حرکاتی برای رفع کمر درد

انجام ورزش می تواند به درمان کمر درد کمک کند و ورزش مداوم برای این کار بسیار موثر است.

به گزارش نبض ما به نقل از ایسنا، حرکاتی وجود دارند که مختص کمر درد هستند. می توانید در برنامه روزانه ورزش خود این حرکات را انجام دهید. ابتدا برای گرم کردن بدن از حرکات اسکات، پلانک و غیره استفاده کنید.

ورزش های مناسب کمر درد

  • دراز بکشید. دست ها را به طرفین دراز کنید. پای چپ را به سمت راست ببرید و سپس پای راست را به سمت چپ ببرید. این کار باعث می شود که فشار از روی پا و کمر برداشته شود. بسیاری از کمر درد ها به دلیل ضعیف شدن عضلات ایجاد می شوند. در انجام این حرکت باید زانوها کاملا صاف باشند و پاها را تا جایی به جهت های مختلف ببرید که در عضلات آن احساس کشش کنید.
  • بر روی زمین با یک پا زانو بزنید و زانو را بر روی یک جسم نرم قرار دهید. کمر را صاف نگه دارید. عضلات باسن را منقبض کنید و کمی قسمت لگن را به سمت جلو فشار دهید. در این حالت در عضلات لگن و چهار سر ران احساس کشش می کنید. در هر حالتی کمر را خم نکنید. این حرکت به منبسط شدن عضلات کمر و کاهش کمر درد کمک می کند.

 

ruckenschmerzen-photographee-eu-shutterstock-com_

  • بایستید پاها را به اندازه عرض شانه ها از هم فاصله دهید. یک کابل ورزشی را در دست نگه دارید. با دو دست این کابل را به سمت سینه بکشید و عضلات بالا تنه را منقبض کنید و سپس دست ها را جلو ببرید تا جایی که کاملا دست ها صاف شوند. هنگامی که کابل را به سمت بدن می کشید دو ثانیه صبر کنید.
  • بایستید و در هر دست یک وزنه کتل بل نگه داریم. کمر را صاف نگه دارید. از ناحیه لگن بدن را به سمت پایین خم کنید تا بالاتنه با زمین موازی شود. یک پا را بلند کنید و به سمت عقب دراز کنید. این حرکت به قدرتمند کردن عضلات پایینی کمر، همسترینگ، باسن و شکم کمک می کند.
  • پاها را به اندازه عرض شانه ها باز کنید. حرکت اسکات انجام دهید و در این حالت با هر دست یک وزنه در ناحیه سینه نگه دارید. در انجام این حرکت کمر را صاف نگه دارید.
  • بر روی یک نیمکت ورزشی دراز بکشید. طوری که پاها بر روی نیمکت باشد و بدنه خارج از آن قرار بگیرد. دست ها را در کنار گوش ها قرار دهید و از ناحیه لگن خم شوید و دوباره به بالا باز گردید. این حرکت باعث قدرتمند شدن عضلات کمر و کاهش کمر درد می شود.

dosage-for-tramadol

  • در حالت پلانک قرار بگیرید. دست ها را یکی یکی به سمت جلو دراز کنید و دوباره آنها را روی زمین قرار دهید. این حرکت عضلات بالا تنها را قدرتمند می کند.
  • بایستید پاها را به اندازه عرض شانه ها باز کنید. وزنه های کتل بل را در کنار پاها بر روی زمین قرار دهید. به حالت اسکات پایین بروید وزنه ها را بلند کنید و دوباره حرکت را تکرار کنید. هنگامی که این حرکت را انجام می دهیم عضلات شکم و باسن را منقبض کنید.
  • جلوی یک نیمکت ورزشی بایستید. یک پا را از پشت بر روی نیمکت قرار دهید. در حالی که در هر دست یک وزنه نگه داشته اید به حالت اسکات پایین بروید و دوباره بالا بیایید. این حرکت را با جا به جا کردن پاها دوباره انجام دهید. انجام این حرکت باعث قدرتمند شدن بالا تنه و پاها می شود.
5/5 - (1 امتیاز)

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید