فواید پیاده روی بر روی قلب

بر اساس مطالعات محققان آمریکایی ۱۵۰ دقیقه پیاده‌ روی در هفته و كاهش ۷ درصد از وزن بدن می‌تواند خطر ابتلا به دیابت را تا ۵۸ درصد كاهش دهد. همچنین مشخص شد که مرگ و میر افرادی كه بیش از ۳ كیلومتر در روز راه می‌روند، به نسبت سایر افراد به میزان قابل توجهی كمتر است.

پژوهش‌ دیگری نشان داد،در افرادی كه بیش از سه ساعت در هفته پیاده‌ روی می‌كنند، احتمال ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب ۳۵ درصد كمتر است.

در مطالعه ای كه رابطه میان عملكرد ادراكی و پیاده‌ روی مورد بررسی قرار گرفت مشخص شد، زنانی كه حداقل ۵ ساعت در هفته پیاده‌ روی می‌كنند، كمتر به زوال عقل مبتلا شده و توانایی شناختی آنها نسبت به سایر افراد بسیار بیشتر است.

در مطالعات دیگری مشاهده شد در زنان یائسه‌ای كه هر روز پیاده‌ روی می‌كنند، تراكم استخوان بالاتر بوده و خطر پوکی استخوان به مراتب کمتر از زنان بی تحرک است.

پیاده روی به بهبود افسردگی نیز کمک می کند. بر اساس مطالعات انجام شده در انگلیس پیاده‌ روی به مدت ۳۰ دقیقه و ۳ تا ۵ بار در هفته و به مدت ۱۲ هفته متوالی، تا ۴۷ درصد علائم افسردگی را كاهش می‌دهد.

گروه دیگری از مطالعات حاکی از این است زنانی كه در هفته حداقل ۱٫۵ ساعت پیاده‌ روی می‌كنند، ۱۸ درصد كمتر به سرطان سینه و روده بزرگ مبتلا می‌شوند.  همان طور که می دانید پیاده روی علاوه بر همه فوایدی که در حفظ سلامتی بدن دارد، اگر به طور مستمر و منظم انجام گیرد موجب کنترل وزن و تناسب اندام نیز می شود.

منبع: سیمرغ

فواید پیاده روی بر روی قلب

امتیاز شما :


ساختمان پزشکان

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.