با وجود جوان بودن باز این اتفاق را تجربه کنند. آن هم از لیفت خط لبخند و گردن گرفته تا لیفت دم ابرو  و دور چشم که مشتریانش باید برای  این عمل های زیبایی چیزی بین ۶ تا ۱۲ میلیون تومان پول پرداخت کنند.

rhinoplasty-procedures

بینی

از قدیمی ترین و متداول ترین عمل های زیبایی در کشور ماست تا جایی که ایرانی ها شهرتشان در این زمینه را توانسته اند به آن سوی مرزها در سراسر کره زمین صادر کنند تا هرساله مراجعان زیادی از ملل مختلف برای انجام جراحی دماغ به ایران بیایند. آن هم به امید اینکه این بنای کلنگی را بکوبند و از نو بسازند؛ اما میانگین قیمت هایی که برای عمل بینی در نظر گرفته شده است بسته به پزشک، نوع و مدل دماغی که مراجعه کننده ها در دست دارند متفاوت است یعنی چیزی بین ۷ تا ۱۷ میلیون تومان

گوش

به نسبت بقیه اعضای روی صورت، جزو عمل هایی است که شاید کمتر به گوش خورده باشد اما یک واقعیت غیرقابل انکاری که وجود دارد این است که روی زمین آدم هایی هستند که حاضرند برای عقب کشیدن گوش، یا کوچک کردن لاله آن و یا مدل دادن گوش و تیز کردنش چیزی حدود ۲/۵ تا ۶ میلیون تومان هزینه کنند.

گونه

عمل های زیبایی گونه از آن دسته کارهایی است که در طول چند سال گذشته رشد جالب توجهی بین مشتریان بازار زیبایی داشته است به طوری که رونق گرفتن این جراحی در میان مردم عده ای را وادار کرده است تا برای کاشت پروتز گونه روی صورتشان چیزی حدود ۳ تا ۸ میلیون تومان پول بپردازند.

چانه

با وجود این همه عمل های زیبایی ریزودرشتی که برای تغییر دکوراسیون صورت در نظر گرفته شده است شکل دادن حالت چانه را هم اضافه کنید به شکلی که اگر بین متقاضیان جراحی گشتی بزنید خواهید دید که در این بازار آدم هایی هستند که حاضرند برای کوتاه کردن و تراشیدن چانه چیزی حدود ۷ میلیون تومان بپردازند یا برای پروتز کردن آن حداقل چیزی حدود ۵ میلیون تومان هزینه کنند.

awet-muda

لب

شکل و شمایل لب جزو آن دسته از قسمت هایی است که معیار «زیبایی» آن در طی سال های جاری با تغییر و تحول های زیادی روبه رو بوده است تا جایی که داشتن لب های بزرگ و برجسته که بعضاً از حالت طبیعی و عادی گونه انسانی به دور است در بین افراد مختلف، طرفدارهای خودش را پیداکرده است و آدم ها برای انجام این عمل های زیبایی چیزی بین ۱ تا ۳ میلیون تومان از جیبشان خرج می کنند.

شقیقه

یکی از عجیب وغریب ترین انواع پروتز و عمل های زیبایی است هرچند بسیاری از افراد کاربرد این پروتز را بیشتر برای افرادی می دانند که در اثر ضربه یا جراحی دچار تحلیل رفتن عضلات شده اند اما از طرف دیگر بسیاری معتقدند که پر بودن یا خالی بودن ناحیه شقیقه در زیبایی چهره افراد تأثیر به سزایی دارد برای همین هم هزینه ای که برای این عمل های زیبایی در نظر گرفته شده است چیزی حدود ۶ میلیون تومان است.

چال

از جدیدترین عمل های زیبایی است که اشخاص برای زیباتر شدن یا بانمک تر شده چهره خودشان در نظر می گیرند ایجاد چال روی صورت است که این چال می تواند شامل چال گونه، لبخند و یا حتی چانه باشد چالی که به صورت طبیعی به علت فلج بودن بخشی از عضلات روی صورت افراد شکل می گیرد و عده ای آن را زیباترین معلولیت در جهان می دانند برای همین هم افراد زیادی هستند که حاضرند برای کاشت این چال لپ روی صورتشان چیزی بین ۱/۵ میلیون تا ۳ میلیون تومان بپردازند.

لیپوساکشن غبغب

این یکی هم از آخرین عمل های زیبایی است که افراد برای برطرف کردن عیب و ایرادهایی که روی صورتشان می بینند به سراغ آن می روند تا به گمان خودشان یک قدم به چیزی که در ذهنشان خیال می کنند نزدیک تر شوند برای همین قیمت میانگینی که برای محو غبغب در نظر گرفته شده، قیمتی است بین ۳ تا ۵ میلیون تومان!

۵۰ میلیون هزینه برای رسیدن به چهره ایده آل این روزها

اما در کنار همه این ها چیزی که بیش ازپیش شاید برای بسیاری از ما جذاب و درعین حال دارای اهمیت باشد این است که شما با یک حساب سرانگشتی و جمع تمام این هزینه ها برای انجام این عمل های زیبایی روی صورت به رقمی حدود ۵۱ میلیون تومان می رسید. ۵۱ میلیونی که شاید بشود زخم های زیادی را درمان و لذت هایی زیادی را با آن در زندگی تجربه کرد!

2.5/5 - (2 امتیاز)

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم