با کی بریم سفر؟

داشتن یک همسفر خوب می تواند هر سفری را خاطره انگیز کند. پس اگر در تعطیلات سال نو قصد سفر دارید تا دیر نشده به دنبال یک همسفر خوب برای خودتان باشید.

نبض ما– برای خیلی ها از بهمن ماه این دغدغه مطرح می شود که «تعطیلات عید کجا بریم؟». بر عکس این گروه بعضی ها هم تا دقیقه نود تردید دارند که اصلاً در تعطیلات عید به سفر بروند یا نروند؟ اما چیزی که هست این است که اکثر خانواده ها در تعطیلات سال نو سفر می کنند و اکثراَ هم ترجیح می دهند که به تنهایی به مسافرت نروند. اما با چه کسانی بهتر است به سفر بروید؟ چگونه یک همسفر خوب پیدا کنیم؟

سفر فقط با افراد خوش سفر

حتماً شما هم شنیده اید که می گویند فلانی آدم خوش مسافرتی است. به نظر شما آدم های خوش مسافرت چه ویژگی هایی دارند؟ نقش شما در همسفر شدن با افراد خوش مسافرت چیست؟ به عبارت دیگر شما برای انتخاب همسفر خوب چه ملاک هایی دارید؟

اینگونه سفرتان را به یاد ماندنی کنید

پیدا کردن یک همسفر خوب کار چندان سختی هم نیست. کافی است که اولاً روابط عمومی خوبی داشته باشید و ثانیاً زحمت چند کار کوچک را به جان بخرید؛ از جمله:

شرایط جیب هایتان را بسنجید

عامل اقتصادی یکی از عوامل مهم در پیدا کردن همسفر مناسب است. چون اگر شما با کسی که ثروتمند تر از شما است به سفر بروید، هر چند هم که او آدم دست و دلباز و خوش خلقی باشد اما بالأخره یک جایی طاقت خودتان طاق می شود و ممکن است از اینکه نمی توانید لطف او را جبران کنید پیش خودتان و یا خانواده تان شرمنده بشوید.

صرفه جویی در سفر

بر عکس این وضعیت هم صادق است یعنی اگر با فردی که بی پول است سفر کنید طبیعتاً مجبور خواهید شد بخشی از هزینه های او را به عهده بگیرید که این هم ممکن است برای شما مقدور نباشد. پس مهم است که کسی را برای همسفر شدن انتخاب کنید که شرایط جیبش شبیه خودتان باشد!

ویژگی های رفتاری را در نظر بگیرید

یکی دیگر از شرایط همسفر خوب این است که از لحاظ ویژگی های خُلقی و روانی تفاوت های عمیقی با شما نداشته باشد. برای مثال فرض کنید شما فردی نسبتاً درون گرا هستید. حالا اگر با کسی که خیلی برونگرا و هیجان طلب است همسفر بشوید به احتمال زیاد وسط سفر مجبور خواهید شد راهتان را از هم جدا کنید.

همینطور باید دقت داشته باشید که کسی را که به عنوان همسفر انتخاب می کنید تا چه حد روحیه جمعی دارد. به این معنی که برای مثال اگر در بین سفر تصمیم گرفتید خودتان غذایی فراهم کنید آیا او هم مشارکت خواهد کرد یا نه؟

همسفر

سازگار و انعطاف پذیر بودن هم یکی دیگر از ویژگی های رفتاری است که در انتخاب همسفر خوب باید به آن دقت داشته باشید. گذشته از سایر تفاوت های فردی، دو ویژگی منفی رفتاری یک همسفر که بدون شک می تواند بهترین شرایط سفر را هم به کام شما تلخ کند غُرغُرو بودن و خسیس بودن است. پس به این دو نکته هم توجه ویژه ای داشته باشید!

هر چه حرفه ای تر بهتر

اگر شما کسی را به عنوان همسفر خود انتخاب کنید که در سفر حرفه ای تر از شما باشد دو مزیت را برایتان به دنبال خواهد داشت: اول اینکه او می تواند سفرتان را به سمت استفاده بهتر از زمان هدایت کند برای مثال اگر قرار است فقط یک روز در یک شهر اقامت داشته باشید، تجربه او به شما کمک می کند تا بتوانید در همین مدت کم از مکان های تاریخی- فرهنگی- طبیعی بیشتری بازدید کنید.

مسافرت

دوم اینکه داشتن یک همسفر خوب و مجرب می تواند صرفه جویی اقتصادی برای شما به ارمغان بیاورد برای مثال ممکن است برای خریدن سوغات شما را به بازارهایی که قیمت مناسبتری دارند راهنمایی کند و یا اقامت گاه های مناسب تری را سراغ داشته باشد.

منبع: تبیان


ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید.
© همیارسیستم
 • تصویر کاربرظاهر شنبه ۳ تیر ۹۶( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  متاسفانه یک ماه قبل بیماری زونا بر روی صورت گرفتم وبعد از دو هفته چشم راستم رو هم دچار کرد با وجود اینکه زیر نظر دو تا دکتر بوده ام اما هنوز هم برطرف نشده است و درد و خارش و آبریز چشمی زیادی دارم ...لطفا شما کمکم کنید.ممنون
  1. تصویر کاربرمشاور نبض ماشنبه ۳ تیر ۹۶( 2 سال پیش)
   تحت درمان آسيكلووير وريدي قرار بگيريد
 • تصویر کاربربی دوشنبه ۱۱ بهمن ۹۵( 2 سال پیش) مشاهده پرسش
  با توجه به اينكه جانباز25% وآزاده ميباشم و در دوران اسارت صدمات زيادي بر اينجانب وارد شده است و از ناحيه كمري دچار آسيب هاي زيادي گرديده ام و همچنين ديسك ناحيه ال 4وال 5 بيرون زدگي مختصري دارد و اس1 هم صدمه ديده است و هميشه از ناحيه كمر ، درد احساس ميكنم وتحرك جسمي كمي دارم ، لطفا در مورد تغذيه ، اينجانب را راهنمايي فرماييد
  1. تصویر کاربرمشاور نبض مادوشنبه ۱۱ بهمن ۹۵( 2 سال پیش)
   نکات تغذيه اي مهم براي جنابعالي که به دليل آسيب هاي طولاني ناحيه کمري قادر به فعاليت کافي نيستيد شامل موارد ذيل است: 1- حفظ و نگهداري وزن شما در حد طبيعي بسيار اهميت دارد و مي تواند جنابعالي را از اكثر بيماريهاي ناتوان كننده مثل چاقي، بيماريهاي قلبي، افزايش فشار خون و چربيهاي خون حفظ نمايد. 2- وعده هاي غذائي منظم اصل تغذيه اي مهمي به شمار مي رود و لازم است از ريزه خواري پرهيز نمائيد. 3-مصرف فراوان مواد نشاسته اي و قندي تسويه شده مثل قند و شكر، كيك و شيريني ها و نانهاي سفيد با سلامتي طولاني مدت شما سازگار نيست. بالعكس مواد نشاسته اي و قندي طبيعي مثل نانهاي سبوس دار و ميوه جات و سبزيجات براي بدن ودستگاه گوارش بسيار سودمندتر اند. بنابراين از مواد قندي ساده مثل قند و شکر حتي الا مکان در حد کمتري استفاده نمائيد. رعايت اين موارد مي تواند شما را از اضافه وزن و چاقي نيز حفظ نمايد. 4-امكان حفظ سلامتي و طول عمر با حذف ميوه جات و سبزيجات وجود ندارد. از انجائيكه اين مواد غذايي و اين نعمت هاي الهي سرشار از ويتامين ها و مواد ضد سرطاني اند، مصرف آنها تضمين كننده از خطرات بسياري از سرطانها مي باشند. بنابر اين طوري برنامه ريزي نمائيد تا 5 بار در روز از انواع سبزيجات و ميو جات استفاده نمائيد. 5-روغن ها ي نباتي جامد براي حفظ سلامت قلب شما خوب نيستند و بايد مصرف آنها را حذف و به جاي آنها روغن مايع مخصوص سرخ كردني را در حد متعادل جايگزين نمائيد. جايگزيني روغن هاي گياهي خالص مثل زيتون به جاي روغن هاي حيواني موجود در گوشت ها و لبنيات پر چرب و روغن زرد و دنبه تضمين كننده سلامت قلب و حفظ از مرگ ناگهان مي باشد. 6-مصرف كمتر قند و شكر و كليه محصولات غذايي داراي شكر مثل نوشابه ها ، آب ميوه هاي آماده، كيك و شيريني ها، مربا، زولبيا، و باميه بدن شما را از بسياري از بيماريها حفظ مي كند. 7-نمك ماده اي است كه بدن انسان براي فعاليت طبيعي خود به آن نيازدارد اما مصرف عادتي غذاهاي شور و به خصوص استفاده فراوان از نمك در سر سفره به مدت طولاني، فشار خون طبيعي را بالا برده و خطر سكته هاي قلبي و مغزي را بالا مي برد. توصيه مي شود در حد امکان از غذا هاي بيرون منزل که معمولا پر نمک تر مي باشند کمتر استفاده نمائيد. همچنين حذف نمکدان از سر سفره مي تواند مصرف نمک را بصورت مورد قبولي کم نمايد. البته براي حفظ استحباب ميل نمک در شروع و انتهاي غذا مي توان مقدار خيلي کم نمک را سر سفره قرار داد تا با نوک انگشت به مقدار کم ميل نمود. 8-مصرف ماهي و بخصوص ماهي روغني مثل غزل آلا كه داراي روغن امگا 3 مي باشد خطر مرگ ناگهاني را كم مي كند. 9- شاه كليد حفظ سلامتي شما برادر گرامي فعاليت بدني است. فعاليت بدني سبب حفظ وزن بدن در حد طبيعي مي شود كه اولين گام در حفظ سلامتي است. بي تحركي شروع تحليل تدريجي بدن انسان است. بنابر توصيه مي شود تا مي توانيد از ماهيچه هائي که داريد استفاده کنيد. لازم است انواعي از فعاليت را براي خود در نظر بگيريد که از عضلات ناحيه دست و شانه بيشتر استفاده شود (منظور عضلاتي که قادر به استفاده از آنها هستيد). 10 آب اين مايه حيات بهترين نوشيدني است آنرا با هيچ نوشيدني ديگري مثل نوشابه، دلستر و ......جايگزين نكنيد.
درحال دریافت اطلاعات