چند ماده غذایی برای افزایش تمرکز در محل کار

اگر احساس می کنید تمرکزتان را از دست داده اید و مدتی است که نمی توانید با خیال راحت به کارهایتان برسید، در این مطلب چند ماده غذایی برای افزایش تمرکز پیشنهاد می دهیم.

به گزارش نبض ما به نقل از تبیان، حتماً برای شما هم پیش آمده است که در محل کار نتوانید با تمرکز به کارهایتان برسید. در این مواقع فرد مدام از پشت میز بلند می شود، دستشویی می رود، تلفن همراهش را چک می کند و به جای اینکه به پرونده ها رسیدگی کند در شبکه های اجتماعی مشغول می شود. این وضعیت ممکن است برای همه پیش بیاید و ناشی از عدم تمرکز است. در این مطلب چند ماده غذایی برای افزایش تمرکز پیشنهاد می دهیم.

توت ها

توت فرنگی، تمشک، شاه توت، قره گیله و غیره جزو توت های مفید هستند. این میوه ها علاوه بر خوشمزه بودن برای خوش اندام بودن و افزایش تمرکز و کارایی مغز مفید هستند. توت ها حاوی آنتی اکسیدان بوده و با رادیکال های آزاد مقابله می کنند. این مولکول ها سلول های مغز را خسته می کنند. در فصولی که توت تازه نیست می توانید از توت خشک استفاده کنید.

راه های لاغری سریع

آجیل ها

گردو، فندق، پسته و غیره سرشار از ویتامین E هستند و برای مقابله با مشکل زوال عقل تأثیر بسزایی دارند. این مواد غذایی به افزایش تمرکز کمک می کند و باعث تقویت مغز می شوند. البته نباید در مصرف آجیل ها زیاده روی کنید چون در این صورت کالری زیادی وارد بدنتان می شود. روزانه یک مشت آجیل کافی است.

کربوهیدرات ها

قند غذای مغز است اما باید جزو قندهای دیرجذب باشد. مغز ما از قند برای کسب انرژی استفاده می کند و نیاز دارد به تدریج و مرتب از آن بهره مند شود. مصرف نان سبوس دار برای صبحانه یا غلات کامل برای مغز و داشتن تمرکز بیشتر در محیط کار بسیار موثر است. برای وعده ناهار نیز باید به میزان کافی کربوهیدرات دریافت کنید که می تواند از طریق مصرف پاستاها یا برنج کامل باشد.

جگر

اگر متوجه شده اید مدت زیادی است که در محل کارتان تمرکز کافی را ندارید جگر میل کنید. دل و جگر و قلوه و غیره سرشار از آهن هستند که برای تمرکز لازم و ضروری است. آهن به حمل اکسیژن به سمت مغز و همچنین تولید دوپامین کمک می کند. دوپامین هورمون تنظیم کننده تمرکز است و به افزایش تمرکز کمک می کند.

آب

شاید به نظرتان عجیب بیاید اما نوشیدن آب نیز به افزایش تمرکز کمک می کند. مغز و بدن برای رسیدگی به وظایف خود نیاز به میزان زیادی آب دارند. بدن خانم ها به 2 لیتر و بدن آقایان به 3 لیتر آب در روز نیاز دارد.

5/5 - (1 امتیاز)

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید