برای پسردار شدن چه بخوریم

اگر مایل هستید که پسردار شوید با این سوال که برای پسردار شدن چه بخوریم مواجه خواهید شد. با تغییر عادات غذا خوردن قبل از تخمک گذاری و لقاح، احتمال این که دارای فرزند پسر شوید، بسیار بیشتر است.

در اینجا به فهرستی از مواد غذایی اشاره می کنیم که  مصرف آن ها نقش زیادی برای پسردار شدن دارند. برخی از افراد دوست دارند پسردار شوند. رعایت رژیم غذایی برای پسردار شدن یکی از روشهایی است که می توانید آن امتحان کنید. در حالی که هیچ  دلیل قانع کننده ای وجود ندارد که نشان دهد، رژیم غذایی جنسیت جنین را تحت تاثیر قرار می دهد، اما رعایت یک رژیم سالم مشکلی برای شما ایجاد نمی کند.

ترفندهای پسردار شدن

به طور کلی امروزه با صرف مبالغ بسیار بالا و با روش های مختلف تکنولوژی جدید می توانید ناباروری را درمان کنید و یا اینکه کیفیت اسپرم ها را افزایش داده و شانس بیشتری برای بارداری داشته باشید. اما آیا جنسیت جنین را می‌توانید خودتان تعیین کرده و در زمان تخمک گذاری، در پسر یا دختر شدن جنین نقش داشته باشید؟!

البته این موضوع روشن است که شما می توانید با پیگیری روش های سنتی و خانگی هم به این هدف نزدیک تر شوید. به این ترتیب، باید گفت که شما می توانید نقش زیادی در تعیین جنسیت خود داشته باشید. پزشکان به طور کلی به  زنان توصیه می کنند، تا قبل از بارداری و هنگام تلاش برای بارداری، وزن اضافی نداشته باشند.

ترفندهای پسردار شدن

انجام این کار می تواند به جلوگیری از مشکلات باروری و عوارض حاملگی کمک کند. با این حال، تحقیقات نشان داده است که بیشترین کالری که زنان مصرف می کنند، از گلوکز خون شان به دست آمده و مصرف بیشتر غذاهای غنی شده تغذیه ای مانند صبحانه، احتمال پسر دار شدن را بیشتر می کند.

این موضوع ممکن است به این دلیل  باشد که جنین های پسر مانند جنین های دختر  با دوام نیستند و برای تکثیر و رشد خود، نیاز به انرژی و مواد مغذی بیشتری دارند. دانشمندان، این یافته های تحقیقاتی را تأیید نکرده اند، اما آن ها تاثیر غذاهای پرکالری برای پسردار شدن را در  شکل گیری جنین پسر بی تاثیر نمی دانند.

جنسیت کودک شما از طریق کروموزوم تعیین می شود. یک کروموزوم Y در یک اسپرم، به معنی یک پسر است، در حالی که کروموزوم  X همان نوزاد دختر است. هنگامی که در زمان لقاح، تخمک با اسپرم جفت می شود، تخم بارور می شود و در صورتی که قبل از لقاح، از رژیم غذایی خاصی برای پسر دار شدن استفاده کرده اید، ممکن است فرزند شما پسر شود. همانطور که  مطالعات نشان داده  است،  مواد غذایی با انرژی بالا ممکن است شانس پسر دار شدن را افزایش می دهد.

با این حال، در نظر داشته باشید که این کار نتیجه نسبی به همراه دارد و تنها با در نظر گرفتن رژیم غذایی نمی توان نتیجه گرفت که نوزاد شما صد در صد پسر خواهد شد و به خاطر داشته باشید که برای تعیین جنسیت،  عوامل دیگری هم نقش دارند.

برای پسردار شدن چه بخوریم

مرکبات

مرکباتی از قبیل پرتقال، لیمو و گریپ فروت اثربخشی خاصی روی بدن شما دارند. مصرف این میوه ها احتمال پسر دار شدن شما را افزایش می دهد.

خواص آب پرتقال

قارچ

قارچ ها را برای پسردار شدن در رژیم غذایی خود قرار دهید، چرا که قارچ ها منبع عالی از ویتامین های پتاسیم، سلنیوم، ویتامین B و  ویتامین D هستند. همه این مواد مغذی نقش مهمی در تشکیل جنین پسر دارند.

مصرف غذاهای غنی از روی

این ماده  معدنی،  به طور طبیعی در مقادیر زیادی در غذاهایی مانند گوشت گاو و گوسفند یافت می شود. مصرف  غذاهای غنی از روی می تواند تعداد اسپرم ها را افزایش داده و در نتیجه برای پسردار شدن شما نقش مهمی دارد.

سیب زمینی

سیب زمینی دارای پتاسیم بالایی است و ثابت شده است که باعث بقای اسپرم مردانه می شود. سیب زمینی یکی از  مواد مغذی غنی است که  حاوی مواد معدنی بسیار  بالایی است.

کلم بروکلی

این سبزی،  به طور طبیعی حاوی انواع آنتی اکسیدان ها است که سبب تقویت سیستم  ایمنی می شود و همین موضوع می تواند مزیت ویژه ای  برای بارداری موفق باشد. کلم بروکلی می تواند به میزان قابل توجهی سطح اسید معده شما را کاهش داده و بدن شما را قلیایی تر  کند. بنابراین،  مصرف آن به شدت در  تشکیل جنین پسر موثر است. یادتان باشد برای پسردار شدن کلم بروکلی را در سبد خرید خود قرار دهید.

آووکادو

آووکادو یک ماده غذایی بسیار پر خاصیت است و غنی از ویتامین های پتاسیم، ویتامین A ،B و ویتامین C  است. همه این مواد مغذی ضروری نقش مهمی در ایجاد نوزاد پسر دارند.

آووکادو

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی ها با مواد مغذی حیاتی مثل ویتامین A ،B ، ویتامین E، پتاسیم و سدیم شناخته شده است. این موضوع ثابت شده است که این مواد مغذی خاص،  طول عمر اسپرم مردان را افزایش می دهد و به نوبه خود، احتمال پسردار شدن را تا حد زیادی افزایش می دهد.

موز

برای پسردار شدن موز را امتحان کنید. موز، به طور طبیعی غنی از پتاسیم است و علاوه بر آن،  بسیاری از مواد مغذی دیگر هم در آن یافت می شود. پتاسیم  نقش زیادی بر اسپرم داشته و شانس شما را برای اینکه صاحب نوزاد پسر شوید، افزایش می دهد.

غذاهای شور

مصرف غذاهای غنی از سدیم احتمال تولد فرزند پسر را افزایش می دهد.این نوع مواد شامل سوسیس، ژامبون، غذاهای دریایی، سوپ های کنسرو شده، پنیر و حتی تنقلات  شور و سیب زمینی می شود.

هویج

هویج یکی دیگر از مواد غذایی است که شانس شما را برای پسردار شدن افزایش می دهد. هویج، سرشار از پتاسیم و سدیم و به خصوص کلسیم  است. همچنین، هویج دارای اثر قلیایی قابل توجهی روی بدن است که محیطی ایده آل برای  تشکیل نوزاد پسر است.

البته در طب قدیم و خانگی، معمولا برای پسردار شدن توصیه شده است که از مواد غذایی که طبیعت گرمی دارند بیشتر استفاده شود.  برخی از این مواد برای پسردار شدن مانند خرما، بسیار گرم بوده و عقیده بر این است که مصرف خرما و غذاهای با طبع گرم باعث می شود که جنسیت نوزاد شما پسر شود. در هر حال قبل از پیگیری هر نوع رژیم غذایی در ابتدا بهتر است که با پزشک خود مشورت کنید.

 

با مطالعه دقیق این مقاله سوال رایج اینکه ” برای پسردار شدن چه بخوریم ” را خواهید دانست.

تیم ترجمه نبض ما

3.5/5 - (2 امتیاز)

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید