روغن های مفید برای کاهش درد آرتروز

انتخاب روغن‌ مفید برای سلامت قلب مناسب است، این روغن ها برای کاهش دردهای آرتروز و آرتریت روماتوئید نیز می‌توانند مفید باشند.

به گزارش نبض ما به نقل از everydayhealth، آرتریت یک فرایند التهابی است و با توجه به این که روغن‌ های سالم غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ هستند، می‌توانند فرایند های التهابی و در نتیجه دردهای ناشی از آنها را در بدن کاهش دهند.

روغن مفید زیتون

روغن مفید زیتون حرارت دیده نشده، یک منبع عالی از پلی فنول ها برای مبارزه با التهاب است و آنتی اکسیدان های موجود در آن به حفظ سلامت قلب کمک می‌کند. از آنجا که هر یک قاشق غذاخوری روغن، ۱۱۹ کالری دارد، در مصرف آن دقت کنید. مصرف روزانه روغن زیتون و افزودن آن به سالاد، نان یا سبزیجات برای فرد مبتلا به آرتریت مفید است.

روغن آووکادو

این روغن مفید سرشار از اسیدهای چرب اشباع نشده برای کاهش نشانگر های التهاب در خون از جمله سطح پروتئین واکنشی سی است. سطح پروتئین واکنشی سی در افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید به شدت افزایش می‌یابد و آنهم در زمان شعله ور شدن علائم. روغن آووکادو مانند روغن زیتون دارای خواص قدرتمند آنتی اکسیدانی است.

روغن کانولا

بعد از روغن زیتون، روغن مفید کانولا، سالم‌ ترین روغن در میان چربی‌ ها برای مبارزه با التهاب در برخی از انواع آرتریت است. این روغن مفید در برابر نور مقاوم است و تغییرات پر اکسیدی آن در مقایسه با روغن‌ های دیگر تقریباً صفر است.

روغن گردو

گردو سرشار از اسید های چرب امگا ۳ شناخته شده با نام اسید آلفالینولنیک است. خواص گردو و روغن گردوی تصفیه نشده مشابه است و هردو به کاهش درد های ناشی از التهاب کمک می‌کنند و التهاب مفاصل را کاهش می‌دهند. آنتی اکسیدان های موجود در روغن مفید گردو منجر به مبارزه با رادیکال‌ های آزاد و جلوگیری از آسیب به سلول‌ ها می‌شود.

روغن سبوس برنج

مصرف این روغن مفید برای کاهش ورم مفاصل توصیه می‌شود و خواص آنتی اکسیدانی آن کمتر از روغن کانولا و روغن زیتون نیست. روغن سبوس برنج به توازن قند خون کمک می‌کند. علاوه بر آن که سرشار از مواد مفیدی مانند فسفر و سلنیوم است.

4.5/5 - (2 امتیاز)

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید