میز صبحانه خودتان را جذاب کنید

صبحانه مهمترین وعده غذا در طول روز است، اما متاسفانه بدلیل کمبود وقت و استرس های زندگی امروز، آنطور که شایسته است مورد توجه قرار نمی گیرد. خوردن یک صبحانه خوب و لذت بخش می تواند به آغاز یک روز پرنشاط و مفرح کمک شایانی نماید. توصیه ما به شما این است که حتی اگر در روز های عادی فرصت کافی ندارید، حداقل در ایام تعطیل با خوردن یک صبحانه مجلل لذت آن را تجربه کنید.

به گزارش نبض ما به نقل از چیدانه، بهترین نکته در مورد صبحانه این است که طبق تحقیق متخصصان تغذیه، هر قدر صبحانه کامل تر میل شود اشتهای کاذب در طول روز کاهش می یابد و این امر می تواند به کاهش وزن افراد کمک کند تا جایی که یکی از ارکان هر رژیم لاغری، صبحانه کامل است. پس صبحانه را مفصل میل کنید!

واضح است که چیدمان میز صبحانه، در هر چه دلچسب تر و دل نشین تر کردن این تجربه نقش بسزایی دارد. آماده کردن صبحانه یا میان وعده بین صبحانه و نهار (brunch) خواه رسمی و خواه غیررسمی، برای جذابیت بیشتر نیازمند رعایت اصولی است که چیدانه با کمک گروه «چینی زرین ایران» آن ها را برای شما بر می شمارد:

محل سرو صبحانه و میز صبحانه می تواند همان میز ناهار خوری باشد، اما چون در هنگام صرف صبحانه معمولا فقط اعضای خانواده حضور دارند استفاده از یک میز کوچکتر فضایی صمیمی و رمانتیک تر بوجود خواهد آورد. سعی کنید میز صبحانه را در محلی قرار دهید که نور طبیعی داشته باشد تا نور صبحگاهی انرژی مضاعفی به شما بدهد. استفاده از گل یا گیاهان در سر میز یا اطراف آن به شدت توصیه می شود.

آیا رومیزی لازم است؟

استفاده از رومیزی اجباری نیست هرچند که رومیزی با رنگ های شاد و نقش متناسب با دکور محیط به کیفیت صبحانه می افزاید ولی اگر سطح روی میز  صبحانه شما زیبا و نفیس است استفاده از زیر بشقابی و رانر به جای رومیزی به شما این امکان را میدهد که زیبایی میزتان را به نمایش بگذارید. وسایل خوردن صبحانه ( بشقاب ها، قاشق چای خوری، کارد و چنگال) را بر اساس میزان استفاده و کاربرد آن ها بچینید. یک قانون ساده را هرگز فراموش نکنید؛ «وسایل غیرکاربردی را از سر میز بردارید». بشقاب مخصوص نان و کره را به همراه یک کارد صبحانه (برای مالیدن کره) روی میز صبحانه بچینید؛ سرو نان تست شده کَره ای یا مافین در چیدمان میز صبحانه عالی است.

دستمال سفره

دستمال سفره که بسیار مهم است باید پارچه ای باشد و در سمت چنگال قرار می گیرد، برای زیباتر شدن جلوه میز صبحانه می توان از دستمال سفره متناسب با رنگ ظروف چینی استفاده کرد و آن را به شیوه ای هنرمندانه تا زد. می توانید دستمال های سفره را داخل حلقه مخصوص آن قرار دهید.

chidaneh-51304-1

اندازه بشقاب میز صبحانه

اندازه بشقاب ناهار برای سرو صبحانه نیز مناسب است، اما می توان از بشقاب کوچکتر نیز برای میز صبحانه استفاده کرد. به طور کلی استفاده از ظروف و بشقاب های بزرگتر در صورتی که فضای میز شما اجازه می دهد به زیبایی چیدمان شما کمک خواهد کرد. چنانچه قصد سرو میوه جات خشک و غلات با شیر، کورن فلکس، حلیم یا خوراک های ویژه صبحانه را دارید، کاسه مخصوص سرو آن را در وسط بشقاب قرار دهید و قاشق غذاخوری را به لیست ملزومات اضافه کنید. به خاطر داشته باشید که هرگز تمام فضای بشقاب ها را با مواد غذایی پر نکنید و اجازه دهید سپیدی و براقیت خیره کننده بدنه ظروف درخشش خیره کننده ای به میز شما بدهد.

چینش قاشق و کارد میز صبحانه

کارد در کنار قاشق چای خوری در طرف راست بشقاب و چنگال را در سمت چپ آن قرار می گیرد. فراموش نکنید در صورت سرو خوراک و غلات، محل قاشق غذاخوری را بین قاشق غذاخوری و کارد در سمت راست بشقاب قرار دهید.

chidaneh-51304-7

فنجان نعلبکی

استفاده از فنجان و نعلبکی از الزامات میز صبحانه است. به این فنجان ها نگاه کنید! طرح خاص و هماهنگ آنها همچون گل های لاله میز صبحانه شما را تزیین می کند. ابعاد این فنجان ها به اندازه ای است که هم برای نوشیدن چای هم قهوه مناسب است، هنگام سرو چای یا قهوه شما میتوانید به دلخواه خود فنجان ها را کاملا پر یا تا اندازه ای سر خالی بگذارید. در نهایت، لیوان هایی برای سرو آب میوه یا شیر به چیدمان میز صبحانه کمک می کند تا رنگین تر و فراتر از یک صبحانه معمولی باشد. برای نوشیدن آب یا شیر از لیوان و برای آب میوه از نیم لیوان استفاده کنید.

برای سرو چای یا قهوه، از قوری استفاده کنید تا داغی و بوی دل انگیز چای و قهوه اشتهای شما را دو چندان کند.


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم