اتاق خواب یک محصل را چگونه تزئین کنیم؟

اتاق خواب جایی است برای آسودن و کسب آرامش و انرژی مجدد برای یک روز کاری دیگر. انتخاب لوازم اتاق خواب وهمچنین نوع چیدمان آن کمک زیادی به کسب این آرامش و استراحت واقعی می کند.

گردآوری- نبض ما

اتاق خواب هر یك از اعضای خانواده باید به تناسب نیازهای آنان طراحی شود. اتاق خواب نوجوانان نیز باید یك میز تحریر و نوركافی در روز و شب برای مطالعه داشته باشد و اتاق خواب جوانان باید به گونه ای طراحی شود كه علاوه بر فضای كافی برای وسایل آنها، امكان پذیرایی از دوستانی را كه احتمالاً به منزل می آورند، داشته باشد تا استقلال بیشتری برای آنان فراهم سازد.

از آنجا كه وسایل شخصی هر فرد در اتاق خواب او نگهداری می شود پیش از هرچیز باید به كمدها و كشوها در اتاق خواب توجه كرد. برای استفاده بیشتر از فضای داخل كمدهای دیواری بهتراست طبقه بندی شوند، می توان از فرو رفتگی هایی كه در میان ستونها در دیوار اتاق قرار دارند نیز برای ساخت طبقه بندی بهره گیریم و از آنها به عنوان كتابخانه یا فضایی برای نگهداری دیگر وسایل استفاده كنیم.

انتخاب تخت خواب هایی كه در زیر دارای كشو هستند نیز به افزایش فضای مناسب برای نگهداری وسایل شخصی كمك می كند و یا انتخاب تخت خوابهای دوطبقه در مواقعی كه دو كودك خردسال یا دو نوجوان از یك اتاق استفاده می كنند، می تواند فضای بیشتری را در اختیار فعالیتهای دیگر آنها قرار داد.

جز جدا نشدنی مورد نیاز یرای اتاق یک محصل با انضباط ! یک کتابخانه و میز تحریر ساده می تواند علاوه بر تغییر دکوراسیون بی نظیر اوضاع اتاق فرزند شما را سر و سامان دهد، حتی اگر فضای بزرگی برای قرار دادن یک کتابخانه  ندارید طبقه ها و شلف ها به سادگی می توانند برای شما نقش یک کتابخانه ی کاربردی را داشته باشند و به نظم دهی فضای شما کمک کنند.

میز های تحریر می توانند به شکل ها و اقسام گوناگون در فضای اتاق فرزند شما باشند. به این نکته حتما توجه داشته باشید که فرزند نوجوان شما خواسته ها و سلیقه های خاص خودش را دارد، پس به او اجازه دهید که خودش لوازم اتاقش را انتخاب کند، شاید یک میز قدیمی شما برایش جالب باشد و به خواهد آن را با یک صندلی امروزی هماهنگ کند . پس به او جسارت انتخاب های متفاوت را بدهید و بگذارید فضای پیرامون اتاقش دل خواه خودش باشد.

به سادگی می توانید از وسایلی که دیگر برایتان کاربردی ندارند در قالب یک کاربرد جدید استفاده کنید، و لوازم و وسایل دکوری دوست داشنتی و کاربردی برای اتاق فرزندتان تدارک ببینید. توجه داشته باشید که در زمینه خلاقیت خود فرزندانتان می تواند خیلی موثر باشد ، پس از خلاقیتشان استفاده کنید و فضایی دوست داشتنی برایشان بسازید.

نوجوانان عاشق این هستند که علایق خود را در اتاق خوابشان به رخ بکشند مثلا آقا پسری که عاشق موزیک است دوست دارد در اتاق خوابش یک جفت اسپیکر حرفه ای و بزرگ بگذارد حتی اگر شرایط استفاده از آن وجود نداشته باشد و فقط جنبه دکوری داشته باشد. یا دختر خانمی که عاشق هنر نقاشی است یک تابلو بزرگ از طرح های داوینچی روی یکی از دیوارهای اتاقش نصب میکند تا به مهمانان اتاق خوابش بگوید که نقاشی جزئی جداناپذیر از زندگی اوست. لذا بگذارید تا جایی که حد و مرزها رعایت میشوند اتاق خواب را با تزییناتی که دوست دارند پر کنند.

 

در ادامه تصاویر بیشتری از دکوراسیون اتاق خواب محصل را می توانید مشاهده نمایید.

 

   

اتاق خواب یک محصل را چگونه تزئین کنیم؟
3.3 (66.67%) 6 رای

ساختمان پزشکان

ارسال یک نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.