برای افزایش هوش جنین چه باید کرد؟

افزایش هوش جنین علاوه بر ژنتیک به نوع تغذیه مادر در دوران بارداری بستگی دارد و رعایت نکات ساده ای می تواند منجر به تقویت هوش جنین شود. البته محیط و کیفیت مراقبت، به تقویت قدرت مغز در دوران جنینی و سال های کودکی کمک خواهد کرد.

نبض ما – یکی از راه های افزایش هوش جنین، فیلم های آموزشی است آنها را فراموش نکنید، این آموزش ها، ممکن است در رشد هوش جنین تاثیر بگذارد. همچنین بهتر است بر فعالیت هایی که تعامل بین شما و نوزاد را تقویت می کند، متمرکز شوید. شما می توانید از همان دوران جنینی باعث افزایش هوش جنین خود شوید.

تمرینات و فعالیت هایی مانند شنا و پیاده روی در طول دوران بارداری بسیار مناسب بوده و همچنین جریان خون را در جنین افزایش می دهد و اکسیژن و مواد مغذی را با راندمان بیشتری برای او فراهم می کند. زمانی که جنین در رحم شما است، شما با خواندن کتاب و شنیدن اصوات خوش آیند، طیف متنوعی از واژگان که اثر مثبتی در توسعه فکری او دارد  به او ارائه می دهید.

همانطور که شما در حال خواندن هستید، به طور ناخودآگاه، بر افزایش ظرفیت حافظه جنین تاثیر می گذارید. سعی کنید در هر حالی با نوزاد خود صحبت کنید.این کار تاثیر زیادی بر افزایش هوش جنین دارد و دایره لغات بیشتری را در او رشد خواهید داد.

اهدای جنین

برای افزایش هوش جنین چه باید کرد؟

نوزادان از همان دوران جنینی دارای توانایی درک زبان به مدت طولانی هستند که این توانایی، قبل از توسعه مهارت های حرکتی در آن ها شکل می گیرد.

شما می توانید با استفاده از یک رژیم غذایی مناسب بر افزایش هوش جنین تاثیر گذار باشید. سلول های مغز جنین در حال تکامل است و فعالیت هایی که مادر انجام می دهد، می تواند بر روند رشد مغزی کودک اثر گذار باشد. انجام ورزش های سبک، شنیدن صداهای ملایم و همچنین مصرف میگو و ماهی می تواند سبب با هوش شدن نوزاد شما شود.

برای افزایش هوش جنین چی بخوریم؟

یک رژیم غذایی متعادل سالم در دوران بارداری برای رشد ذهنی و جسمی کودک شما اهمیت دارد. به طور کلی، وقتی که شما باردار هستید، حدود 300 کالری اضافی در روز نیاز دارید.

همچنین شما باید مطمئن شوید که رژیم غذایی شما، شامل انواع غذاهای مختلفی مانند دانه های کامل ، نان، میوه ها و سبزیجات، پروتئین ها و محصولات لبنی ، باشد.

خوردن صبحانه در رژیم لاغری

ویتامین های موثر در رشد جنین

اسید فولیک ، یک عنصر حیاتی برای سلامت نوزاد شما و همچنین موثر بر هوش جنین است. میوه ها و سبزیجات حاوی مواد مغذی مهمی مانند ویتامین C هستند که در گریپ فروت، پرتقال، و گوجه فرنگی وجود دارد و اسید فولیک در سبزیجاتی با برگ سبز مانند اسفناج یافت می شود. در حالت ایده آل شما باید حدود دو تا چهار وعده میوه و حداقل چهار وعده سبزی در روز، مصرف کنید.

خوردن چه چیزهایی باعث افزایش هوش جنین می شود؟

نان و غلات دارای کربوهیدرات هایی هستند که معمولا منبع اصلی انرژی بدن شما هستند. همچنین ، ویتامین ها و فیبرهای مورد نیاز در دوران بارداری در نان و غلات یافت می شود. در طی دوران بارداری، جنین به پروتئین زیادی نیاز دارد، مخصوصا در سه ماهه دوم و سوم بنابراین بهتر است حداقل سه بار در روز، مواد حاوی پروتئین مصرف کنید.

گوشت، تخم مرغ و لوبیا، منبع خوبی از پروتئین هستند. محصولات لبنی مانند شیر و ماست، منبع خوبی از کلسیم هستند که برای نوزاد شما ضروری است. بنابراین حداقل چهار بار در روز لبنیات را مصرف کنید.

رژیم

رژیم غذایی برای دوران بارداری

هر نوع ماده غذایی مناسب ، برای سلامتی مادر و جنین موثر است. در حال حاضر، شیوه تغذیه نامناسب و پر چرب، علل دیابت، بیماری قلبی، چاقی و افسردگی هستند.

رژیم های کم چرب و نامناسب در دوران بارداری سبب کاهش وزن جنین هنگام تولد، مشکلات رشدی، کودکان بیمار و سقط جنین می شود. یک رژیم غذایی غنی از چربی های سالم، بدن ما را قوی تر و سالم تر می کند.

مصرف چربی مناسب در دوران بارداری می تواند به راحتی در رشد مغز و افزایش هوش جنین اثر می گذارد. زنان باردار می توانند برای افزایش هوش جنین خود در طول بارداری، بهترین شیوه را برنامه ریزی کنند تا بر چگونگی رشد هوشی و همچنین رشد جسمی او تاثیر گذار باشند. این تاثیرات حتی پس از تولد و سال های اول عمر هم خود را نشان می دهند.

مراحل رشد جنین در سه ماهه اول بارداری

مغز جنین طی چند مرحله رشد می کند، در طول سه ماهه اول، سلول های عصبی تشکیل می شوند، اما در واقع مغز هنوز به طور کامل به تکامل نرسیده است. رشد به تدریج تکمیل شده و شکل می گیرد. اندام های حسی و اعصاب در این مرحله هنوز رشد نکرده اند و بنابراین جنین دردی را احساس نمی کند.

در طول این زمان، دوری از مواد شیمیایی و مواد خطرناک، مهم است. سه ماهه اول زمان رشد انبساطی است. دریافت چربی های ضروری از غذاهای سالم برای رشد جنین بسیار مهم هستند، زیرا تقریبا 70٪ از بافت های جدید، حاوی چربی هستند.

سقط جنین

رشد جنین در سه ماهه دوم بارداری

در طول سه ماهه دوم، اندام های عصبی شروع به همگام سازی و تمایز می کنند. ارگان حسی مانند اعصاب، شروع به رشد می کند. در ماه پنجم، نوزاد اکنون می تواند احساس کند، هرچند احساساتی که آن ها در این مرحله دارند، بسیار محدود و بی روح هستند. دریافت چربی های سالم، باعث رشد سریع تر و سالم تر تمام بخش های مغز و عصب ها می شوند.

رشد جنین در سه ماه سوم بارداری

در طول سه ماهه آخر، مغز جنین؛ دارای توانایی های یادگیری و شکل گیری حافظه می شود. در این زمان، هنگامی که در معرض صداهای آرامش بخش قرار می گیرد، بر هوش و حافظه او تاثیر گذار خواهد بود. تقویت هوش جنین از همان زمان بارداری بسیار مهم است و بر زندگی آینده او هم تاثیر دارد.

کودکان، تقریبا می توانند بیش از 100،000 ارتباط جدید عصبی را در طی روز ایجاد کنند. به همین دلیل توصیه می شود از همان دوران جنینی بر افزایش هوش جنین متمرکز باشید و از همان آغاز او را با مهارت های گوش دادن، خواندن و گفتار، آموزش دهید.

تیم ترجمه نبض ما

منبع www.curejoy.com

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال نظر

درصورتی‌که نیاز به مشاوره و یا طرح پرسش از پزشک را دارید، فقط در بخش «از دکتر بپرسید» مطرح کنید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از پزشکان نبض‌ما بپرسید

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

ثبت سوال جدید غیرفعال می‌باشد.

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال مطرح شده قبلی و نمایش آن کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید.
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم